Enne kun se tuhoaa koko Suomen!
En vastusta uudistamista, mutta Suomen järjestälmistä tuhoamista kylläkin.
En vastusta uudistamista, mutta Suomen järjestälmistä tuhoamista kylläkin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Persujen äänestäjät saivat sitä mitä tilasivat.
Kerrotko lisää?
Persujen surkeat ministerit.
Se oli Kataisen hallitus joka tuhosi Suomen, ketäs siihen kuului?
Se luukkuhammas riiviöämmä sielä nyt hulluna huseeraa .
Ja äijäparat nyökyttää rivissä päätään.
Siellä parin puolueen bisneshait jakaa isänmaan parhaita paloja sulle-mulle-sulle-mulle, ja sen kolmanen uunot katselee vierestä suu auki asiasta mitään ymmärtämättä.
Vassareita vituttaa.
Ex -vassariakin vituttaa.
Hyvinvointiyhteiskunta on häväisty ja hävitetty.
Iltalehden Tommi Parkkonen lataa kovaan tekstiä:
"Pääministeri Juha Sipilä on muuttamassa demokraattisen Suomen pienen piirin osakeyhtiöksi, jossa hän itse käyttää suurta talousvaltaa, kirjoittaa politiikan toimittaja Tommi Parkkonen."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701182200055835_uu.shtml
Tosi on, kaikki yksityistetään, mutta suurin kysymys kuuluukin pian, miksi enää elätämme Heelsinkiä verovaroilla lainkaan, kun kerran kaikki muuttuu rahastettavaksi bisnes yrityksiksi. Sisällis-sota on pian ainut tie Suomessa, eikä se ole enää kaukana, loppujen lopuksi Suomi on todella helppo kaapata, jonka jälkeen eliitti ajetaan itämereen lopullisesti ja pysyvästi.
Että silleen
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000005050184.html
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000005050777.html
Kannatetaan ajatusta.
Jokohan alkaa olla aika liikellepanolle, ja sisällissodalle Suomessa.
Kyllä tää on hullua. Siviilien vastustus ei voita millään masiina-armeijoita ja USA:n tukemaa vielä. Edes eroon vihreistä ja vasemmiston Anderssonin tukijoista, eli maa kahtia. Sipilä ja Berner jäävät tietenkin elättämään omaa puisto-osastoaan Helsinkiin.
Bernerin esitys julki – jatkuuko automiehen niistäminen?
Julkaistu: 18.1. 18:59
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000005050777.html
"Pelätty ja paljon otsikoissa ollut seurantajärjestelmä on tuoreimpien tietojen mukaan jäämässä korkeintaan vaihtoehtoiseksi tavaksi maksaa ajostaan – ja nyt julki tulleiden tietojen valossa se sopisi erityisen hyvin juuri vanhoilla autoilla vähän ajaville.
Viime viikkoina poliittisessa keskustelussa on myös oppositiosta kuulunut poikkeuksellisen paljon kommentteja yksityisautoiluun liittyen. Vihreät julistautui hiljattain avoimesti yksityisautoilun vastaiseksi puolueeksi (mitä se on aiemmin ollut vain verhotusti), ja vasemmistoliiton Li Andersson oli puolestaan ihmetellyt , miksi jokainen tarvitsisi oman auton, kun ei kerrostaloissakaan ole omia hissejä kaikille asukkaille.
Tämä maalaa oikeastaan nyt ehdotettua verojärjestelmän uudistustakin pelottavamman kuvan tulevaisuudesta. Epäonnistuneeksi monesti mainittu Sipilän hallitus ei todennäköisesti enää määräile seuraavien eduskuntavaalien jälkeen, mikä tarkoittaa, että nykyinen oppositio pääsee päättämään autoilun verotuksesta.
Siellä istuisivat siis yksityisautoilua vastustavat vihreät ja vasemmistoliitto sekä ”ökyrikkaiden uusia Skodia” vaaliaseenaan käyttävät sosialidemokraatit päättämässä suomalaisten autoilusta ja sen uusista maksuista. Melko varmaa olisi, ettei torstaina esiteltävää ehdotusta avokätisempää veromuutosta olisi silloin luvassa."
Kyllä nämä hallitukset ovat kaikki laidastaan uhka suomalaisille. On aivan sama onko oikeisto tai vasurihallitus. Samaa tuhoa aiheuttavat joka tapauksessa. Jos vasurit pääsee vihreiden kanssa tekemään hallituksen, se on menoa sitten. Jos ei kansa herää, Suomi on tuhottu.
suomi on100v senkunniaksi KAIKKI ROMUTETAAN HALLITUS TEKEE MAASTA NIIN EPÄVARMAN MITENKÄÄN TULLA TOIMEEN!!!!!!!!!!!
SILMUKKA ON KIRSTETTY NIIN TIUKALLE HENGITTÄÄ SE EI ENNUSTA HYVÄÄ.
viimmenen kiri
Seuraava hallitus repii sitten afrikasta ja lohkaisee taas omaisuuden siihen touhuun.
Tyhmpeitä yhtälöitä tulee riittämään:
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/juncker-povaa-erittain-vaikeita-brexit-neuvotteluita---eusta-hyinen-viesti-trumpille/74iR5QEF