Halonen jakeli kunniamerkkejä rikollisille!!

Presidentti Tarja Halonen antoi Suomen korkeimpia kunniamerkkejä tyranneille
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005048017.html
järkyttävää harkitsemattomuutta presidentiltä!
26324
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kuulemma vei rahaakin kassikaupalla tuliaisiksi, että saisi noista "ystäviä".

1Äänestä

Halonen on globalisti.Kaikki kelpaa, paitsi suomalainen joka on rasisti.

1Äänestä

Presidentti Halosen 1. kausi olisi ollut riittävä sen todistamiseen, ettei presidentti välttämättä tarvitse miehisiä sukukalleuksia.
En nyt jaksa tarkistaa, onko Tarja Halonen jakanut mitaleja diktaattoreille kummallakin kaudellaan, mutta näillä tiedoin Halonen alkaa kilpailemaan Suomen huonoimman presidentin tittelistä. Yksi kausi olisi ollut siedettävissä, koska ainahan joku kumminkin on jumbona.

Äänestä
  • Ulkopoliittisesti Halonen sentään täytti vähimmäisvaatimuksen: Venäjä ei miehittänyt Suomea hänen kaudellaan eikä siitä johtuen (-;

    Äänestä

Mitä lie kalastellut, ääniä? Nobelia?

1Äänestä
  • ... mokkakuukkelia? ;)

    1Äänestä

  • Tavoitteena lienee ollut hyväpalkkainen eläkevirka YK:ssa. Samasta syystä nimitteli yltiömamuttajia kaikkiin virkoihin, kuvitteli näin saavansa Afrikan maiden äänet. Ei toiminut, mutta suomalaisille veronmaksajille tuo touhu on maksanut miljardeja.

    1Äänestä

Halonenjan oli ja on mielipuoli idiootti...ei liene likään salaisuus.

1Äänestä

Joojoo kokoomuspellet. Jos Halonen ei olisi tuota täysin nimellistä ja merkityksetöntä kohteliaisuutta tehnyt niin johan olisi oikeisto huutamassa kuinka Halonen pilaa Suomen porvariyritysten vientimahdollisuudet.

1Äänestä

Halonen on tyypillinen suvakki sosialisti ja tyypillinen suvakki sosialisti on Halonen. Katasrofi.

1Äänestä

Halonen on aikakautemme varoittavin esimerkki vasemmiston presidentistä, lienee kuitenkin vain hiemen parempi kuin terijoen hallitus joskus muinoin.
Saamme nyt nauttia hänen hedelmistään, kuten uskontojen ja muiden asioiden rikkaudesta:-)

1Äänestä

Setafemakko mainostaa itseään globaalina pressana!

1Äänestä
  • Halonen on syyntakeeton, ihme ettei tuotakin tietoa salattu 70v.
    niinkuin moni muu haloskan touhu on salattu.

    1Äänestä

Tarja Halonen on toistaiseksi paras presidenteistämme, ei sitä kannata edes kiistellä. Presidentin tehtävä on hoitaa ulkopolitiikkaa yhdessä valtioneuvoston kanssa ja sen hän teki mallikkaasti.

Äänestä
  • Äänestyshistoriassani, jos jostain olen tyytyväinen on se, että ex-pressa-setafemakko-Haloskalle en ole kummassakaan pressan vaalissa arvokasta ääntäni antanut.
    Jos sellaisen erehdyksen olisin mennyt tekemään niin vituttaisi niin saatanasti.

    1Äänestä

Jakanu varmaan mitaleja hinttareille ja lesboille myös. "Homoudesta" ja semmosta kaikkea.
Ja varmaan jakeli niitä myös niillä Afrikanmatkoillaan yksityissuihkarilla, veronmaksajien piikkiin tottakai.
Ja kutsui samalla koko Afrikan tervetulleeksi nojailemaan taikaseiniin ja mussuttamaan khattia ja muita aineita..

1Äänestä

Nainen joka halusi halata koko maailmaa.VERONMAKSAJIEN RAHOILLA.

1Äänestä

Halonen oli itsenäisyyspäivänä YLEN tv uutisissa äänessä noin minuutin. Jo tuossa ajassa piti tuputtaa Suomen kansalle monikulttuurista ihanuutta.

1Äänestä

Avaus on enimmäkseen jälkiviisautta. Kaikki Suomen presidentit ovat antaneet tunnustuksia arveluttaville henkilöille. Ei presidentti Halonen ole muista poikkeava. Jälkeenpäin ei voi asiaa arvioida.
Presidentti Halonen sanoikin tv-ohjelmassa, ettei ansiomerkkien luovuttaminen mitään uutta ole ja se kuuluu aina prokollaan vierailuilla.
Tälläkin tavalla edistettiin Suomen kaupallisia toimia.

1Äänestä

Halonen tulistui, kun alettiin puhua venäläisten estämistä turvallisuustehtäviin.

1Äänestä

Punavihersuvakeilla ei varmaan ole mitään sitä vastaan, että heidän idolinsa, seta-Tarja jakoi kunniamerkkejä rikollisille tyranneille ympäri maailman?

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eivoiollatottaa kirjoitti:

Presidentti Tarja Halonen antoi Suomen korkeimpia kunniamerkkejä tyranneille
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005048017.html
järkyttävää harkitsemattomuutta presidentiltä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu