Suomessa sarjamurhaaja tulee oikeuteen tuomittavaksi, jos haluaa. Jos ei halua, ei tule;
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/is-sarjahukuttaja-on-poliisilta-viela-kateissa-etsitaan-useista-eri-paikoista/6267326
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/is-sarjahukuttaja-on-poliisilta-viela-kateissa-etsitaan-useista-eri-paikoista/6267326
Vastaukset 10
Vanhimmat
Aloituksessa kaksi päättömyyttä.
Sarjamurhasta tuomittu jää väistämättä kiinni.
Demokraattiset lakimiehet järjestö on etenkin perussuomalaisten ja varsinkin sen halla-aholaisen siiven hampaissa. Demla toimii Suomen lakien mukaisesti ja pyrkii edistämään oikeuslaitoksen toimintaa, antaa lausuntoja.
Demla ei tue vihapuhetta missään muodossa eikä ole tullut pereuoikeistolaisten tueksi sen rasismia tukeviin lausuntoihin. Siitä oikeistolaisten vihat Demlan päälle.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Oikeuspoliittinen_yhdistys_Demla
Jos joku tuhoaa suomalaista oikeutta niin se on istuva hallitus. Hallitus on jäänyt monta kertaa kiinni mm. perustuslain vastaisista lakiesityksistä.
Ilman demlan myyräntyötä tuo mielisairasta sarjamurhaajaa ei olisi päästetty vapaalle.
Kiitops huomioista.
Enpä ollut edes kuullut moisesta yhdistyksestä kuin Demla. Siinäkin on sitä pravdaa julmasti kun SKDL:n ja kommunistien perustama lakimiesyhdistys liittää hämäyksen vuoksi nimeen Demokraattinen! Missä valtiossa jossa noilla komuilla on ollut valta on ollut vallalla demokratia? Ei missään vaan ne ovat aina perustuneet puoluediktatuuriin.
Jos komuloisten yhdistys on puuttunut peliin niin murhaaja lienee jäsenkirjakomuloinen koska silloin niillä on hätä kun toinen maksava jäsen uhkaa joutua rautoihin.
Miksi te komut ette voi toimia näissäkin asioissa rehellisesti ja sanoa suoraan olevanne diktatuurin kannattajia koska demokratia tappaa aatteenne alta aika yksikön!
Komulit nillittävät jostain demokratiasta ja lakiasioista ihan kuin niitä olisi joskus noudatettu kommunistissa diktatuureissa. Siis maissa, joissa murhattiin omia kansalaisia diktaattorin käskystä.
Nyt kun saavat vapaasti puhua ja kirjoitella, niin suoltavat ihan päättömyyksiä.
No, eipä sillä väliä mitä se pikku-pikku komuporukka tekee...
Komuthan parkuvat aina demokratiaa kun ovat alakynnessä mutta kun pääsevät niskan päälle, yleensä vielä laittomin konstein aseilla avustaen, niin siihen se demokratia unohtuu.
Tietystihän se heistä näyttää siltä jotta kaikki menee hyvin koska kommunisti on aina oikeassa ja enemmistö vaikka olisi yksin muita vastaan. Heidän mielestään me tavalliset tyhmät emme vain ymmärrä kommunismin tuomaa älyn lisää.
Tarvitaan Ohranat takaisin saadaan joku kuri yhteiskuntaan,Irakilaiset tappajat helvettiin.
Linkistä:
"Demlan toiminta oli melko vaatimatonta vuoteen 1970 asti. Syksyllä 1970 presidentti Urho Kekkosen Lakimies-lehdelle antaman kriittisen haastattelun jälkeen heräsi ajatus tämän järjestön toiminnan elvyttämisestä siten, että sen ideologista pohjaa merkittävästi lavennettaisiin. Aloitteen teki viiden lakimiehen ryhmä, johon kuuluivat Martti J. Mehto, K. J. Lång, Olavi Sulkunen, Jan Törnqvist ja Mikko Varis. Ryhmä laati julkilausumaehdotuksen, johon se pyysi lisää kannattajia."
"Julkilausumassa väitettiin, että Suomen lakimiesliiton aatteellinen yksipuolisuus ja sen eriarvoisuutta korostava etujärjestöpolitiikka olivat johtaneet tilanteeseen, jossa erilaisia yhteiskunnallisia näkemyksiä edustavat lakimiehet eivät voineet myöntää liitolle oikeutta puhua koko lakimieskunnan puolesta. Yhteiskunnan kehityksen kannalta ei julkilausuman mukaan ole eduksi, jos koko lakimieskunnan nimissä esitetään vain oikeistolaista oikeuspolitiikkaa palvelevia kannanottoja. Lakimiesliitolla ei julkilausuman mukaan ole yksinoikeutta osoittaa tulossa olevan oikeuslaitosuudistuksen periaatteellista suuntaa."
"Julkilausumaan yhtyivät mm. seuraavat: Aulis Aarnio, Yrjö Ahmavaara, Aarno Aitamurto, Eero Backman, Raimo Blom, Lars D. Eriksson, Antti Eskola, Tarja Halonen, Olavi Heinonen, Antero Ignatius, Risto Jaakkola, Antero Jyränki, Kai Kalima, Heikki Karapuu, Matti Kekkonen, Antti Kivivuori, Osmo Kock, Ilmo Kolamo, Timo Konstari, Seppo Laakso, Mikko Kämäräinen, Matti Louekoski, Matti Mikkola, Jukka Mikkola, Klaus Mäkelä, Ilmari Ojanen, Esko Riepula, Helge Rontu, Allan Rosas, Holger Rotkirch, Matti Savolainen, Kari Sinisalo, Kaarina Suonio, Jukka Sädevirta, Jacob Söderman, Jyrki Tala, Kari S. Tikka, Matti Wuori ja Patrick Zilliacus."
Aikamoinen ryhmä pelkkiä kommunisteja!!!!!!!
"Demokraattiset Lakimiehet lähti toimimaan kolmikantapohjalla: sen hallitukseen valittiin kolmannes sosiaalidemokraatteja, kolmannes kansandemokraatteja ja kolmannes keskustalaisia. Yhdistyksestä ei tullut pelkkää lausunnonantajatahoa, vaan sillä on ollut vireää jäsentoimintaa muutenkin."
Kolme kommunistista puoluetta mukana !!!!!!!!!
"Puheenjohtajat
1954–1963 Jorma Uitto
1964–1971 Martti J. Mehto
1971–1972 K. J. Lång
1973 Ilmari Ojanen
1974 Helge Rontu
1975 Mikko Kämäräinen
1976 Jacob Söderman
1977 Arjo Suonperä
1978 Paavo Nikula
1979 Ilkka Saraviita
1980 Kaarlo Tuori
1981 Silja Hiironniemi
1982 Hannu Takala
1983 Olavi Sulkunen
1984 Rauno Vanhanen
1985 Jukka Kekkonen
1986 Matti Rintala
1987 Anneli Jäätteenmäki
1988 Markku Fredman
1989 Martin Scheinin
1990 Johanna Suurpää
1991 Arja Kekkonen
1992 Marja Toivio-Kaasinen
1993 Jaana Matikainen
1994 Arto Rajala
1995 Kirsi Tarvainen
1996 Jukka Similä
1997 Antti Riihelä
1998 Merja Pentikäinen
1999 Kaijus Ervasti
2000 Johanna Ojala
2001–2002 Heini Kainulainen
2003–2004 Ville Punto
2005 Päivi Keskitalo
2006 Elina Sarelius
2007–2008 Elina Castrén
2009–2010 Martta October
2011-2012 Katja Kneckt
2013 Jukka Linna
2014 Rami Lindström
2015 Mirkka Kivilehto
2016 Fanny Pihlström"
Aikamoinen ryhmä monen kommunistipuolueen jäseniä. Mukana demari ja kepulaiskommareita.
Sarjamurhaajan ja Demlan välillä tuskin on yhteyttä muiden kuin uusnatsien päissä sahajauhojen seassa.
Vain idiootit ajattelevat että paskaloisia kommunisteja on vain kommaripuolueessa..
Vähän samalla tavalla kuin että kommareita olisi nykyisellä Venäjällä vain heidän kommaripuolueessa.
Kiitos kun muistutit tärkeästä asiasta.
Helsingin asema-aukion tuomittu pahoinpitelijä Jesse Torniainen oli Helsingin uusnatsien Johtaja.
Onko kenelläkän tietoa, kuuluiko tuomittu sarjamurhaaja Pekka Seppänen joensuulaisiin natseihin? Torniainen ja moni muu uusnatsi löytyy rikospoliisin rikosluetteloista.
Sinö taidat myös olla "rikospoliisin rikosluettelossa" puheistasi päätellen.. Olet niin arka kaikessa joka koskee paljastumista....
Miksi muuten et pysty elättämään itseäsi omalla työlläsi vaan loisit naapureiden rahoilla. Oletko ehkä sairaseläkkeellä mielenterveydellisistä syistä ? Sinähän kuitenkin joskus olit töissä, ainakin vähän aikaa ?