Tässä asia, jota miettinyt.
Miksi lihan pitää kuolla?
11
176
Vastaukset
Lihan? Elollisen??
- ehkä-tällaista
Tarkoitetaankohan sillä että lihallisten himojen ja halujen, joiden vietävissä usein olemme. Eikä se varmaan tarkoita niitä tavanomaisia himoja, vaan yleensä ihmisen eläin-puolta, joka tappaisi esim. lähimmäisensä, jos ei lakia olisi...on itsekäs jne. Siis kaikkien viettien ja tällaisten vietävissä.
- ehkä-tällaista
Siis pelkästään niitä tavanomaisia himoja. Kyllähän siellä itse asiassa sanotaan jossain kohdassa, mitkä ovat lihan teot. ahneutta, irstautta, riidanhalua jne.
- ehkä-tällaista
Vai tarkoitatko aloittaja sitä, että tämän lihallisen ruumiin täytyy kuolla. Mehän emme siis voi tässä turmeltuneessa ruumiissa nousta ylös kuten Jeesus nousi, vaan tämän täytyy tosiaan kuolla, sitten kun sen elämä loppuu. Ja ihan hyvä onkin.
- LihanMieliTurmioksi
Liha on liitossa saatanan kanssa. Lihan mieli on vihollisen hallintavallan alla kuten ateisteista, liberaaleista, muslimeista ja muista jumalattomista huomaamme heidän pahauuden hedelmistään. Pyhän Hengen hedelmät ovat hyviä Ihmisen maistaa. Tästä syystä tässä maailmassa jossa saatana sokeine lapsineen pimeässä mellastaa, on tärkeää pukeutua Jumalan KOKO sota-asuun, päivittäinen sydämenrukoilu, Jumalan tahdon tutkiminen ovat tärkeä osa valmistautumista ja tässä yhäkin pimenevässä maailmassa selviämiseen. Tärkeää on karttaa valheveljiä ja valhesiskoja, joilla on jumalisuuden kuori mutta he kieltävät sen voiman syntuhyväksyvässä tottelemattomuuden liitossa, joka vallitsee saatanan ja saatanan lasten kanssa, he eivät pääse koskaan hääaterialle jolleivat tee tyhmyydestä ja tottelemattomuudesta parannusta.Tottelemattomuuden lapsi on saatanan lapsi, ei Jumalan lapsi. Joh.3:36 tuo tämän esiin.
- AvautuiKiitos
Kiitos ! Nyt loksahti kohdalleen. Olen asiaa tosissani miettinyt ja selvitellyt asiaa, ja tuo lihan liitto lusiferin kanssa selittää asiaa ihan kybällä. Uudestisyntymän hetkellähän ihminen saa uuden identiteetin, joka kelpaa Jumalalle, eli uskovassa on lihan identiteetti ja Pyhästä Hengestä syntynyt identiteetti ja siksi siis liha kuuluuu uskovan laittaa päivittäin ristille. Kiitos vielä, liha liitossa pahan kanssa ja siksi ristille.Muutama vuosi tätä vaan mietinkin, kun tuumin ettei kukaan tiedä , heh.
- LihanMieliTurmioksi
AvautuiKiitos kirjoitti:
Kiitos ! Nyt loksahti kohdalleen. Olen asiaa tosissani miettinyt ja selvitellyt asiaa, ja tuo lihan liitto lusiferin kanssa selittää asiaa ihan kybällä. Uudestisyntymän hetkellähän ihminen saa uuden identiteetin, joka kelpaa Jumalalle, eli uskovassa on lihan identiteetti ja Pyhästä Hengestä syntynyt identiteetti ja siksi siis liha kuuluuu uskovan laittaa päivittäin ristille. Kiitos vielä, liha liitossa pahan kanssa ja siksi ristille.Muutama vuosi tätä vaan mietinkin, kun tuumin ettei kukaan tiedä , heh.
Kysyvälle vastataan, kolkuttavalle avataan, mutta jos Jumala sulkee häätalon oven niin sitä ovea ei saa mikään itku, hammasten kiristys tai valitus auki. Hyvä kun kelpasi, np.
"Pahuuden hedelmä"- kätevästi niputit pahuuden lähes kaikkiin paitsi niihin, joissa on Pyhä Henki.
Olet kyllä erinomaisen tympeä ja näköalaton.- miettinyt.myös
torre12 kirjoitti:
"Pahuuden hedelmä"- kätevästi niputit pahuuden lähes kaikkiin paitsi niihin, joissa on Pyhä Henki.
Olet kyllä erinomaisen tympeä ja näköalaton.Muuten ihan sellanen, että jos ajatellaan , että Jumala on kaikkivoipa niin miksi se olisi sortunut tuollaisiin liittoihin ?
- JeesuksenOdotuksessa
Jeesus palaa pian, hetkenä mitä emme odota, valmistaudutaan jotta olemme kuin partiopojat aina valmiina paluuseensa. Helvetti on tyhmien neitsyiden osa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1936586Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1065493Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1263455Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2713446Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat872435Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32145Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191846Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi521842Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val611771- 981406