Ei tästä täysin amatöörivoimin johdetun maan touhuista tule yhtään mitään. Hallitus heittelee ilmaan erilaisia palloja, jotka ammutaan typerinä heti alas. Ei tule sotesta mitään, ei tule mistään muustakaan mitään valmista. Aika kuluu ja puheet muuttuvat aina enemmän selittelevämmiksi ja typerämmiksi.
Hallitus on kaadettava
nyt.peli.seis
691
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sama touhu jatkuu niin kauan kunnes kansa lähtee kaduille vaatimaan syyllisten päitä vadille?
Ei voi mitään. Poliitikothan on aina harrastelijoita, ei ne mitään tiedä todellisuudesta.
Kysymys: "Mitä hallitus aikoo nyt oikeasti tehdä, kun 100000 luvattua uutta työpaikkaa ei ole näkyvissä?"
Vastaus: "Tavoitteesta ei luovuta"
Great!
Nimi adressiin.
adressit.com
Ei olisi tullut vielä kolme-neljäkymmentä vuotta sitten kuuloon tällainen köyhien, työttömien, sairaiden ja eläkeläisten syyllistäminen ja kurittaminen ilman massiivisia vastatoimia. Yleislakko olisi ollut voimassa ja perseet penkissä kauan. Nyt kansa on hiljaa kyykyssä, kun hallitus leikkaa, supistaa ja kuristaa. Marssimaan kyllä lähdetään mutta aivan muiden ja naurettavien asioiden vuoksi. Munaton ja hampaaton kansa on kai kohtalonsa ansainnut.
Kansalla menee liian hyvin, kun tekemättä mitään ja ennenkaikkea vapaaehtoisesti kotona makaamalla saa asunnon, ruokaa ja vielä taskurahaa.