Tampere - pers' aukinen tuppukylä

Hervannan ja Mustavuoren laskettelurinteet uhkaavat jäädä ilman rahaa. Nyt nähdään se, että kaiken maailman hankkeet vievät rahat liikunnalta ja ulkoilulta. Joku käyttää tietysti sellaisia hienoja kultturelleja sanoja kuten "priorisointi" ja "arvovalinta".
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei kuulu kaupungin rahoittaa tuollaista tyhjänpäiväistä toimintaa, jihuuu tulee säästöjä.

Äänestä
  • Kyllä. Myös jääkiekkokaukaloiden ja hiihtolatujen ylläpito voidaan lopettaa. Eikä jalkapallokentilläkään ole mitään virkaa. Skeittiradoista puhumattakaan.

    Notkuminen älykännykän kanssa kaduilla ja markettien käytävillä pussikaljaa juoden on ainoa urheilulaji jota pitää tukea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


havuja_perkele kirjoitti:

Hervannan ja Mustavuoren laskettelurinteet uhkaavat jäädä ilman rahaa. Nyt nähdään se, että kaiken maailman hankkeet vievät rahat liikunnalta ja ulkoilulta. Joku käyttää tietysti sellaisia hienoja kultturelleja sanoja kuten "priorisointi" ja "arvovalinta".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu