Suomi erottamassa trumpia virastaan

Väärin äänestetty....suomen professorit ja lainoppineer kilvan spekuloi miten suomi voisi haastaa trumpin oikeuteen ja miten tämä tullaa vuoden kuluessa erottamaan virastaan..

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702062200065904_ul.shtml
Näin Trump voidaan erottaa
9120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sipilästä enemmän haittaa kuin Trumpista.
Miten Sipilä voitaisiin erottaa?

Äänestä

Kas kun nämä samat henkilöt ei spekuloi miten sipilålle voisi antaa potkut

Äänestä

Suvakkien joukkopsykoosi kyseessä, suomalainen suvakkiukko on niin typerä että kuvittelee varmaan ihan oikeasti pystyvänsä moisiin tekoihin. Ei voi kuin NAURAA RÄKÄISESTI JA PITKÄÄN. HAAAAAAAHHAAAAAAHAHAAAAH.......

Äänestä

KYllä, ala-arvoista ja harkitsematonta! Kyllä Suomen pitäisi nyt olla ylläpitämässä suhteita USAhan, eikä pilaamassa erottamis- ym. kommenteilla niitä! Trupin kanssa ei kannata lähteä leikkimään - kyllä siellä seurataan mitä missäkin maassa uutisoidaan. Että jos hankaluuksia sopimuksien suhteen tulee, siitä voidaan isolta osin syyttää näitä "asiantuntijoiden" törkeitä tölväisyjä ja mediaa joka Trumpista vitsailua ja lokauutisointia viljelee.

Äänestä

On se jännä, että Suomessa eräät tahot räksyttävät Trumppia vaikka oma poliittinen johto on täynnä munattomia nahjuksia.

Äänestä

Trumpin mollaaminen koituu Suomen vahingoksi. Nälvimiseen ovat syyllistyneet Sauli 1. Niinistö vallaton presidentti (Suomen putin)
Claes Andersson dementti psykiatri kommunisti
Sipilä. Ennusti Clintonin voittoa. Miksi lestantti ja porvari ?
Eräs Demari Ranta-Belt muuten vaan typerä ke.

Äänestä

Tämä on sitä ns. parempaa vihapuhetta,....aaahhh...ich kommen....

Äänestä

Pistää kyllä silmään miten sumen media julkaisee jarkuvalla syötöllä panettelevia juttuja trumpista...

Äänestä

suvakkipuvakit kärsii helvetin tuskia kun HULLU SUVAKKISAATANANPALVOJA HILLARY ei voittanutkaan, nyt hesari aloittaa taas saman hehkutuksen ranskan osalta......HUH, HUH , kyllä on tyhmää porukkaa.......osuu aina omaan nilkkaan, HAAAAAAAHHAHHAAAAHAA, herkeän ihan runolliseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jhggklhggjj kirjoitti:

Väärin äänestetty....suomen professorit ja lainoppineer kilvan spekuloi miten suomi voisi haastaa trumpin oikeuteen ja miten tämä tullaa vuoden kuluessa erottamaan virastaan..

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201702062200065904_ul.shtml
Näin Trump voidaan erottaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu