http://www.aamulehti.fi/kotimaa/maahanmuutto-nakyy-taysin-synnyttajissa-voi-olla-paiva-etta-yhtaan-virtasta-tai-lahtista-ei-ole-24230461/
"Mutta jos lapset loppuvat, ainoa keino on lisätä maahanmuuttoa."
Ja sitähän kannattaakin toki ennakoida niin, että tuodaan puoli Afrikkaa Suomeen valmiiksi odottelemaan kyseistä hetkeä.
Aluksihan tämä oli työvoimaa, sittemmin puhuttiin pakolaisista, ja nyt väläytellään sitä suomalaisten matalaa syntyvyyttä syyksi...
https://www.youtube.com/watch?v=itGPPx4wNTY
"Mutta jos lapset loppuvat, ainoa keino on lisätä maahanmuuttoa."
Ja sitähän kannattaakin toki ennakoida niin, että tuodaan puoli Afrikkaa Suomeen valmiiksi odottelemaan kyseistä hetkeä.
Aluksihan tämä oli työvoimaa, sittemmin puhuttiin pakolaisista, ja nyt väläytellään sitä suomalaisten matalaa syntyvyyttä syyksi...
https://www.youtube.com/watch?v=itGPPx4wNTY
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tämä oli mielenkiintoista.
"Onko mitään väliä sillä, syntyvätkö lapset suomalaisille vai ulkomaalaistaustaisille naisille?
– Ei, lapsi on aina lapsi. Puhdasta suomalaista ei edes ole. Jos aletaan katsoa geenejä, olemme aikamoinen sekoitus, Mika Gissler vastaa."
Viime vuosien tutkimukset ovat osoittaneet jotain aivan muuta, mutta nämä eivät tee faktantarkistusta, vaan horisevat omiaan. Tutkijan toki pitää olla poliittisesti korrekti ja jauhaa shaissea valtamedioissa. Ettäkö oikein "puhdas" suomalainen? No, hyvä ettei sentään likainen suomalainen.
Tuokin afgaani on tullut tänne Iranista. Näistäkin on mainittu aiemmin, mutta ei valtavavalhemedioissa. Moni afgaani tuleekin Iranista, jossa heillä ei ole mitään hätää.
Ehkä on sitten parasta, että näin heikko kansa vaikka kaasutetaan, kun ei enää uskalla pitää omiensa puolta. Eikös se ole vaan sitä evoluutiota puhtaimmillaan?
Nature-lehtikin on tehnyt jutun suomalaisista, ja kyseinen lehtihän on yksi arvostetuimpia tiedejulkaisuja. Siinä sanotaan, että Euroopassa on kahdenlaisia ihmisiä; suomalaiset ja muut eurooppalaiset. Jutussa tulee ilmi, että suomalainen geeniperimä on ainutlaatuista koko maailmassa.
Valkoisia on maailmassa muutaman prosentin vähemmistö ja suomalaiset ovat vielä tuostakin määrästä pieni vähemmistö. Nyt tuota vähemmistöä ollaan miksaamassa muualta tulleisiin, ja siten hävittämässä sitä pois maailmasta. Suomalainen geeniperimä on kuulemma niin köyhää, että se pitäisi sulauttaa sellaiseen ainekseen, jota tältä pallolta löytyy suomalaiseen nähden moninkertaisesti.
Jos joku eläinlaji, tai rotu olisi samanlaisessa asemassa, sitä ruvettaisiin suojelemaan ja pitämään hengissä lajien monimuotoisuuteen vedoten. Eläinten kohdalla sukupuutto on negatiivinen asia. Onkin mieltä ylentävää, kuinka suomalaisten katoaminen kokonaan ei huolestuta ollenkaan, vaan päinvastoin sitä oikein ajetaan, ja kaikkein mielenkiintoisimmin, vieläpä valkoisen yhteiskunnan monimuotoisuuteen vedoten.
Tuubaa. Oli muuten hyvä video ja asiaa myös. Se muija ei oikein meinannut pysyä nahoissaan :D
Mies puhui asiaa.
Melko törkeää propagandaa tuo koko artikkeli! Kyllä suomessa todellakin on merkitystä sillä, että onko täällä syntyvä lapsi suomalaisten vai ulkomaalaisten lapsi.
Tuossa artikkelissa kerrottiin leppoisasti kansanmurhasta, joka suomessa on meneillään ja lopuksi vielä kuitattiin, että "ei haittaa...ihan kiva juttu".
Vähän sama, kuin titanicin kapteeni ois 10 kilometriä ennen kohtalokasta jäävuorta nähnyt sen jo edessään, mutta päättänyt kuitenkin jatkaa samaan suuntaan täyttä höyryä.
Suomessa on saatava äkkiä muutos aikaan ja lopetettava ulkomaalaisten rajoittamaton haaliminen. Jos maahanmuuttoon pitää ottaa jostain mallia, niin Australia ja Trumpin USA ovat hyviä esimerkkejä. Maahan voi tulla, jos on työpaikka valmiina. Perheen saa tuoda mukanaan, jos pystyy osoittamaan kykenevänsä huolehtimaan heistä taloudellisesti.
Näillehän siitä maksetaan, että pyyhkäsevät suomalaiset pois maailmankartalta. Mahtaa tuntua mukavalta olla viimeinen suomalainen joskus vuonna 2150. Maassa, joka muistuttaa jotain kaatopaikkaa. Ai, niin eihän hänkään ole "puhdas" joten antaa palaa vaan!
Afrikkalaisen ja Lähi-Idän jalon ja ahkeran geenin YLISTYS oli SUOLI24 allapidolle liikaa siis delete delete...terv kirj.Möriläinen ja verkkosukka Juttis.
Heh, lopussa ei suinkaan pamahda vaan pihahtaa..
Vielä pitäisi jonkun pitää huoli siitä ettei suomessa syntyneitä tyttölapsia enää lähetettäisi vanhempiensa kotimaihin pakkoavioliittoihin länsimaista sivistystä pakoon.
Voi tietenkin olla niinkin, että 100 vuoden päästä Suomi on yhtä erämaata taas kerran. Eihän tänne tulis yhtäkään nuorta jätkääkään, jos ei täällä olis ilmasta rahaa, täyselätys loppuiäksi ja bonuksena päälle vielä suomiakat revat levällään. Kun täällä ei ole enää yhtään maksavaa suomalaista ukkoa eikä akkaakaan, niin eihän täällä ole enää yhtäkään kehitysmaalaista.
Voitas ehkä perustaa siirtokunta meille suomalaisille jonnekin kauas ja odotella kunnes koko kehisjengi on palannut takaisin omiin lämpimiin maihinsa ja tulla sitten takasin tänne. Kun kerran tulevaisuus on kuitenkin se, että Suomi romahtaa, kun suomalaisetkin katoaa.
On kai se nyt vitun selvä, että kun maahantunkeutujille maksetaan ihan kaikki niin nämä a.....t sikiävät kuin rotat ja kantasuomalaisilta viedään tuhkatkin pesästä että hyvä kun itelle saa huonoa ruokaa saati lapselle, niin ei suomalaiset lapsia voi hankkia.
Suomalainen on uhanalainen, kuin Saimaan norppa tai iilimato! Viimeksimainittuja kuitenkin pidetään enemmän arvossa.
Tuota tutkijaa ei ole ehkä syytä päästää ainakaan WWF:n töihin.
"Ai uhanlainen laji, mitä, muut lajithan voi korvata sen, onhan joku mäyrä melkeen jääkarhun näkönen eläin, ihan turhia noi jääkarhut oikeestaan, eihän ne oo ees puhtaita karhuja!"
TU, MITÄ NUIJIA!
Oletko itse joku susien suojelija?
Määkin tykkään nykyisestä pakolaispolitiikasta valkataan parhaat? loput saa tulla toimeen omillaan?
Otan aina parikolkyt koiraa kerralla kattelen mikkä hyväksyn loput "häädän" saavat tulla toimeen omillaan (noo vois ne lopettaakin?)
Kumpi muuten tulee paremmin toimeen suomen luonnossa (hylky päätöksen saanut koira vaikko pakolainen?)
Onko tieteellistä näyttöö kumpi selvii pakkasessa paremmin koira vaikko kielteisen turvapaikka oikeuden saanut ihm... (meinasin sanoo ihminen ) Pakolainen?
ajattelitko tehdä asialle jotain muuta kuin kirjoitella suomi24-palstalle
Kyllähän meillä jo monia "päättäjii" jokka tekköö asialle ihan palkkaa vastaan "jotakin" kiva ois kuulla miksi Kielteisen päätöksen saanut turvapaikan hakija tulee toimeen "luonnossa" mutta pihalle heitetty koira = eläinrääkkäystä?
kai niillä joku perustelu on?
Eikös se olisi ensisijaisesti päättäjien tehtävä, joten miksi heikäläisiltä tivaamisen sijasta syyllistät tavallista Matti Meikäläistä siitä, ettei ole hoitanut päättäjien tehtäviä?
