Iloa ja energiaa mitä sinulla oli. Olit paljon pirteämpi ennen ja iloisenpi sekä rauhallisempi. Olet todella vakava sekä luova ja myötätuntoinen.
Minulla on ikävä sinun....
12
1030
Vastaukset
- lopun_alkua
Mutku elämä ei ole pelkkää iloa ja energiaa... välillä on ylämäkiä ja alamäkia ja tasankoa, välillä pitää hiihtää perinteistä, välillä on hyvä luistella, laskea ja kiivetä:D Kunnes loppu koittaa:D (olen positiivinen)
- olenmasentunut
Missäs sinä olet edes viimeaikoina minua nähnyt.
- ÄläMasennu
Olen nähnyt sinut ajatuksissani. Ajattelen sinua joka päivä.
En ole ap. Mutta kommentistasi tulee mieleen eräs Pk, joka ei varmaan enää
jaksa olla yhtä ILOINEN kuin nuorena; ikä ja vastuu painavat tällä keski-ikäisellä
miehellä. Onneksi hän sanoo monesta asiasta, "ei paljo purista" ja "ei se oo niin vakavaa". Edellisistä kommenteista tietää, ettei hän muserru vastuidensa alla.
No niin, ajauduin taas pohdiskelemaan ääneen Pk:n hyviä puolia.Jospa sinä olet...selvänäkijä =D.
Kummallisia asioita sattuu: Näin unta, että äidilläni oli upouusi musta hautajaisleninki. Yleensä hänellä on musta jakkupuku hautajaisissa, kuten monilla muillakin naisilla.
Äitini oli vähän aikaa hyvin, hyvin hiljaa langan toisessa päässä, kun kerroin unestani hänelle. Sitten hän totesi unohtaneensa kertoa minulle, että oli
ostanut viime kesän alennusmyynnistä uuden mustan hautajaismekon.- Enoleikinämasis
Ei ole taipumusta masentua.
- luv---
Ilo, energia, luovuus, myötätunto, rauha... kyllä ihmiseen ominaisuuksia mahtuu.
- hienoahei
Kiva. Minäkin kaipaan iloisia ja mukaansa tempaavia ihmisiä lähelle. Yksin ei jaksa.
- TuoOn
Totta.
- Ikäväilmansinua
Minulla on ikävä sinua.
- Jospavielä
Saisit hänet, toivotaan niin.
- Jopatoivoa
Vihaan itseäni ja kaikkea mitä tässä elämässä tapahtuu. Oikeasti kun ei mitääm edes tapahdu. Tätä se on masentuneen ja sairaan ihmisen elämä. Tekisi mieli vetää yliannos rahoittavia ja nukkua pois. Elämässä oli joskus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1736634Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa793680"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1133580Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma762878Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.442440Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni652273- 1211829
- 541308
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3761303Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a531116