Minä tulen hukuttamaan sinut esiyönä !
http://www.esaimaa.fi/f/b/b8/big_hukuttaja.jpg
Minä pakoilen nurkillasi ja odotan yötä.
http://www.esaimaa.fi/Online/2017/01/17/Poliisi julkaisi sarjahukuttajan kuvan/2017521793227/4
http://www.esaimaa.fi/f/b/b8/big_hukuttaja.jpg
Minä pakoilen nurkillasi ja odotan yötä.
http://www.esaimaa.fi/Online/2017/01/17/Poliisi julkaisi sarjahukuttajan kuvan/2017521793227/4
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olisko mitään jos Hovioikeudessa vapauttavan päätöksen tehneitä henkilöitä pistettäs syytteeseen?
Kyseinen instanssi on alentanut melkein säännöllisesti mm.raiskaajien tuomioita ja lehdissä olleen tiedon mukaan katsonut, ettei sarjamurhaajaa voida pitää vankilassa odottamassa tuomiota.
Käräjäoikeushan oli vaatinut välitöntä vangitsemista tuolloin.
Nyt sitten kallis etsintäoperaatio ja jos häikäilemätön tyyppi osaa hommansa, pakenee hyypiö pitkälle jotain kautta?
Oudoksi on mennyt Suomen käytännöt murhaajien suhteen ja muutenkin!
Jotenkin alkaa tuntua siltä, että se " Korpilaki " on otettava käyttöön Suomessa ?
Että silleen.
Onhan tuo nykyinen käytäntö hellkkarin hyvä, ajattele jos saisit kovan tuomion niin silloin kerkiää kivasti katoamaan, jättekiva niin ja tämä on sitten kivapuhetta!
Kerkiää siinä lomallakin sitten vittumaiset todistajat eliminoimaan, varmaan näilläkin todistajilla nyt jättekiva varrota saadanko kiinni vai tuleeko yöllä kostamaan! Suomen "oikeuslaitos" on JÄTTEKIVA!!!!!
Vaasan hovinarrit jopa vapautti pedomurhaaja auerskan ja maksattivat puoli miljoonaa tapporahaa.
Ihan näyttää Kanervalta. Ulkomaan raiskarit saa olla piilossa.
on saattanut käsittää koko jutun väärin kun mennyt tämän "herran" tuomitsemaan. Mitäpä jos tuo onkin pitänyt vaan useampana suvena aikuisten uimakoulua, hiemna heikommalla menestyksellä?