No Helsinki valtsee uuden " piispan".

No laitoin tuon hakasiin aivan sen takia, että ihmiset lukisivat Raamatusta, mitä Jumalan Pyhä Raamattu sanoo seurakunnanpaimenista.
Timoteus ja Tiitus kirjeet esim ilmaisevat sen.
Luin tuolta jostakin, että tämä Laajasalo on mm.pyrkimässä virkaan ?
Ja puolustaa homoja ?
Kirkossa on tänä pävänä kaikki muu paikalla paitsi,
Jumala, luoja, Jeesus Kristus, sovitttaja ja Jumalan Pyhä Henki, totuus.
Kirkko elää tätä aikaa ja on luopunut Jumalan opista.
http://www.reijotelaranta.fi/reijon_blogi/william_booth_-_hatkahdyttavan_tarkka_profetia_toteutumassa/
Tuossa Jumalan profetiassa kuvataan nykypäivä hyvin.
6119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Telaranta edustaa mitättömän pientä karismaattista liikettä

Helsingin yliopiston sosiaalietiikan professori Jaana Hallamaa on vahvin ehdokas ja Kirkkoherra laajasalo hyvä kakkonen.

Äänestä
  • Peukut Jaanalle ja Teemulle sama alaspäin.

    Äänestä

  • qwertyilija kirjoitti:

    Peukut Jaanalle ja Teemulle sama alaspäin.

    Jeesuksen Kristuksen seurakunnassa ei ole naispappia ei naispiispaa,
    kirkon piirissä voi olla virkanimikkeellä.
    Nämä maallistuneet kirkkokunnat ja osa vapaista suunnista on luopunut Jumalan Sanan opista ja tilanne on tosi surkea.
    Harva uskaltaa seisoa Jumalan Sanan takana, se sattuu tähän huoruudessa elävään sukupolveen, mutta se saa sattuakin.

    Äänestä

  • Teleranta todistaa kaiken Raamatun Sanalla ja ihmiset, jotka seisoo Jumalan Sanan Totuuden takana harvenee.
    Minä eroitan kaksi asiaa;
    maalistuneen kirkon, jota johtaa koulutetut teoloogit, joille Raamatun Totuus on vieras
    ja sitten uudestisyntyneen kristillisen väen
    ja näitä kristittyjä tänä päivänä vieroksutaan
    onhan se hierveätä kun joku tulee sanomaan, että huoruus on synti, kunnioita isääsi ja äitiäsi jne
    laki ja järjestys tehdään yhteiskuntatasolla mitättömäksi ja Jumaan Sanaa yritetään polkea loskaan
    katselen huoestuneen maailmaa

    Äänestä

Minä tulin uskoon26.03.1983 ja Jumala todisti tuon sisimpääni.
Tuossa rukoushetkessä Jumalan Pyhä Henki kosketti sisintäni ja rupesin uusin kielin ylistämään Jumalaa ja menin Jeesuksen esimerkin mukaan kasteelle.
Mark 16: 15-20
Apt:t 2:1- 4
Ja Jumala todisti, sitä seuraavien merkkien kautta.
Usko ei ole kirkossa käymistä sunnuntaina, pelastus ei tule kirkkoon kuulumisesta, lapsikasteesta, vaan usko on kääntyminen Jumalan puoleen ja Jeesuksen Kristuksen hekilökohtainen vastaanottaminen.
Minä uskallan sanoa, että vähän on niitä pappeja, jotka ovat uudestisyntyneet Jumalan Hengestä ja se on helppo todistaa sillä, että ollaan luovuttu Jumalan Sanan toduudesta.
Virkapapit kuuntelevat luotua ja vievät mennessään sieluja helvettiin.
Onko tämä mies uudesti syntynyt, oletko kokenut Jumalan pyhän hengen voiman.
Sen todistaa parhaiten teot ja julistettu sanoma.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005085936.html
Me olemme menossa kohden vaikeita aikoja ja usko ei ole leikinasia.

Äänestä

Teemu Laajasalo on konservatiivien hanuria nuoleva pelle jota en todellakaan haluaisi nähdä uutena piispana. Mutta tullee silti valituksi. Kiitos jeesus jne ;-(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VeliHerrassa kirjoitti:

No laitoin tuon hakasiin aivan sen takia, että ihmiset lukisivat Raamatusta, mitä Jumalan Pyhä Raamattu sanoo seurakunnanpaimenista.
Timoteus ja Tiitus kirjeet esim ilmaisevat sen.
Luin tuolta jostakin, että tämä Laajasalo on mm.pyrkimässä virkaan ?
Ja puolustaa homoja ?
Kirkossa on tänä pävänä kaikki muu paikalla paitsi,
Jumala, luoja, Jeesus Kristus, sovitttaja ja Jumalan Pyhä Henki, totuus.
Kirkko elää tätä aikaa ja on luopunut Jumalan opista.
http://www.reijotelaranta.fi/reijon_blogi/william_booth_-_hatkahdyttavan_tarkka_profetia_toteutumassa/
Tuossa Jumalan profetiassa kuvataan nykypäivä hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu