Milloin syttyy kolmas maailmansota

Veikkatkaapa milloin se tapahtuu, vait tapahtuuko ollenkaan, kenen, keiden tai minkä toimesta, ja miten käy Suomen :))

Luulempa että jonkilainen konflikti syttyy muutaman vuoden sisällä :)
150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luulen että iltasanomien, ylen, hesarin ja monen muun roskamedian toimittajan kaatopaikalle kuljetus tuottaa sotaisaa tunnelmaa.
Ei meidän mutta heidän mielissään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fghjik kirjoitti:

Veikkatkaapa milloin se tapahtuu, vait tapahtuuko ollenkaan, kenen, keiden tai minkä toimesta, ja miten käy Suomen :))

Luulempa että jonkilainen konflikti syttyy muutaman vuoden sisällä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu