Ei tule edelleenkään kutsuja Valkoiseen taloon

Kyllä saa taas Suomen valtion johto katsoa peiliin, kun ei tule kutsuja Valkoiseen taloon. Ennen USA:n presidentin vaaleja Suomessa valtion johto, aina ylintä johtoa myöten, avoimesti pilkkasi Trumpia. Aika lailla sama meno jatkuu edelleenkin. Kyllä se on Trumpin porukan tiedossa ja se muistetaan.
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

päinvastoin tuolla ei tule vierailemaan muita kuin itse Putin

Äänestä

Parempi kun ei tule. Se on nyt sama kun jos tulisi kutsu kremliin. Samaa porukkaa molemmissa taloissa. Trump romutti demokratian.

Äänestä
  • No sepäs oli nopea parissa päivässä romutti koko jenkkien demokratian vai olisitko sittenkin sinä vähän vainoharhainen? Jokainen voi itse päätellä kumminpäin asia on.

    Äänestä

Varsinkaan sinne ei kutsuta ulkoministeri Soinia, joka oli samassa rintamassa kommunistien kanssa vastustamassa amerikkalaisen taidemuseon perustamista Helsinkiin. Tuskinpa voisi tehdä vihamielisempää loukkausta amerikkalaisia kohtaan, kuin vastustaa äänekkäästi suomalais-amerikkalaista rauhanomaista yhteistyötä taidealalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lyhytnäköistä kirjoitti:

Kyllä saa taas Suomen valtion johto katsoa peiliin, kun ei tule kutsuja Valkoiseen taloon. Ennen USA:n presidentin vaaleja Suomessa valtion johto, aina ylintä johtoa myöten, avoimesti pilkkasi Trumpia. Aika lailla sama meno jatkuu edelleenkin. Kyllä se on Trumpin porukan tiedossa ja se muistetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu