TUULILASI UUTISOI AUTOVERON POISTOSTA!

9177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ehei... TUULILASI ei uutisoi, vaan KESKUSTELUPALSTA "uutisoi":

"Tuulilasin keskustelupalstan ylivoimaisesti suosituin ja pisin keskusteluketju."

Äänestä
  • Katso osoite tarkemmin:

    uutiset/paaministeri-sipila-jaa-historiaan-autoveron-poistajana

    Eli uutiset, eli uutisoi. ja:

    Pääministeri Sipilä poistaa autoveron.

    Äänestä

  • adfsads kirjoitti:

    Katso osoite tarkemmin:

    uutiset/paaministeri-sipila-jaa-historiaan-autoveron-poistajana

    Eli uutiset, eli uutisoi. ja:

    Pääministeri Sipilä poistaa autoveron.

    "Pääministeri Sipilä jää historiaan autoveronpoistajana." Niin on otsikoitu Tuulilasin keskustelupalstan ylivoimaisesti suosituin ja pisin keskusteluketju.

    Äänestä

  • silmä_käteen_ota kirjoitti:

    "Pääministeri Sipilä jää historiaan autoveronpoistajana." Niin on otsikoitu Tuulilasin keskustelupalstan ylivoimaisesti suosituin ja pisin keskusteluketju.

    Niin on otsikoitu myös tämä Tuulilasin uutinen.

    Äänestä

Autoveron päivät ovat luetut. Kuulit sen ensimmäiseksi täältä. Kiität minua vielä.

Äänestä

no sehän on huono juttu että autoilu kallistuu . Vai luuletko tosiaan että autoilun kokonaiskulut laskisivat.

Äänestä
  • Ei kukaan niin luule. Olennaista on ymmärtää, että autovero poistuu. Jos ostat uuden auton autoveron poistumisen jälkeen, säästät keskimäärin 7000 euroa.

    Äänestä

Eiköhän pipilä jää historiaan ihan muista syistä, maailman röyhkein kusettaja.

Äänestä

Laitoin tämän pariin muuhunkin ketjuun, niin saletti juttu on, että autovero ei mihinkään täältä verohelvetistä tule ikinä poistumaan.

Hahahaa jos autovero poistuu, lupaan ja vannon täten äänestää persuja koko elämäni loppuun saakka. Sen vannon pyhästi, että sitä puoluetta äänestän aina ja ikuisuuteen jos autovero poistuu huomenna.

Tuskin tarvii lupausta lunastaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kckfofoi kirjoitti:

Autoveron poistosta joka tuutissa!
Myös Tuulilasissa!
http://www.tuulilasi.fi/uutiset/paaministeri-sipila-jaa-historiaan-autoveron-poistajana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu