Siihen ei palstan mukaan ole enä kovasti aikaa niin muonavarastojen lisäksi suosittelen palstan muitakin oikeamielisiä tilaamaan vaadittavat vermeet.
http://www.pilailupuoti.com/tuote/jeesus-asu/
http://www.pilailupuoti.com/tuote/jeesus-asu/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uuuhhh....toi enkeliasu
Pimeys peittää maan ja synkeys kansat..
Maailmanloppua voipi joutua odottelemaan miljardi vuotta, koska vasta tuolloin aurinkomme alkaa yskiä siinä määrin, että Maa alkaa muuttua elinkelvottomaksi. Tarkistakaa muonavarojen parasta ennen päivämäärät.
Joo en kyllä myöskään lähtisi ihan näillä tiedoilla vielä varastoja laittelemaan. Ei ne purkkiruuatkaan taida ikuisuuksia säilyä.
Tuosta asusta sen verran, että sehän voisi olla kyllä kätevä ja pätevä tapa erottua "ainoana oikeana uskovaisena" ettei tule turhia sekaannuksia . Palstan pahimmille paasaajille suosittelisin kyllä jotakin papinkaapua. Se jotenkin sopisi paremmin ja saisitte tekin kerrankin kokeilla leikkiä pappia. Jonnekkin ostoskeskuksen kulmalle sitten vaan paasaamaan niin mistä sitä tietää joku voisi ottaa vaikka ihan todesta. Niihän ne sanoo jotta, yrittänyttä ei laiteta.
Nuo jeesuslipokkaat vähän mietityttää ja kypärän puuttuminen. Meinaan jää sandaalit maan päälle ja pää tulee kipeeksi jos sattuu asumaan kerrostalon alimmassa kerroksessa just kun tempaistaan.
Kyllä sinä sen sitten huomaat Herran 7 enkeliä soittavat torvia mutta silloin on jo sinulle myöhäistä.
Kyllä ne paholaiset kun torviin puhaltaa. Olet veikannut väärää hevosta eli yläkertaa.
No jos maailmanloppuun ei "palstan" mukaan ole enää kovasti aikaa, niin Raamatun ilmoituksen mukaan siihen on vielä rutkasti aikaa ennenkuin Jumala luo uudet taivaat ja Maan.
Saattaa olla, että Antikristuksen ilmaantuminen ei ole enää kovin kaukana, eikä Damaskoksen muuttumiseen rauniokasaksi. Siihen voi mennä enempi aikaa, kunnes Jumalan kaupunki, Jerusalem, vapautuu olemasta pakanain tallattavana siirtyen Jumalan kansan, israelilaisten, pääkaupungiksi.
Suattaapi olla että on, vuan suottaapi olla ettei olekaan.
Kukapa tuon tietänee.