Kielillä puhumista Patrik Tiainen
Standupkoomikko
21400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sallikaa lasten mennä Patrickin tykö, sillä totisesti hän on kielilläpuhumisen kuningas! Oojee! Santtoklooria! Kerpepepepepepepe saporapopopopopo lapo samppoo oolooria! Oo disni! Disni! Nämä kaikki, voimassa ja voitelussa!
https://www.youtube.com/watch?v=5Gcdw4JHEW4
Video Patrickista.
Älkää avatko linkkiä. Siellä on vain Paavolan Pete harhoineen ja saatanallisine opetuksineen!
Tämä opetus on ihan ok.
Sanotko sinä eksynyt Paavolan Petrin höpötyksiä hyviksi? Voi pimeyden määrää!
Eikö meillä ole oikeutta uskoa siihen mitä haluamme?
ei tietenkään lupa pitä olla voipimeältä!
Kuuntele opetus ensin ennenkuin sanot mitään. Tervettä opetusta!
Tämä höpinää sopii erinomaisen hyvin siihen afrikkalaisten noitien jakamaan "siunaukseen".
Pyhä Henki ei ainakaan ole vaikuttamassa, se on varmaa se!!
Ei ole vaikuttamassa ja vielä vähemmän sinussa jonka "jumala" vastustaa sanavapautta murhaamalla massoittain teinejä.
Vara huutaa ottakaa toinen varas kiinni.
Tohtori Toopen "jumala"....EI jatkoon!
Sie tuhannen pöllö ja rienaaja!! Ole sie vaiti kun et tunne Herra etkä Hänen Sanaansa!!
Kyllä minä oikean Herran tunnen ja hän ei viattomia teinejä teurastele.
Jämpti nii!
Tämä sukupolvi MURTAUTUU LÄPI! Hallelujaa! Kiitos YESHUALLE!
Mistä ne läpi menee?
minä ainkain menen ovista joissa on saranat.
Vastustajista viis, Jeesus Kristus on voittaja. Vaikka maailma raivoaa häntä vastaan se ei tule koskaan häntä voittamaan. Kun maailma tuhoutuu hän seisoo viimeisenä multien päällä! Patrik yksi hänen todistajistaan.
Patrick Tiainen ei tosiaankaan ole viimeinen todistaja, ei tosin viimeinen harhaopettajakaan.
Mutta kyllä Herra on kanat kyninyt ja tulee Tiaisenkin höyhenten vuoro. Voi niitä typeryksiä, jotka ovat häntä seuranneet.
Onko Tiainen Herran kana vaiko Saatanan kana?
No niin, kaikki me Herran kaikista hurskaimmista valitut uusvanhoilliskörttiläislestadiolaiset olemme vihdoinkin saaneet kauan odottamamme Messiaan tänne maan päälle.On kuitenkin huomioitava se,että Hän on tullut ainoastaan vain meidän hurskaisista hurskaisimpien joukkoon,toisten pirun riivaamien onnettomien ilo oli Hänen tulemisestaan ennenaikaista.Hallelujah Messias Tiainen.
Ans kattoo nyt. Tähän mennessä liki kaikki "voidellut" ovat kopsahtaneet johonkin hyvin maalliseen rikkeeseen. M Koivistollakin oli aikanaan kova noste hihhulien piirissä, mutta sittemmin mies unohdettiin täysin. Toivottavasti PT osaa olla ihmisiksi, eikä vauhtisokeus pääse iskemään.
Nyt ei hutkita vaa tutkitaa.
Vai lapsia?! En veisi aikuisia näihin kokouksiin! Itse asiassa en itsekään menisi mihinkään mihin lapsia ei voisi viedä!
Kerron oman kokemukseni. Luin mainoksen Jumalan kohtaamisen viikonlopusta ja ajattelin, että voisin mennä sinne poikani kanssa. Minulle kuitenkin ilmoitettiin, että se voi olla lapselle järkyttävä kokemus. Sanoin, että Jeesus kielsi estämästä tuomasta lapsia luokseen ja vieläpä niin, että jopa meidän aikuisten täytyy tulla lasten kaltaisiksi. Tämän kuultuaan leirin vetäjä muutti mieltään ja poikani olisi saanut luvan lähteä kanssani viikonloppuleirille, mutta olin itse jo varma, ettei siellä ainakaan Jumalaa kohdata, niinpä jätimme suosiolla väliin koko homman.