Mies pani toisen taskuun

Eikä karju pannut miestä. Kärpäsentoukista kyse. Aikoikohan tehdä niistä pihvin?

http://www.aamulehti.fi/kotimaa/varas-vei-095-euron-tavaran-toisen-maksoi-toisen-pani-taskuun-24220807/
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oikea kulinaristi kasvattaa toukkansa itse. Varastettu toukka ei varmasti ole yhtä makea.

"Minun syyni syödä toukkia on kulinaristinen"
"Pakastan ne kuoliaaksi, etteivät ne luikertele pannulta karkuun."
"Maku jalostuu toukan suolessa"
"Onnellinen toukka maistuu parhaimmalta"

http://yle.fi/uutiset/3-8373575

Äänestä
  • Heinäsirkkojen suutuntuma muistuttaa popcornin kuorta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


panimies kirjoitti:

Eikä karju pannut miestä. Kärpäsentoukista kyse. Aikoikohan tehdä niistä pihvin?

http://www.aamulehti.fi/kotimaa/varas-vei-095-euron-tavaran-toisen-maksoi-toisen-pani-taskuun-24220807/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu