Tähän tehtävä pwsäero Jussi Halla-ahon
Aidosti oikeistolalinen vai kommari
Selkeytä
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jussi on agendatyöläinen. Maailamnlaajuinen agenda on saada kristityt ja muslimit riitelemään keskenään. Hajoita ja hallitse! Luodaan vastakkainasettelua, epäluuluoa, rasismia ja väkivaltaa.
Jussi on terävä ja fiksu mies. Hän analysoi islamin ja muslimien ongelmia taitavasti. Myös kristityt saavat roimaa kritiikkiä toiminnastaan, ihan aiheellisesti. Jussi on analyyseissään tarkkasilmäinen.
Jussin tehtävä agendassa on olla "rasisti" ja luoda vastakkainasettelua. Jussilla on tässä paletissa vain tämä yksi tehtävä. Muutoin hän äänestää EU:ssa isomman agendan käskyn mukaan mikä on hyvin ristiriitaista hänen kirjoituksiinsa ja mielipiteisiin verrattuna.
Jotta Jussin myyräntyö ei paljastuisi, media kohtelee häntä kovin sanoin ja järjestettinpä yksi näytösluontoinen oikeudenkäyntikin rasismipuheista(kaikki käsikirjoituksen mukaan).
On harmillista että noinkin fiksu mies työskentelee kontrolloidun opposition puolella.
Aina ylirauhallisella Jussilla paloi hihat totaalisesti kun MV-lehti paljasti hänen korttinsa.
Halla-Aho on aito persu, joka valehtelee aina tilanteeseen sopivasti. Jo Havukka-ahon ajattelijassa oli politiikko, joka puhui aina sen mukaan kuka ruokaa tarjosi. Se oli persun täydellinen kuvaus.
Ei Halla-Aho ole mitään muuta kuin valehtelija. Ei hänen puheillaan ole mitään merkitystä eikä muuta tarkoitus kuin kusettaa. Eivät ne koskaan konkretisoidu politiikan kautta eikä ne koskaan muuta mitään asiaa.
Esimerkkejä valheista??? Tavoitteet ja toiveet eivät ole valheita, vaikka ne eivät toteutuisikaan.