Olkaa tietoisia, ihmiset, siitä, että Kirkko ei auta kotimaisia vaikeuksissa tai vaaroissa olevia. Täällä muistatte varmastikin niitä lukemia, joita tulee Kirkon elättämisen kustannuksista. Itse annoin v. 2009 joulukuussa Kirkon Ulkomaanavulle 34 000€, koska pidin sanani ja lupaukseni Jumalalle. Että jos Hän pelastaa minut tosi pahalta raju-ukkosmyrskystä, niin annan omaisuuteni hyväntekeväisyyteen. Olin 90-luvulla saanut salaman iskun parin metrin päähän, joten syystä pelkäsin, ja Herrathan He rakastavat pelottelua ja kauhua, joten vettä myllyyn tuli aina Heiltäkin, sieltä asti.
Ja ennen sitä lahjoitusta, sen aikana ja jälkeen Herrat Jumalat olivat tehneet enemmän kuin helvettiä elämästäni. Vaaroja ja hornaa, piinaa ja kidutusta. Meidät hylkäsivät kaikki ne papit, joihin yritin saada yhteyttä, vetosin, etä he olisivat auttaneet, "huusin" hädässäni apua, jatkuvasti vuosien ajan. Mutta turhaan.
Kun jos noi papit, joilta "HUUSIN" apua HÄDÄSSÄMME, olisivat auttaneet, kuunnelleet ja puuttuneet asiaan, niin Jumalat EIVÄT olisi pystyneet meitä uhraamaan niin paljon EIKÄ niin pahasti. VAAN Herrat olisivat lopettaneet emmekä olisi menettäneet työpaikkojani, ihmisten kanssa välejä, asuinpaikkaamme emmekä turvallisuuttamme. VAAN EIVÄT auttaneet. EIVÄTKÄ suostuneet EDES velvollisuuden tunnossa ja omassatunnossaan maksamaan EDES kertaluontoisena suorituksena, 240kpl pappeja kukin 100€(= 24 000 se jäljellä oleva lahjoitusrahani), hyvistä, suurista palkoistaan meille HÄTÄapua. JOLLA olisimme saaneet esim. asunnon jostain muualta, yksityiseltä. ÄLKÄÄ antako Kirkolle ENÄÄ YHTÄÄN mitään rahaa, KOSKA he käyttävät sen vaan kalliisiin kokouspaikkoihin, kalliisiin "kansallisaarteisiin" (lisää kuvia kumarrettavaksi Kirkkosaleihin), kalliisiin palkkoihin. Kun jos Kirkko EI elä edes sillä, että yli 70 % suomalaisista kuuluu Kirkkoon, niin EI ole mitään asiaa viedä Valtiolta rahaa, huimia summia per vuosi, ihan vaan sen takia, ETTÄ eivät auta, hädässäkään olevia vuosikausienkaan aikana ja ETTÄ valehtelevat Jumalista Hyviä yms. yms. vuosisadoista toiseen. ÄLKÄÄ antako Kirkolle ENÄÄ rahaa, jos ei heille riitä, että vievät melkein kaikilta suomalaisilta. Pyytäkää, ottakaa lahjoitusrahanne takaisin, vielä kun jos voitte. Sillä Kirkko kusettaa kuten Herransakin Jumalat (kristittyjen). Oikeasti, miksi ruokkia ikuisesti käenpoikasia, jotka syrjäyttävät koko kansan, EIVÄTKÄ anna tai auta mitään?!
Kirkko liian, turhan kallis elätettävä
RahatVisustiValtiolle
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533440Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842986Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva632460Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442359Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?542281Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152245Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172227Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512159Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville311604Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121596