Venäjällä toisen maan kansalainen ei pääse minkälaisten valtion virkaan. Sama asia koske niitäkin joilla on pysyväoleskelulupa toisessa maassa.
Niitä asioita on pakko ilmoita heti viranomaisille. Rangaistukset ovat rikesakko 200 000 ruplaa tai vankila tuomio.
Pitäkö ottaa Venäjän malli käyttöön.
Niitä asioita on pakko ilmoita heti viranomaisille. Rangaistukset ovat rikesakko 200 000 ruplaa tai vankila tuomio.
Pitäkö ottaa Venäjän malli käyttöön.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei siellä homojakaan oteta mihinkään, kävisikö malli Suomeen?
Venäjän malli ei käy, Vitali Milonov on vaikutus valtainen poliitikko. Hän on homo.
Volodin on homo ja niin pois päin. Venäjällä riittää sanoa avoimesti homojen vastustajaksi ja jatkaa hommoiluu. Homoja venäjällä on ehkä keskimäärin enemmän kun lännessä, kun venäjällä on kaksi suurta homo laitosta Armeija ja vankila. Jossa toiset käyttää toista kysymättä mitään.
Venäjällä on päivittäisiä uutisia jossa juopottelijat nussivat sammunutta toveria.
On parasta tiedä kenen kansa ei kannattaa mennä viinareissulle.
Vääristelyä!
Venäjällä ei oteta homoja valtion virkoihin.
Suomessa taas otetaan homoja valtion virkoihin
Että kävisikö venäjän malli suomeen?
He he muistaakseni, Petroskoissa meri-kadettista oli tehty pakko huorat Karjalan tasavalan hallitukselle. Kaksi kadettia evät kestää ja hirttäytyvät. Ne joka tykkää venäjän malin ovat homoja papissa. Ei kannattaa noin vain uskoa venäjän propagandalle, et joutuu homoraiskaukselle. Tai oletko jo joutunut? Sinun pitää olla varovainen suhteessa, ne homot venäjällä ovat kieroja kun hänen propaganda. Esimerkiksi Zirinovski sanoo aina vihaavansa homoja, kuitenkin hän jatkuvasti järjestä nuorien poikien seurassa "saunailtoja".
Helsinkiä http://www.iltasanomat.fi/suomi100/art-2000005070447.html
http://www.iltasanomat.fi/suomi100/art-2000005073559.html