Olen ainakin levittänyt informaatiota tälläkin palstalla asioista, joista ne päättäjätkään eivät tunnu haluavan puhua. Onhan tämä toki aika pienen luokan "projekti", mutta itse olen aikoinaan saanut silmiä avaavaa matskua juuri tämän foorumin kautta, joten sen perusteella voisi kuvitella, että joku muukin voisi tajuta jotain tätä kautta. Eipä siitä mitään haittaakaan ole.
Lähiaikoina tosin sensuuri kiristynyt tälläkin palstalla ja aivan sääntöjen mukaisia viestejäkin poistetaan, mikäli puhutaan "kielletyistä" aiheista.
Mutta nyt kun olet tietoinen asiasta, niin mitäs olet itse ajatellut asialle tehdä, muuta kuin tivata täällä muilta ihmisiltä samaa?
Täähän on aika tyypillinen tilanne, jos ajatellaan vaikka Jenkkejen intiaaneja. Ihmisiä alkaa tulla vähitellen enemmän ja enemmän, kunnes on jo liian myöhäistä. Päättäjätkin tietää kyllä, mutta ajattelevat juuri näin, että näitä tulijoitahan on vielä niin vähän, että kyllä tästä selvitään. Viisaita ei ole koskaan kuultu näissä invaasioissa, vaikka ovat aina varoittaneet siitä, että jonain päivänä muukalaisia on liikaa ja sitten me ollaan kusessa näiden kanssa. Samanlaista idiotismia aina koko juttu, historia ei opeta meille mitään!
Erittäin jännäähän tässä on se, että invaasiota ollaan puolusteltu syyllistämällä valkoisia intiaanien kohtalosta. Eli kun eräät tahot vastustavat tätä invaasiota, niin eräät toiset tahot sanovat näitä vastustavia tahoja tekopyhiksi kun edustavat rotua, joka valtasi intiaanien maat. Nämä siis tuomitsevat sen, mitä intiaaneille tehtiin, mutta samalla hyväksyvät sen, että meille tehdään nyt se sama. He eivät tosin ymmärrä sitä, että meille käy samalla tavalla, vaikka käyttävät rasismisyytöksiensä oikeuttajana edellämainittua tapahtumaa, josta voi suoraan vetää johtopäätöksiä tämänhetkiseen tilanteeseen täälläpäin.
Rintamiestaloja tyhjillään pitkin Pohjois-Suomea jotka valtio evakkoja varten rahoittanut. Katsottais erikoisturvan avulla miten pakolaiset näissä alkavat Suomea rakentamaan. Maassa maan tavalla.
Nimimerkki “WhiteGenocide” tulkitsi väärin Naturen artikkelia. Virhe lienee syytä oikaista.
Suomessa Itä-Suomessa oli isolaation – muista eristynyt alue - jonka väestön geneettinen perimä on kehittynyt omaan suuntaansa. Kauan on jo tunnettu itäsuomalainen tautiperimä, joka poikkeaa muun väestön taudeista. Onko sitten vakavat perinnölliset taudit rodullisen ylemmyyden osoitus, päättäkööt jokainen itse.
Itä-Suomalaiset poikkeavat geneettisesti muusta väestöstä, mutta asiaa ei voi yleistää koskemaan koko maan väestöä. Lisää keskustelua aiheesta löytyy täältä:
https://www.uusisuomi.fi/tiede-ja-ymparisto/201691-geenitutkijat-yllattyivat-eurooppa-nyt-jaettu-suomalaisiin-ja-ei
Ai löysikö Matti taas jonkun internetistä, joka oli väärässä? Tuntuu Matin mielestä kaikki muut ihmiset olevan väärässä...
Mitä me muut mahdetaan millekkään, ku eihän miellä oo superhyperMatin suuria ja mahtavia aivoja....ja mainitsinko jo siitä äärettömästä hyvyydestä...niin ja paremmuudesta...
Olen alkanut epäillä, että Matti onkin huippufiksu 5-vuotias, joka on sisäistänyt erittäin ansiokkaasti vihapuheen vastaisen kampanjoinnin jo lastentarhassa. Matti on luultavasti jo ilmiantanut vanhempansa ja naapurinsa. Matti on nyt sijaiskodissa kiltin kukkahattutädin luona ja tekee yhteistyötä poliisin kanssa, kuten nyt kirjoittaessaan tännekin näitä juttujaan.
Minkä takia puhut rodullisista ylemmyyden osoituksista? Sekö sinua painaa eniten, kun puhutaan eri roduista? Olisiko sinusta erinomainen asia, jos esim. koirarodut miksattaisiin niin, ettei jäljellä olisi enää yhtään rotunsa edustajaa, ainoastaan sekarotuisia? Ja koska varmasti käännät tämän mielessäsi niin, ettei mielestäni sekarotuisilla ole arvoa, niin jos olet sitä mieltä, ettei edellämainitussa ole mitään vikaa, niin voit varmasti sitten selventää, miksei yksilöllisillä roduilla ole mitään arvoa?
Ja oli miten oli genetiikan osalta, niin suomalaiset ovat oma ryhmänsä, jolla on omanlaisensa mentaliteetti ja omat tapansa, mikä onkin ollut maailmalla vitsin, jos toisenkin aihe. Vaikkakin Suomi-fanejakin on aina Japania ja Etelä-Amerikkaa myöten.
Amerikan intiaanitkin näkivät suomalaiset erilaisina kuin muut eurooppalaiset, ja suomalaiset tulivatkin toimeen intiaanien kanssa.
http://www.tiede.fi/artikkeli/tilaajille/suomalaiset_kavivat_intiaanista
Turha niputtaa suomalaisia niihin valkoisiin, joita edelleenkin syyllistetään siitä, mitä intiaaneille lopulta kävi. Ne olivat niitä muita eurooppalaisia, eli eräiden mielestä sitä parempaa kansaa kuin suomalaiset, jotka veivät tautinsa mukanaan valloitusretkillään ja jotka teurastivat mielestään alempaa porukkaa.
Joillain on vain ollut kova tarve aina syyllistää suomalaisia siitä, että ovat suomalaisia, jotka elävät omassa kulttuurissaan. Pitäisi kuulemma ottaa mallia muista.
Sääli, että tällä palstalla ei pystytä keskustelemaan tiedon perusteella.
Ihmisen perimä - myös suomalaisten perimä - on minua kiinnostava aihe. Nykyaikainen geenitutkimus on vääntänyt monta uskomusta nurin. Meillä eurooppaisilla on jokunen prosentti neandertalin ihmisen perimää. Nämä geenit puuttuvat afrikkalaisilta roduilta.
Olisimmeko me - kantasuomalainen superrotu - perineet jästipäisyytemme suoraan neandertalin ihmiseltä. Mene ja tiedä. ;D
Saiskos faktoja, kiitos?
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/geenit-paljastavat-ihminen-risteytyi-varhaisten-serkkujensa-kanssa/
Siinä kansantajuinen juttu.
http://arthouse.fi/wp/?p=577
Suosittelen kuitenkin lukemaan Svante Pääbon kirjan. Niiden geenien eristäminen Neardertalin ihmisen jäännöksistä oli aikamoinen salapoliisityö.
Ei kestä.
5 vuotta vanhaa vanhentunutta tietoa, nyt niitä faktoja jo pöytään!
En viitsi leikkiä tätä pidempään kanssasi. Siinä on viimeisin tieto nykyihmisen perimästä, jopa asian tutkineen tutkijan omatekemä kirja suomennettuna, mikä on harvinaista herkkua. Olisin toki voinut heitellä englanninkielisiä julkaisuja mukaan, mutta eipä taida tarvita.
Jos asia ei kiinnosta tai tietopohja ei riitä asiasta keskusteluun, ei sitten. ;D
Älä öyhötä ja selitä, nyt niitä faktoja pöytään niin kun olis jo!
Mitäs jos kaikki suomalaiset hedelmällisyysiässä olevat naiset jäisivät töistä pois ja alkasivat yksinhuoltajina synnyttämään ja elämään yhteiskunnan tuilla. Saisivat lapsikatraansa kanssa kaupungin suurimmat asunnot aivan ilmaiseksi. Mitään ei tarvitse itse hankkia.
Kuinkahan kauan valtion varat riittäisivät kun valkoinen mies kustantaisi kaiken.
Suomi-äitiä syyllistetään heti, jos hän jää äitiysloman jälkeen vuodeksi tai pariksi hoitamaan jälkikasvua. Pitää heti mennä töihin luomaan uraa ja tuottamaan veroeuroja valtiolle. Sitten päivähoito, asuminen, ruoka ja työmatkat ovat niin kalliita, ettei tahdo kahden palkka riittää elämiseen, ei ainakaan toisen lapsen hankkimiseen. Suomi-äitejä kohdellaan tosi huonosti. Somali-äidit saavat tehdä lapsia aivan rauhassa, eikä kukaan syyllistä heitä, vaikka he eivät ikinä lastenteon ohessa ehdi työelämään.
Taidat vaan parkua mututuntumalta. Kannattaisiko kysyä suomalaisilta naisilta asiaa. ;D