Suomalaiset poliitikot valehtelevat ummet ja lammet, samalla kun myyvät isänmaan jalkojemme alta.
http://mvlehti.net/2017/02/05/taikaluukku-arkadianmaen-muumiot-video/
http://mvlehti.net/2017/02/05/taikaluukku-arkadianmaen-muumiot-video/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sinulta ja MV:llä on tainnut mennä ohi sellainen pikkuseikka, että Arkadianmäellä sijaitseva eduskuntatalo meni remppaan 2015 ja ei ole vielä valmis.
No alunperinhän vika on MV-lehden, jos MV- lehden lukijat alkaisivat ajattelemaan itse niin niiltähän loppuisi lukijat äkkiä. :D
Vähän tuohon suuntaan ajattelin. Jos pääasiallinen "tiedonlähde" on vaihtoehtomediasta, niin silloin eduskuntatalon remppa saattaa jäädä näiltä henkilöiltä kaiken vaihtoehtomedian suoltaman propagandan varjoon.
Ihan asiallinen vanhempi herrasmies joka näitä videoita tekee. Ei todellakaan mikään rasisti, vaan realisti.
Eiköhän ne ole sinne enimmäkseen luterilaisteen valitsemia ja valttuuamia. jotka myös ovat näin ollen heidän sanoistaan ja teoistaan niin Jumalan kuin ihmistenkin edessä vastuussa, ovat työnantajiaan!!
Herätykseksi
Siinä Arkadianmäen talossa asuu joukko ahneita omanedun tavoittelijoita,kansasta viis.Kunhan taas seuraavissa vaaleissa käyvät äänensä antamassa,ihme etti siihen ole jo pakkolakia keksineet!