Venäjä on sivistynyt yhteiskunta

Venäjällä myös kuritonta lasta saa fyysisesti kuriittaa, jos muut keinot ei toimi.
Näin oli Suomessakin menneinä vuosikymmeninä ja hyviä ja luotettavia työntekijöitä ja kansalaisia meistä tuli.

Mies on perheen pää ja jos vaimo on kuriton tulee häntä fyysisesti rangaista - tämäkin osoittaa että Venäjä on sivistynyt yhteiskunta ja tietää, että naiset ovat täysin oman jalkovälinsä vietävisssä

Raamatun mukaan vaimon tulee olla kuuliainen miehelleen kaikessa.
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tote ryssä ist ein gute ryssä

Äänestä

Raamttu kyllä sanoo, että lasta saa kurittaa jos se ei muuten usko. Sen hyväksyn täysin.

#Venäjä on sivistynyt yhteiskunta ja tietää, että naiset ovat täysin oman jalkovälinsä vietävisssä

-todella ajattelemattomasti sanottu...et voi yleistää tätä kaikkiin naisiin!
....miehtkin ovat jalkojensa välissä olevan kuljetettavia hyvinkin herkästi mutta eivät kaikki!

Raamatun mukaan vaimon tulee olla kuuliainen miehelleen kaikessa.#

Et tunne Raamattua tarpeeksi. Se sanoo miehille, että rakastakaa vaimojanne niinkuin Kristuskin rakasti seurakuntaansa ja antoi itsensä alttiiksi sen puolesta!
Sen jälkee sa sanoo vaimot kunnioittakaa miestänne!
Luuletko, ettei vaimo tuollaista miestä kunniottaisi joka panee kaiken likoon vaimonsa puolesta!
Venäjä ei ole mikään erikoisen sivistyny kansakunta....vankilassa ihmisiä kidutetaan ja Venäjällä on paljon lapsia vankilassa, käyppä tutustumassa IRRT:n sivuihin niin saat oikeaa tietoa.... Venäjä hyökkäilee tuon tuostakin naapureidensa kimppuun....sekö on sivistystä!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tymnhghklhgmkhl kirjoitti:

Venäjällä myös kuritonta lasta saa fyysisesti kuriittaa, jos muut keinot ei toimi.
Näin oli Suomessakin menneinä vuosikymmeninä ja hyviä ja luotettavia työntekijöitä ja kansalaisia meistä tuli.

Mies on perheen pää ja jos vaimo on kuriton tulee häntä fyysisesti rangaista - tämäkin osoittaa että Venäjä on sivistynyt yhteiskunta ja tietää, että naiset ovat täysin oman jalkovälinsä vietävisssä

Raamatun mukaan vaimon tulee olla kuuliainen miehelleen kaikessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu