Lumikki ja seitsemän kääpiötä

lumikkikurikka

.. odotetellaan... yksi on jo mukana ..

4

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lumikkioikeaantyöntekoon

      Lumikki on innoissaan, odottaa Kurikkaan pääsyä. Näkyy paikallisissa sanomalehdissä. Lumikki tarvitsee ympärilleen todellisia asiantuntijoita, jotta selviää tehtävistään. Toivottavasti apulaiskaupunginjohtaja ymmärtää sen, että hänen tehtävänsä ei ole enää johtaa kaupunkia ja tehdä työtä toisen puolesta. Lumikki ei olisi koskaan pärjännyt edellisessä työpaikassaan, jos hänellä ei olisi ollut niin asiantuntevia talouden asiantuntijoita. He tekivät todelliset työt. Lumikki vain edusti.

      • myötähäpeää

        "Kuka kissan hännän nostaa, jos ei kissa itse!" (Ilkka 14.2.17)


      • kukkahattutohtori

        Kysykääpä minkälaiset läksiäiset oli Kauhavalla? Arvatenkin ei läksiäisiä, ei lahjoja... Henkilökunta huokaisi helpotuksesta. Toisin oli edellisen kuntayhtymän johtajan kohdalla. Koko henkilökunta osallistui läksiäislahjaan pidetyn johtajan lähdettyä.


    • Lumileinikkinimun

      Ei olleet kummoset. Ihan hävettää. Ei ollu kaikki muumit laaksossa jos ei ollu Lumikkikaa lentokunnossa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45198
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25976
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      164
      10791
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9481
    7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      9383
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8468
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe