http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005095252.html
Lue kuinka vasta valittu oikeistolainen puoluesihteeri linjaa sdp:n tulevaa ohjelmaa.
Mitä mieltä mahtaa olla vastavalittu puolueen puheenjohtaja ...
Lue kuinka vasta valittu oikeistolainen puoluesihteeri linjaa sdp:n tulevaa ohjelmaa.
Mitä mieltä mahtaa olla vastavalittu puolueen puheenjohtaja ...
Vastaukset 17
Vanhimmat
Me ei leikitä sun kaa, sanoo stuppilo II:
"Demarien uusi puoluesihteeri Antton Rönnholm kelpuuttaa hallituskumppaniksi kaikki muut paitsi perussuomalaiset.
Demarien uusi puoluesihteeri Antton Rönnholm (sd) sanoo Helsingin Sanomien haastattelussa, että sosiaalidemokraatit hyväksyy hallituskumppaneikseen kaikki puolueet perussuomalaisia lukuun ottamatta."
Demarit pelaa nyt todella vanhaa.
He yrittää paluuta kolmeen isoon ja RKP vetoiseen hallitukseen.
Aika uskomatonta että on pakko äänestää persuja jotta saadaan muutosta aikaan.
On maailmankirjat todella sekaisin.
Onhan se ollut muutosta juu persujen kanssa, rikkoivat kaikki lupauksensa, älykkäämmät luovuttivat sovinnolla, ja mm. veneverosta porsas roikkui kuunni huin herkkusienestä. Eihän tuollaisen paskasakin kanssa kukaan enää hallitukseen lähde, ei sillä. Eivät saa kuin pikkupuolueen verran ääniäkään.
Soini typeryydellään ja hallituskiimallaan sössi suuren mahdollisuuden, ja tuli vain taas yksi kusettaja lisää, eli kuin muutkin puoleet.
Edellinen oli homo, mikäs helvetin kekkuli uhooja tämä nykyinen on, taitaa olla mamuttaja kuten melkein kaikki demarit, Kari Rajamäki on ollut oikea mies tosi demari,,,
Demarit luulee taas liikoja itsestään, kyllä muistetaan mitä tapahtui viimehallituskaudella, taasko kansa haluaa samanlaista sekoilua,,,, onko äänestäjän muisti todella noin huono,,,,,,
Mitä tapahtui viime hallituskaudella? Kyllä nämä porvarivetoiset hallitukset ovat Vanhasesta lähtien ajaneet ihmisvastaista linjaa. Siinä ei demareilla ole ollut muuta, kuin klassinen hallituskiima, etteivät ymmärrä jäädä riistäjähallituksista ulos.
Hesarin haastattelussa Rönnholm kertoo ihailevansa Lipposta.
Lipponen oli kuulemma lempeä, Paavo "nahkurin orsilla" Lipponen.
Aivan varmasti "ihailee". Kulkiko Lipponen hyvinkin lempeästi Rkp:n talutusnuorassa?
Otetaan Suomi jo takaisin suomalaisille! Ruotsalaiset hävittivät kuningaskuntamme ja historiamme jo alkaen 800 vuotta sitten.
Suomi on suomalaisten Isänmaa, kielemme ja kulttuurimme yltää Uralille asti! Vaalitaan hyviä suhteita sekä slaavien että heimokansojemme kanssa!
No sitten saadaan oikein armeija kehitysmaamuslimeita Suomeen perheitään yhdistelemään ja oikein erikseen kutsuttuina, jos Demarit, Kepu ja Kokoomus mudostavat seuraavan hallituksen keskenään tai vielä pahempaa jos siellä on Demarit, Viherkommarit ja Kepu, niin ja tietenkin Kielipuålue. Ei muuta kun kaikki koraanikouluun ja tulevaan Demari moskeijaan pyllistelemään.
Antton Rönnholm on vain bisnespukuun piiloutunut Venäjän kätyri joka saa Gazpromilta rahaa omien pikkuprojektien ajamiseen eli Suomen liittämiseen Venäjään jossa SDP:llä tulee olemaan pääarkkitehdin rooli. Muistuuko mieleen Turun saariston Airiston Tähden tapaus? Venäläisiä ostaa hankkiin Suomesta maata pala kerrallaan ja pian saammekin selitellä miksei täällä asuvien venäläisten mielipiteitä ei kuunnella.
Just joo. Ennemminkin Rkp:n myyrä. Kuten olet itsekin.
Anton Rönnholm. Suomalaisvastainen ruotsinkielinen. "Hän sanoo", ettei suomalaisen Kansan puolestapuhujia, perSuja, tulla näkemään samassa hallituksessa demarien kanssa. Hän päättää näin.
Ja Vasemmistoliittoa on jo vuosia vedättänyt ruotsalainen Li Andersson. Peruskantasuomalaisten vastainen.
Ihan totta, milloin te vassarit heräätte tajuamaan tosiasiat? Tälläkin foorumilla pyörii Rkp:n trolleja lietsomassa suomalais- ja venäläis-vastaisuutta.
Ruotsi ei pidä hyvistä Venäjä-suhteistamme ja on aina käyttänyt Suomeamme Venäjän vastaiseen toimintaan, jopa sotiin maaperällämme.
Kalajokilaaksoon rakennetaan 600 teollisuustuulivoimalaa pelloille, metsiin ja pihoille ensi kesän aikana!!
Elämänedellytykset on viety. Myllyt ovat 2 kertaa niin isoja kuin Keski-Euroopassa käytetyt!
Massamuutto stadiin alkaa!
SDP ja RKP ovat Euro parlamentissa ajamassa Venäjän energiatuotannon etuja. Lipponen ja Rönnholm ovat täyttäneet tilinsä ruplilla. Heinäluoma päättää uransa Suomen parlamentissa.
Puhemies lähtee EU:n putkimieheksi ja tähtää Lipposen paikalle, kun Paavo joutuu luovuttamaan.
No mitä muuta voi odottaa kuin vihaa erimieltä olevia kantasuomalaisia tolkunihmisiä kohtaan, kun puolueena on Islamilla aivopestyjen ”suvakkien” Somali Demokraattinen Puolue....... SDP... siellä ei suomalaisia arvoja eikä suomalaisuutta juurikaan ”suvaita” kun ihmisarvo on jakamaton ( tosin koskee vain kehitysmaa muslimeita).....
Tiettyjen demareiden henk.koht. katkeruus PerusSuomalaisia kohtaan on kyllä ikävä juttu, sillä vahva ja hyvintoimiva PS SDP (ehkä kepulla vahvistettuna) hallitus olisi tavallisen suomalaisen duunarin kannalta se kaikkein paras ratkaisu. Mutta demarit tuntuvat olevan katkeria kun duunariäänet ja osa AY-liikkeen vallasta valunut PS:lle.
Uusi puoluesihteeri on RKP:n demareihin ujuttama myyrä, jonka tehtävänä on kostaa perussuomalaisille RKP:n monikymmevuotisen hallitustaipaleen katkaisu. Sille oli tyypillistä kielellisten etuoikeuksien säilyttäminen vaikkapa kommunistien kanssa veljeilemällä.