Oli tuo uusi kone kyllä soiva peli ja ominaisuudet kohdillaan. Mukava laittaa 8m vääterin eteen kun voimaa riitää ja meno on tasaista. Nyt köyhät saatte ihan luvan takaa kadehtia.....
Uusi Fendt tuli taloon juuri sopivasti keväkylvöil
13
423
Vastaukset
- ylijäämävääteri
Ikävää että maataloudella menee noin huonosti ettei oo varaa Jontikkaan
- kjuy
nii i
- agronomi
Turhan kalliita koneita käytetään
- JohnDeere40
Minkä takia ep:llä on niin pirun palio MasseyFerkusooneja? Uusiakin. Muualla Suomessa sitä merkkiä ei näe missään. Kaikkia muita merkkejä kyllä. Miksi Massey on täälä vielä voimissaan? Onko se joku paikallinen perinne?
- 502V
Meilläpä on 502 Valmetti ja 2.3m hankmo ja 2m Juko.
- pierut
Meillä forsson rexta
- Tyytyväinen1
Ei kannattaisi Frenttimiehen elvistellä. Maksoit 50000 € turhasta. Meille tuli kevääksi uusi Valtra ja samoilla ominaisuuksilla kuin frentti eli kaikilla herkuilla ja kilpailutuksen jälkeen juurikin 50000 edullisemmin. En karehdi frenttiäs vaan säälittelen kun haskaat Broiskuilla/sioilla hankkimiasi rahoja turhuuteen.
- valmet20isbest
En ole asiantuntija mutta uskon että Valmetin kotimaisuusaste on vielä melko hyvä.Päättäjänä tekisin lain että kotimaisen koneen ostajaa hyvitettäisiin esim.suuremmalla verovähennyksellä kuin ulkomaisen koneen.Näin saataisiin Esim. Valtraa vieläkin kilpailukykyisemmäksi .
- jone446
mulla on murray 358
- YlempiTaho
Nuhvi on huono rattori.
Kyllä mä oon niin onnellinen ku meillä on uus nuffieltti.
- Fentinokivasara
Piti hakia uus kylyvinkonekki ku se vanha näytti niin lutuuselta ton Fentin peräs,mutta onneksi tuli nuo sosiaalituekki taas niinku Manulle illallinen.
- Sähkövalotled
Mulla zetor . Rehellinen rauta traktori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23498Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a963324"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin522818IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-552621Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922445Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭381634Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221279- 961238
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3401108Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161003