Bernerin kohulla peitotaan Sote-sotku!

Kuinka osuikaan keväthässäkkään liikenneministerin kuohuttava autoilijoiden verollepano, näin keskustelu kääntyy pois Sotesta.
2<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Herra Jumala siellä taivaissa kuule rukoukseni ja anna vartti kahdenkeskeistä aikaa Sipilän kanssa, se riittää...

Äänestä

Kun Sotelle tuli jo kiviseinä vastaan, niin koetetaan sitten jotain muuta ajan kuluksi. Tällaista se on hallituksen työskentely amatöörivoimin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suterullaa kirjoitti:

Kuinka osuikaan keväthässäkkään liikenneministerin kuohuttava autoilijoiden verollepano, näin keskustelu kääntyy pois Sotesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu