PSA aikoo ostaa Nissanin

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/peugeot-citroen-aikoo-ostaa-opelin-gmlta/MfJz55Ba?ref=iltalehti:c447&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal

Todella tyhmä tuo PSA johto
Renault osti Nissanin mikä oli hyvä kauppa. Ihmettelin miksi PSA ei osta Nissania.

Opel ja PSA eivät ole kumpikaan hyvässä maineessa.
Jos firmat eivät heti kaadu, pitää sen pystyssä ainoastaan Kiinassa hyvin sujuva myyynti - jos sujuu
9105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Otsikko tuli väärin !

PSA AIKOO OSTAA OPELIN

Äänestä
  • Ja meniköhän ihan vieläkään oikein? :)
    Vai kirjotetaanko sitikka sun mielestä "Sitroen"? :)

    Äänestä

  • Eiku tais se sittenki mennä oikee!?
    Taitaa tulla tost SOGEPAsta tois "S"?
    Ja milläs noika mitää ostaa jos tekee 1,2 mrd tappiota vuodessa?

    Ja mistäs lähtien toi kiinalai Dongfeng on ollu ton pääomistajia?
    Ei ihmekkä et noittenki autojen laatu on menny alaspäi ku lehmän häntä! :/

    Äänestä

Kyllä tuossa uutisessa sanottiin, että PSA aikoo ostaa Opelin GM:ltä.
Ei kyllä taatusti osta Nissania.
Mitenkähän PSA olisi huonossa maineessa, en ole kuullut sellaista juorua.

Äänestä

Ilmankos micra on ihan ilmetty renault clio. Ihmettelinkin sitä.

En tiennyt noista omistuksista. Siinä sitten nissankaupoille. :D

Japsiautoilijathan perinteisesti kammoksuu kaikkea ranskalaista.

Vieläkö 108, c1 ja toyota aygo tulee samalta linjalta?

Äänestä
  • Samalta linjalta tulee nuo 3 mallia

    Toyota Yaris tehdään Ranskassa.
    PSA rakentaa Toyotan pakettiauton Proace ?

    Äänestä

PSA huonossa maineessa? Tuore 3008 on myynyt niin hyvin että autoa pusketaan kolmessa vuorossa tilaajille, ylittänyt 60 prosentilla Peugeotin odotukset. 3008:aa myytiin Suomessakin pelkästään jo tammikuussa yli 400 kpl vaikka verosekoilut! 508 oli taannoin TÜV:n vertailussa luokkansa luotettavin auto, siis parempi kuin BMW, MB, VW...

http://www.ksml.fi/teemat/autot/Katumaasturi-yllätti-Peugeot-lisää-tuotantoa/929538

Äänestä

On sen verran monta 206 Peugeotia tullut omistettua, että tiedän , että vikoja oli enemmän kuin osia.

Tutulla Peugeot 206 ja aivan samat viat siinäkin. Nivelet menee vaihtoon aina katsasusvälin aikana.
Insinööri oli käskenyt tulla itse katsomaan. kun näytti miten paljon väljää nivelissä oli
Tuosta meni takuuseen ilmanvaihdon tuulettajan mottori ja ei enää ilmastointi toimi lainkaan.
Ajovalopolttimoita ja jarrupaloja eteen saa olla yhtenään vaihtamassa.

Äänestä
  • Joo joo, siinä taas joku volvokauppias jauhaa paskaa. 208 on Euroopan suosituimpia autoja, ja vikoja on todella vähän. 206 on niin vanha malli, että niissä sopii jo osia vaihtaakin. Kalleimpia autoja huoltaa ja pitää kunnossa ovat yllättäen BMW, MB, Volvo ja Audi.

    http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000001205568.html

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lkykrjtjrnbjtgfdbjbjknfd kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/peugeot-citroen-aikoo-ostaa-opelin-gmlta/MfJz55Ba?ref=iltalehti:c447&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal

Todella tyhmä tuo PSA johto
Renault osti Nissanin mikä oli hyvä kauppa. Ihmettelin miksi PSA ei osta Nissania.

Opel ja PSA eivät ole kumpikaan hyvässä maineessa.
Jos firmat eivät heti kaadu, pitää sen pystyssä ainoastaan Kiinassa hyvin sujuva myyynti - jos sujuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu