köyhyys ja seksi?

tdtyjudtyu

mites te kanssaköyhät olette tuon asian käsitelleet? oma käsi?

45

936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghghhghghgh

      Mitäs luulisit? Mitenkähän sen hoitais. Käsi paras ja luotettava kaveri.

    • äitykkä

      Köyhä kaveeraa köyhän kanssa.ei se sen kummallisempaa ole.

    • köyhä_ja_yksin

      Köyhät naiset kyllä löytää aina jonkun, moni köyhä mies jää yksin jos ei ole komea tai renttu luonteeltaan (jotkut naiset pitävät näistä).

    • enolerobootti

      Ihmisen paras ystävä :)

    • fksfsnfsnf

      Harva nainen antaa köyhälle miehelle. Harva, mutta kuitenkin joku. Köyhä mies tarvitsee vain rautaisen työmoraalin: kymmenet naiset peräjälkeen antavat todennäköisesti pakit, mutta ennen kuin sadat rukkaset tulevat täyteen, on todennäköisesti päässyt lemmentöihin.

      • Anonyymi

        Treffipalvelu on hyvä. Seuraa löytyy helposti. Ennen tapaamista nappaa Viagaran. Naama punaisena keskustelee sitten miten edetään.


    • Heikki_Sinsemilla

      No siis. Yritän löytää aidon ihmisen ja sellaisia ei roiku joka oksalla. Niinpä osaankin olla näyttämättä köyhyyttäni. Suhteeseen näillä eväillä ei päästä, totuus paljastuu, mutta laittamiset hoituu kyllä kännäävässä kulttuurissamme ihan suit sait jos vain jaksaa kiinnostaa. Tokihan oma käsi känniörvelönaisen ja todellisen läheisyyden ja tunteen puutteen voittaa.

      Miesten ongelma ja iankaikkinen ansa on se että he pitävät pillunsaantia yhtään minään. Lakatkaa pitämästä ja sitä alkaa tulla, se surkeutenne ja köyhyytenne näkyy teistä päälle tällä hetkellä.

    • köyhäperijä

      Ei köyhänä saa seksiä eikä parisuhdetta. Niin se vaan on että naiset rakastuu niihin varakkaisiin miehiin. Olin jonkin aikaa varakas koska sain perintöä ja heti oli naisia kimpussa. Kun rahat loppui nainen jätti heti.

      • lifsjjas

        Jos köyhä saa perinnön, niin ilman muuta se huoriin kannattaa käyttää. Onpahan edes parin kuukauden ajan elämästään saanut maistaa ylempitasoisen miehen elämää. Tuona aikana saa elää aivan toisissa sfääreissä kuin silloin, jos menee parisuhteeseen nelikymppisen yksinhuoltajan kanssa, joka pumppaa sinulta perintörahat ennen kuin jättää.


      • Anonyymi
        lifsjjas kirjoitti:

        Jos köyhä saa perinnön, niin ilman muuta se huoriin kannattaa käyttää. Onpahan edes parin kuukauden ajan elämästään saanut maistaa ylempitasoisen miehen elämää. Tuona aikana saa elää aivan toisissa sfääreissä kuin silloin, jos menee parisuhteeseen nelikymppisen yksinhuoltajan kanssa, joka pumppaa sinulta perintörahat ennen kuin jättää.

        Heh heh.


      • Anonyymi
        lifsjjas kirjoitti:

        Jos köyhä saa perinnön, niin ilman muuta se huoriin kannattaa käyttää. Onpahan edes parin kuukauden ajan elämästään saanut maistaa ylempitasoisen miehen elämää. Tuona aikana saa elää aivan toisissa sfääreissä kuin silloin, jos menee parisuhteeseen nelikymppisen yksinhuoltajan kanssa, joka pumppaa sinulta perintörahat ennen kuin jättää.

        🤣🤣🤣🤣


    • kisimirriääää

      Kyllähän kisimirriä saa jos vaan yrittää mutta jos ukkeli joku nössö syrjäytynyt niin kyllä kotona komerossa saa runkkailla.
      Ei mua kans kiinnosta mikään epäsiisti nainen jolla treffeillä tarjottavana vaikka pelkkää makaronia.
      Nössö aloittanut taas ketjun.

      • Anonyymi

        Ei naisen tarvitse miehelle tarjota edes vesilasia. Muistakaas se.


      • Anonyymi

        Entä läski mies ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei naisen tarvitse miehelle tarjota edes vesilasia. Muistakaas se.

        Yks mies ahmi minun luona,mutta hänen luona sain vaan makaronia ja keittojuureksia ja kuorsaus vei hermot. Jätin !


    • köyhäsaapesää

      Köyhät olis loppuneet maailmasta, jos köyhä ei sais seksiä! Samaa mieltä, että nössö aloittanut taas ketjun! Ei ole köyhyydellä tai rikkaudella merkitystä, että saako seksiä. Ja mitä olen seurannut, niin taitaa rikkailla olla enempi seksi ostossa, köyhä saa ilmaiseksi ja rakkaudesta. Ja vanha motto pätee, se ei pane joka valkkaa... https://www.youtube.com/watch?v=G0Ubgd9LlfU

    • täytyykäydäjos

      Se on kylläkin tosi että käydä täytyy jossain paikassa missä ihmisiä ku ei ne kotio tuosta vaan tule. chattejä on ja treffipalstoja.

    • lehrest.lukennu

      Saa noi ulkomaalaisetkin vaikkei niillä rahaa / kielitaitoo ole
      (hätä keinot keksii joskus ihmettelee kuin naiset niin nuorenakin (10v) antaa)

    • Anonyymi

      Panokaveri on ihan naapurissa. Miksi köyhyys vaikuttaa siihen asiaan?

    • Anonyymi

      Olen kai aseksuaali. Siis varaTON ja seksiTÖN.

      🤕

    • Anonyymi

      Kaksi pitkäaikaisen parisuhteen joutilasta köyhää elää varsin tyydyttävää elämää seksisektorillakin!

      • Anonyymi

        Niimpä ei se sen kummoisempaa ole että kyllä köyhä harrastaa seksiä siinä missä moni muukin ja voipi olla että vähän enemmänkin.


    • Anonyymi

      Me köyhät naiset annamme rahasta miehille.

    • Anonyymi

      Joskus saan pillua, eli panen silloin, jos nainen nyt ei ole ihan karsea.
      Muuna aikana sitten masturboiden sen mitä tarvitsee.
      Ei sen ihmeempi asia.

    • Anonyymi

      Kyllä fiksulle köyhälle miehelle naista löytyy seksiseuraksi ja pidempäänkin seurusteluun. Joku nössö saa kyllä tumputella jossain komerossaan, jos ei uskaltaudu mihinkään ihmisten ilmoille, mutta kyllä normaalille köyhälle miehelle naista löytyy.

      Ja kyllä löytyy seuraa fiksulle köyhälle naisellekin seksiseuraa, kunnon miehiä on tarjon.

      Köyhät olisi loppuneet maailmasta, jos tämä ei pitäisi paikkaansa.

    • Anonyymi

      Niimpä fiksulle ukkelille elikä puhuu sentään neitosille jotain jotka samassa tilanteessa.Eipä sellanen seuraa joka möllöttää kotona ja kurkkii verhon raosta.Näitä käteenvetäjiä kyllä löytyy.

    • Anonyymi

      Köyhälle on riittämiin erotiikkaa ja romantiikkaa kun marketin kaunis kassa toivottaa hyvää viikonloppua. Ja ainahan voi käyttää mielikuvitusta tai katsoa pornoa. Porno on tehty juuri köyhiä ja syrjäytyneitä varten. Kuka kunnon ihminen muka sitä katsoisi? Ja työhän korvaa erotiikan tarpeen heilläkin.

      • Anonyymi

        LÖytyyhän sitä lähipubista yleensä jokin puutteessa oleva ja päihtynyt siiderivalas.


    • Anonyymi

      No on se kumma, että tämä yksi palstalainen jaksaa tätä yksinäisyyttään valittaa. Mikä on niin vaikeaa siinä vastakkaisen sukupuolen lähestymisessä, ettei kumppania löydy?
      Ihan omasta kokemuksesta voin kertoa ja opastaa miten löytyy seuraa:
      -Hanki harrastuksia, yhdistystoimintaa, kansalaisopistoa ym. Niissä tapaat ihmisiä.
      -Opettele tanssimaan, mm. kansalaisopistot järjestävät paritanssikursseja. Asuin paikkakunnallasi saattaa toimia jopa joku tanssikerho tai tanssiurheiluseura, liity siihen.
      -Tutustu ihmisiin, jää juttelemaan vaikka kaupan kassahenkilön kanssa hetkeksi muutama sana, jos ei ole muita asiakkaita. Saatat tutustua näinkin mukavaan sinkkuun, opit ainakin keskustelemaan. Ulkoilureitillä voi alkaa keskustelemaan vaikka säästä taikka ulkoilureitin mukavuudesta muutaman sanan, voit saada vaikka päivittäisen juttukaverin, jos lenkkeilet samaan aikaan. Älä kuitenkaan ole liian tunkeileva.
      -Kiinnitä huomiota ulkoiseen olemukseesi ja pukeutumiseen, katse siis peiliin. Vaatetuksen suhteen pyydä vaikka makutuomariksi jotain tuttua. Hoidata hampaat kuntoon ja hoida hampaita, hammasharjan lisäksi hammaslanka ja hammastikut käyttöön.
      -Sivistä itseäsi, käy kirjastossa, tapaat sielläkin ihmisiä. Osaat keskustella sitten kirjallisuudesta, lue ainakin muutamia klassikoita.
      -Hae seuraa vaikka tinderistä, mieti tarkkaan millaisen kuvan annat itsestäsi.

      Itse laitoin vuosia sitten erääseen lehteen ilmoituksen, että olen vailla kirjeenvaihtoystävää ja seuraa tietyn ikäisistä naisista. Sain n. 50 vastausta, kaikki minulle kirjoittaneet olivat hyvin asiallisia ja vastasin kaikille tavalla taikka toisella. Muutaman kanssa olin sitten yhteyksissä postin ja puhelimen välityksellä, niistä sitten valikoitui nykyinen vaimoni, meillä on kolme yhteistä lasta.
      Emme ole rikkaita, mutta olemme viettäneet rikasta elämää, olemme voineet toteuttaa yhdessä haluamiamme asioita. Uskon meidän viettävän tämän elämän loppuun saakka. Toki meillä on ollut erimielisyyksiä vuosien varrella, mutta olemme niistä selvinneet. Joskus meille tulee riitaa ihan hupaisista asioista, mutta niille nauretaan sitten jälkeenpäin. Mietimme yhdessä asioita ennen päätöksen tekoa, vaikka se koskisi vain meistä toista. Äänestimme eri henkilöitä presidentinvaalissa ensimmäisellä kierroksella, toisella kierroksella äänestimme koulutettua ja armeijan suorittanutta heterosuhteessa elävää ehdokasta.

      Onnea seuran etsintään!

      • Anonyymi

        Hetero on aina se oikea valinta olipa se presidentin virka tai parisuhde.


    • Anonyymi

      Ei se toiseen sukupuoleen lähempi tutustuminen ole niin helppoa kuin annetaan ymmärtää. Se on vähän kuin työ. Pitää osata ja olla iskussa. Ja haluta. Köyhän vika on usein se ettei ole haluja. Ja pakolla ei onnistu kumpikaan, ei työ eikä seksi. Iäkkäänä vielä huonommin.

      Työ ja seksi kulkevat käsikkäin. Meiltä puuttukin juuri Työ- ja Seksiministeriö. Se olisi enemmän totta kuin Työ- ja Elinkeino- tai Sosiaali- ja Terveysministeriö. Oikeastaan se yhdistäisi ne molemmat.

      • Anonyymi

        Kyllä se on helppoa tutustua toiseen sukupuoleen ja kyllä naisia kiinnostaa fiksu köyhä mies.

        On niitä naisia, jotka on vailla miestä ja heitä on vielä enempi. Kyllä seuraa löytyy köyhälle miehelle! Eikä siihen mitään ministeriötä tarvita.


    • Anonyymi

      Baareista naisia löytää jotka haluaa seksiä. Minä löysin tyttöystävän baarista jo 8 vuotta sitten. Köyhiä ollaan molemmat mutta pärjätään ja rahaa säästetään. Ei me missään etelän lomilla käydä.

      • Anonyymi

        Baareista? Tiedän Esson baarin ja Uunon. Eikö ne kaikki ole korvannut huoltoaseman ruokatilat. Sieltäkö löytää tyttöystävän? Ikeassakin voisi tärpätä paremmin. Eihän sieltä ole pakko ostaa mitään, käy vain haaveksimassa kodin perustamisesta - ja on myös sen näköinen.


    • Anonyymi

      Köyhä,Kansaneläkkeellä oleva nainen kelpaa paremmille miehille vain pettämiseen. Ja tämäkin alle 35 vuotiaille. En enää edes haaveile normi parisuhteesta. Lisäksi kenenkään kanssa ei kannata muuttaa edes asumaan,kun Kela vähentää tällöin Kansaneläkkeestä n,80€ avo/avio liitossa olevilta ja asumistuessa tietenkin myös.

    • Anonyymi

      Thai"hierontaan" on varaa sillointällöin köyhälläkin miehellä.

    • Anonyymi

      Kyllä ei tarvitse omaan käteen tarttua, jos seksiä haluaa. Tai tarvitaanhan sitä kättä tietysti naisen kanssa esileikeissä, mutta ei yksikseen tarvitse kyllä tumputella. Kyllä sitä köyhälle miehelle seksiä löytyy helposti, onhan niitä vapaita naisia ja varattujakin joilta kyllä saa.

    • Anonyymi

      Joutuu pyytää hyötyä seksistä. Se voi olla ruokaa tai rahaa tai alkoholia tai tupakkaa .

    • Anonyymi

      Mihinkä sitä seksikumppania tarvii kun netti on täynnä matskua ja kaksi toimivaa kättä? 🤣

    • Anonyymi

      Thaihieronnasta saa käsittelyn edullisemmin,kuin Suomi neidoilta.

    • Anonyymi

      Kyllä mä panen yhen miehen kans. Se maksaa ruuat,juomat jne. ja joskus oli miehiä jotka antoi ihan setelin.

      • Anonyymi

        HAHAHA! HOER!


    • Anonyymi

      Onko nyrkki-Kyllikki vielä voimissaan.

      • Anonyymi

        Noo, kyllähän se on.


    • Anonyymi

      Vaihdellen.
      Oma käsi aika usein, mutta kyllä sitä pimppaakin saa välillä.
      Useamminkin saisi, mutta en nyt todellakaan viitsi enkä halua työntää kaluani joka reikään, mitä mulle tarjotaan.
      Mutta joskus käy flaksi, joku vähintäänkin ok-tasoinen pimu haluaa päästää mut päällensä ja totta kai se käy mullekin.
      Paras oli tässä jokin aika, taisi olla viime vuonna, kun jouduin sairaalaan osastolle muutamaksi päiväksi pahan kuumeen takia.
      Siellä oli yksi helvetin mukava ja ihana hoitsu töissä, joka vaan säväytti ja joka oli kova juttelemaan ym ym. Oli vielä kaunis ja puoleensa vetävä ainakin mun silmääni.
      No, pääsin kotiin sitten ja taisi mennä 2-3kk siitä sairaalareissusta, kun osuimme kohdakkain eräässä kirjastossa ja hänkin muisti mut heti.
      Ko kirjasto on vielä meidän molempien vakikirjasto, kuten kävi ilmi.
      No erään kerran muutaman kerran nähtyämme siellä, asiat tai oikeastaan keskustelu kääntyi siihen suuntaan, että ko hoitsu päätyi kyläilemään muutaman kerran mun luokseni, kun asun lähellä sitä kirjastoa.
      Ja kyllä me pantiinkin sitten aika railakkaasti.
      On kyllä avoliitossa, mutta heillä oli ukkonsa kanssa jotain känää silloin enempikin ja totesi muutenkin, että hänen miehellään on ollut muitakin. Joten hän on ottanut sen vuoksi sen asenteen, että kyllä hänkin sitten menee tilaisuuden tullen vieraisiin, jos tutustuu johonkin mukavaan jätkään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5911
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      58
      3426
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      186
      2749
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      12
      2634
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2299
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      31
      2218
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      18
      1997
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      18
      1755
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      148
      1389
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      279
      1296
    Aihe