YK:n Ihmisoikeuspykälät on päivitettävä....

Ihmisoikeuspykälät on päivitettävä nykyajan vaatimusten tasolle näillä vanhentuneilla pykälillä vain suojellaan rikollisia niihin vedoten. Että silleen.
5104
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ensimmäinen on tuo suojaväristen pakkosyöttö näihin länsimaihin niihinkin pykäliin muka nojautuen, mikä hel.vetin oppi se sellainen on, missä maahan rahdataan kaikki maailman paska ilman mitään ehtoja. Ollaan tosiaan niin kuin koko maailman sosiaalitoimistona, seassa tunkee mukaan jihadisti terroristit muun maahantunkeutujalauman mukana.

Eikä mitään terveydentila ehtoja ole tänne otettaville, samaan aikaan kantaväestöltä kielletään terveydenhoito mukamas rahapula taustalla vaikuttaen.
Muualta maahan tunkeutuja aids taudin kantajan hoitoon kyllä löytyy varoja yli 15 000 euroa joka vuosi sen täällä elämän loppuiän ajaksi, mikä saattaa olla kymmeniäkin vuosia ja sitä kautta kustannukset satoja tuhansia euroja.
Plus kun sillä on se raiskaus mieltymys niin se saattaa tartuttaa lukemattomia muitakin vielä täällä olonsa aikana ja näin puhutaankin jo miljoona kuluista.

Kantasuomalaisilta kielletään samaan aikaan muutamien tuhansien eurojen hoitoja, millä voitaisiin estää niille lisäsairauksien kehittyminen ja sitten kun niille kehittyy niitä lisäsairauksia ne jättää nekin niiltä hoitamatta ja sen jälkeen vaan odottavat että ne kuolis pois.

Kaupunki setafemakkonatsi henki porukka harjoittaa yhdessä suvakkihuora median kera sitä ihmisoikeuspaskaansa kohdistetusti suojavärisiin, samaan aikaan toisaalla oikein systeemin puolesta lahdataan kantasuomalaisia pois.
Että semmoista ihmisoikeuspolitikointia.

1Äänestä
Aloittaja

Nuo YK:n ihmisoikeuspykälät on kirjoitettu siihen aikaan, kun ei ollout mitää terroristejä, itsemurhapommittajia, lentokonekaappareita ym. järjettömiä jonkun ideologian varjolla tehtyjä terroritekoja. Että silleen.

1Äänestä
  • Pakolaisopimusta käytetään härskisti hyväksi laittomaan muuttoliikkeeseen. Se on luultavasti maailman väärinkäytetyin kansainvälinen sopimus. Se mahdollistaa laajamittaisen ihmissalakuljetuksen, jonka arvo on noin 150 miljardia vuositasolla. 150 miljardia rikollisille ja terroristeille YK:n ja jäsenmaiden hiljaisella hyväksynnällä, nice job!!!!

    Houkutus käyttää länsimaita hyväksi on suuri koska valkoinen rotu on luonut toisen maailmansodan jälkeen tuottavat hyvinvointivaltiot. Länsimaiden sosiaaliturva on jopa parempi kuin afrikan ja lähi-Idän maissa oleva palkkaso. Länsimaiden kapitalismi on ollut ylivertainen luomaan hyvinvointia.
    Islamin otteessa olevat maat sen sijaan ovat jääneet kehityksessä jumiin 600 -luvulle. Koraania tavaamalla ei tiede, taide, kultttuuri tai ihmisoikeudet kehity.

    Nyt koko läntinen hyvinvointiyhteiskunta halutaan tietoisesti romuttaa tuomalla tänne Islam ja pysähtyneisuuden aika vedoten 70 vuotta vanhaan sopimukseen.

    Täysin järjetöntä!!!!!!

    1Äänestä

Koko YK ja ne pykälät vois lakkauttaa saman tien, koska ovat pahasti jääneet jälkeen ajasta. Kyllä lakeja, säädöksiä ja pykäliä tulee uudistaa vastaamaan tämän ajan haasteita. Eiväthän Hammurabinkaan lait ole enää voimassa, tai voi olla ISisin kalifaatissa ja jossain muuallakin.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Nuo Ihmisoikeus järjestöt ja muut Amnestyt ovat solutettu noilla rikollisten ja muiden terroristien suojelijoilla täysin pilalle. Tavalliset tallaajat eivät saa mitään suojelua ja turvaa rikollisia kohtaan näiltä järjestöiltä. Että silleen.

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Ihmisoikeuspykälät on päivitettävä nykyajan vaatimusten tasolle näillä vanhentuneilla pykälillä vain suojellaan rikollisia niihin vedoten. Että silleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu