Lupautui ehdokkaaksi. Moni tykkää. Minäkin.. Monet ainoat oikeat uudestisyntuneet haukkuu.
Tee.u Laajasalo piisoaksiko?
kapealahti
490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No kyllä sitten ainakin nöyrästi Jeesukseen uskovat kristityt saa huutia Helsingin seudulla vielä rajummin ja ovelammin kuin Askolan aikaan. Ei siinä sitten armoa heille enää anneta.
Heikki Hilvo ainakin fb sivullaan luottaa Laajasaloon. Laajasalo tulee hänestä toimeen konservatiivin ja karismaatikon kanssa ja muidenkin.
Tietysti änkyrät ainoat oikean uudestisyntymän saaneet vastustavat. Mutta jollet kuulu kirkkoon, älä arvostele. Ei luterilaisetkaan hauku hell ja muita liikkeitä.
"Tietysti änkyrät ainoat oikean uudestisyntymän saaneet vastustavat."
Ja kaikki aidot uskovat ja muut ei-mieluisat sitten leimataan tähän porukkaan ja vainolle on näin lupa annettu. Vahinko vaan ettei Uskontojen Uhrit ry ota näitä tapauksia hoitoonsa.
IS ei uutisketjussaan salli mitään Raamattuun perustuvaa ja suoraan itse Jumalan sanaan osoittavaa mielipiteen ilmaisua, eli mm. osoitusta nk. raamatunkohdista, jotka tuomitsevat homoseksuaalisuuden syntinä, muiden syntien joukossa. Kolme kertaa olen yrittänyt, raamatunjae-kohtaan tyssää.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005085936.html
Tässä asiassa siis raamatullisutteen perustuvien toisinajattelijoiden vapaamuotoisia mielipiteitä kylläkin hyväksytään ketjuun, mutta ei sellaisia joissa viesti sisältää suoran raamatunpaikan (esim. Room. 1:20-32).
Valheenvallat haluavat hyysätä syntisiä, sallia "Jeesuksen opetusten" väärintulkinnat ihmisten mutujen perusteella, tapaan: "Jeesus hyväksyi kaikki!" Tämähän on suoraan vastoin evankeliumia. Jos Jeesus olisi "hyväksynyt kaiken", Hänen sovitustyönsä olisi ollut tarpeeton.
Kyllä valheenvallat medioineen saavat Teemun piispakseen, salatessaan ihmisiltä suoran Raamatun sanan!
.