POrpon doubllethink: Emme poista autoveroa,

nostamme käyttömasksua vaalien jälkeen ja alennamme lapsilisää.
10148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Duu

Äänestä

Tuntuu,että kokoomus on hallituksen jarrupuolue.

Kaikkea uudistuksia vastustetaan.

Tämän takia "kykypuolueen" pääministeritkin ovat entisiä kärkipoliitikkoja.

Äänestä

MUMutT

Äänestä

öökötän

Äänestä

ooko

Äänestä

Minä en tietä mitään autoveroasiasta vaikka olin useita kertoja työrymän kokouksissa.

Äänestä

Käyttömaksua? Veroako vai polttoaineen hintaa vai mitä? Mitä tarkoittaa käyttömaksu?

Äänestä
  • Sitä kun suomalainen mies maksaa tyttärellesi ja vaimolle heidän käytöstä.

    Äänestä

Kaiseva

Äänestä

Lor

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


doublethinkORPo kirjoitti:

nostamme käyttömasksua vaalien jälkeen ja alennamme lapsilisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu