Kanan rintafileistä tuli niin monta nugettia, että ne piti syödä kahdessa erässä. :-/
Mitä sinkut syövät tänään?
19
303
Vastaukset
Spagettia jauheliha-spagettikastikkeella perunasalaattia. Omena tai banaani siihen kylkiäisiksi ja sekamehua.
Ja huomiseksi pitäs tehä viel jauheliha-makaroonilaatikko. Tuo ko on paljon parempaa silleen että seuraavana päivänä ottaa jääkaapista ja pämmittää pannulla voin kera.
Munariisiä ja wokkivihanneksia. Lisäksi muutama omppu.
Perunoita ja sianlihaa ainakin
- Sinkkunainen--
Syön roskaruokaa
Paistoin seitä, lounaaksi söin hirvenlihaa.
Jotain protskua.. Jotain hiilareita.. Jotain rasvaa.. Jotain vitamiinipitoista jne.. ;P
- 184
Karjalanpaisti; jälkiruokana rahkaa.
- SinkkuM73v
Litra kahvia, kaksi mandariinia, kolme kauraleipäsiivua voilla ja sulatejuustolla. Pala savukirjolohta. Kyllä kelpaa!
Vaatimattomasti taas tänään, eli peruna-kaalimössöä ja juustoa. Lisäksi leivoin pikapullia ja söin kaikki kerralla, kun oli näläkä.
Alfabertti kirjoitti:
Ei liikaa hiilareita, pitäisi muistaa proteiinitkin.
Oli niissä pullissa kyllä reilusti rahkaa, eli eiköhän sitä proteiiniakin tullut jonkin verran. Onhan se kyl totta että premenstruaalinen nälkä ei kauheasti kysele ruuan ravintoarvojen perään, joten tämmöisiin asioihin on opittava varautumaan. On parasta olla jotain hyvää ja (suhteellisen) terveellistä syötävää valmiina silloin kun tilanne käy päälle. :)
stellaria81 kirjoitti:
Oli niissä pullissa kyllä reilusti rahkaa, eli eiköhän sitä proteiiniakin tullut jonkin verran. Onhan se kyl totta että premenstruaalinen nälkä ei kauheasti kysele ruuan ravintoarvojen perään, joten tämmöisiin asioihin on opittava varautumaan. On parasta olla jotain hyvää ja (suhteellisen) terveellistä syötävää valmiina silloin kun tilanne käy päälle. :)
Eipä ole omakohtaisia kokemuksia tuon tyylisestä nälästä niin ei voi oikein neuvoa...ehkä proteiinia ruiskeena?
Aamulla banaani ennen treeniä, iltapäivällä kana burrito ja nyt mussutan ruisleipää, mikä ei tosin sovi vatsalle, mutta saapahan apumoottorin käyttöön huomiselle juoksulenkille.
Voisko olla gluteeni-intoleranssi, jos ruisleipä pierettää?
Nuinko vähäsen sää muka koko päivänä syöt, jos kuitenkin juoksua harrastat ja muutenkin treenaat?stellaria81 kirjoitti:
Voisko olla gluteeni-intoleranssi, jos ruisleipä pierettää?
Nuinko vähäsen sää muka koko päivänä syöt, jos kuitenkin juoksua harrastat ja muutenkin treenaat?Meni myös vajaa 200 g cashew pähkinöitä.
- Pillujen--asiantuntija
Syön kasvispullia. Kaupan pullia jotka eivät maistu miltään.
- lihatipunen
Minkä takia syöt mautonta ruokaa, pillujen asiantuntija/kiltti ja kunnollinen/ruma sinkkumies/kilttiatm/atm32 ja mitä näitä nyt on?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,1045327Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk663952Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699263485- 812536
Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n72013- 241959
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois4091894Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj21798Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.301721Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?531643
