Rauhan NOBEL kuuluu Trumpille

Mies on saanut jo viikossa maailman rauhoittumaan enemmän kun 100 vuoden aikan< kaikki USAn presidentit.
9114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Odotellaan vielä. Eihän sitä tiedä, jos saavat sodan äitymään. Kovasti punakit yrittää ainakin.

Äänestä
  • Todellakin terrori-iskut ovat loppuneet kuin seinään.

    Äänestä

Ei USAssa ainakaan ole rauhallista. Ei koskaan ennen ole ollut nain paljon ja isoja mielenosoituksia.

Äänestä
  • No toihan on se VARMIN tae sille et rauhanpalkinto tulee että NASSAHTAA! :P Eks muista ku EUssaki oli Kreikka-kriisin aikaan helvetinmoisia mielenosotuksia vähän jokasessa isommassa kaupungissa ja *HOPLAA!* ... Kuka sai rauhanpalkinnon? :)

    Juu! ... EU! :)

    Sama ku kahta sotaa yhtä aikaa käyvän maan pressa sai kans rauhan palkinnon! Pitäsköhä ton nimiki muuttaa jo rauhattomuuden palkinnoks?

    Äänestä

Älähän hosu, Putin on jonossa ennen trumppia.

Äänestä
  • Ei Putin kelpaa, ku Ukrainassa on ollu jo jonki aikaa ihan liian rauhallista! :/ Ja se vähens pommituksia Lähi-idässäki ni ... eihän tollaselle ny rauhan palkintoo voi antaa?!

    Äänestä

  • Timo3T kirjoitti:

    Ei Putin kelpaa, ku Ukrainassa on ollu jo jonki aikaa ihan liian rauhallista! :/ Ja se vähens pommituksia Lähi-idässäki ni ... eihän tollaselle ny rauhan palkintoo voi antaa?!

    Tuo este on poistumassa. Ukrainassa oli sunnuntainakin yli 2000 "tulitauko"rikkomusta. Putin lisää usvaa putkeen ja nappaa Noopelin.

    Äänestä

trumpin toimet ottaa terroristeja ja heidän maiden luikertelijoita pattiin

Äänestä

Vielä vähän aikaa sitten oli Venäjän ja USA:n välillä uhittelua kuin kylmän sodan aikaan. Nyt aivan toinen tilanne. Amerikkalaiset aikoivat myös lopettaa sotimisen muiden maiden alueilla sekä lopettaa terrorismin tukemisen mikä on ollut aikaisemmin kuin kansanhuvia. Eikä tässä ole jo hyviä asioita aivan riittävästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


CrimsonBlue kirjoitti:

Mies on saanut jo viikossa maailman rauhoittumaan enemmän kun 100 vuoden aikan< kaikki USAn presidentit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu