Huomenna Vapaa Läntinen Maailma saa lopultakin taas johtajan itselleen. Donald Trumpin virkaanastujaisjuhlat alkavat perjantaina klo 19:00 Suomen aikaa.
Vielä vuorokausi aikaa, ja sitten pahuus joutuu siirtymään syrjään. Koko maailma muuttuu hyväksi jälleen, kun Iso D. ottaa ydinaseiden koodisalkun haltuunsa.
Vielä vuorokausi aikaa, ja sitten pahuus joutuu siirtymään syrjään. Koko maailma muuttuu hyväksi jälleen, kun Iso D. ottaa ydinaseiden koodisalkun haltuunsa.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ehtiikö Obama vielä aiheuttaa sodan? USA:n joukkoja tuotiin eurooppaan kiihtyvällä tahdilla Obaman kauden loppusuoralla, mutta vetääkö Trump joukot heti takaisin?
"Enää 24 h 5 min ja sitten TRUMP tulee!
Huomenna Vapaa Läntinen Maailma saa lopultakin taas johtajan itselleen. Donald Trumpin virkaanastujaisjuhlat alkavat perjantaina klo 19:00 Suomen aikaa.
Vielä vuorokausi aikaa, ja sitten pahuus joutuu siirtymään syrjään. Koko maailma muuttuu hyväksi jälleen, kun Iso D. ottaa ydinaseiden koodisalkun haltuunsa".
..
Ostin jo maton jonka päällä kumartelen suuren johtajan Isä Aurinkoisen suuntaan länteen ja samalla pyllustän persettä näyttäen itään.
Mitäs muuta sinne ryssäpsykoosin osastolle? Joko on iltalääkkeet otettu?
Joo, siinä pillerissä luki SOC.
Eläköön USA Eläköön Trump
https://www.youtube.com/watch?v=nfOs5ZPn5wo
PAHAN VALTAKUNTA MUUTTUU NEUVOSTOLIITOSTA/ VENÄJÄSTÄ U.S.A.:KSI! YDINSODAN ALOITTAJASTA TULEE JENKKIEN PRESIDENTTI!
Viimesinä tekoinaan Obama lähti Libyaa pommittamaan tosin Libyan pyynnöstä mutta ei Obama ole Assadin pyynnöstäkään pommittanut, tai on toki Assadin joukkoja.
Jahas menee sitten viikonloppu että ei voi uutiskanavia katsoa, ei mitään muuta tiedossa, kuin trumptrupmpturofma yötä päivää, kai se taas jollain tavalla onnistuu median pöyristyttämään.
Pääasia on kuitenkin: We will make america great again.
Ja kaikki matut takaisin koteihinsa.
Vihdoinkin NWO saadaan käyntiin.
Väärin. Trumpin valinta nimen omaan jarrutti sitä, globalistien ja muiden kehitysvammaisten suvakkivassarien harmiksi.
Uskon heti kun Trump ja hänen hallintonsa julkaisee verotus- ja varallisuustietonsa. Ja hieman tarkemmin kuin Juha Sipilä.
Putin puristaa Trumppia munista kiinni. Donald rääkyy puristusten tahdissa.
Entäs ne kultasuihkut?
Arvaa miksi siitäkin kohusta vaiettiin yhtäkkiä täysin? Koska mitään sellaista ei tapahtunut, kyseessä oli onnistunut lehdistön vedätys.
Vassaritoimittajat kuitenkin "unohtivat" korjata asia, että mitään sellaista ei oikeasti tapahtunutkaan. Eikö ole hauskaa tämä vassarimedian suoltama propaganda ja paskanjauhaminen?
Voivoi, kun tällä meidän hallituksella huono ennuste, no ehkä Yle kertoo parempia.
http://www.tradingeconomics.com/euro-area/forecast
Enää 20 tuntia sitä vasemmisto-kommari-homo-hörökorvaa.
Obama tekee huomenna tyypillisen afrikkalaisen tempun,ettei luovukaan vallasta vapaaehtoisesti,vaan julistaa USA:n poikkeustilaan ja sisällisotaan ja sitten jos häviää,hakee turvapaikkaa jostain afrikkalaisesta valtiosta.
Mustille demokratia on kuin suuri vitsi,vain vallassa pysyminen ratkaisee.
Lehdet ilkkuu, että sinne tulee vain b-luokan tähtiä, esim. Bocelli joutui perumaan, kun alkoi saada "hyviksiltä demorateila" niin paljon tappouhkauksia.
Muista että se on sitä parempaa väkivaltaa!
Jaahas. Huomenna siis kaikki isänmaalliset suomalaiset öyhöttäjät sekoavat onnesta ja lähtevät kadulle hakkaamaan syyttömiä ihmisiä. Rajat kiinni-vajakki Uusnatsipersereikien juhlapäivä.
Tämä kommentti edustaa suomalaisten vihervasemmistolaisten varsin yleistä näkemystä Trumpin kannattajista. Ja kuten tavallista, sillä ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Nimittäin rasistiset(kin) väkivaltaisuudet ovat tulleet demokraatteja komppaavan valtamedian hysteerisestä anti-Trump-vouhotuksesta huolimatta pääosin Trumpin vastustajien puolelta. Sitä vastoin useimmat Trumpin kannattajien tekemiksi väitetyt "viharikokset" ovat paljastuneet silkaksi mielikuvituksen tuotteeksi.
Sinun "realismisi" on paskapuhetta. Lähden aamulla jokatapauksessa korpeen niin kauas kaupungista kuin pääsen eräilemään ettei tarvitse joutua jonkun uusnatsin hyökkäyksen kohteeksi kaupungilla. Tulen takaisin sitten kun Trump-vouhotus Suomessa on ohi.
Eli siirryt tynnyristä korpeen? No siitä vaan. Mitään järkevää kommenttia ei sinulta joka tapauksessa voi vieläkään odottaa.
Trump comes are you ready?
- Taivasten valtakunta maan päällä, se on lähellä
Trump on tullut! Kingdom cometh! Nyt seisoo!
Jiii Haaa.... Kunngas on noussut valtaan ...Obama joutaa kotiin kirjoittelee muistelmia " Kuinka sotkin maailman neljässä vuodessa"