Poliisi joutui ampumaan vieraan vallan naamioituja joukkoja kohti Rinkebyssä: http://www.ts.fi/uutiset/maailma/3407071/Ruotsin poliisi ampui Rinkebyssa osuakseen
Voin kuvitella että jos Poliisilla on tuolla vaikeata, niin kuinka vaikeata kantaruotsalaisen on tuolla asua! Trump on koko ajan ollut oikeassa. Alexander Stubb saisi käydä iltasella kävelyllä tuolla Rinkebyssä, Peppi Pitkätossun maisemissa, niin tuli järki päähän.
Poliisi ampui Rinkebyssä - Trump oikeassa
38
479
Vastaukset
- rinkkebjörn
normaalistihan naapurin media vaikenee, julkaisu taitaa olla kuningaskunnalle pieni näpäytys
- kauheaameininkiä
JA SUOMESSAKIN SULJETAAN SILMÄT ........ mikä h-.......tti tätä maata vaivaa ??
Tässä ei siis ole mitään turvallisuusriskiä tapahtunut Suomessakaan kahden vuoden aikana ????????? MIHIN TÄMÄ SUOMI MENEE ?? RUOTSI ON TODENNÄKÖISESTI KAAOS -TILANTEESSA 10 VUODEN SISÄLLÄ ???
Kyllä Rumppi tietää ja Suomen kansa (jollaisia on enin osa) !!! - iuboiunpnp
Samaan aikaan suomessa poliisi tuo kongolaisen Suomi Ensin leiriin
https://www.youtube.com/watch?v=-79ar5ZGB-IPäivän paras video ja kaiken lisäksi täyttä totta nyky Suomessa. SUUR KIITOS kuvaajille !!! Herätys nyt Suomalaiset . Että silleen.
Eipäs näyttäneet tuota videota Ylen klo 11:00 uutisissa. Pidetäähän tuo video näkyvillä miten järjettömiä tehtäviä Suomen poliisi tekee kuskaa mamuja mielenosoituksiin Suomessa. Että silleen.
No ihan reilusti ylös vaan Suomalaisten tietoisuuteen tuo video on saatava leviämään miten Suomen Poliisi toimii kuskailee taxina passittomia ja paperittomia mielenosoituksiin. Että silleen. On sitä aikoihin eletty.
- heh.heh.heh.heh
Ruotsista tuli mielenkiintoinen nimenomaan maahanmuuton ansiosta.
Tiina Rosenberg.
Käsittämätöntä, että miten pienellä järjen määrällä maailmaa johdetaan.- Ghjhh
Onneksi Tiina Rosenberg ei johda mitään maata.
- uluj
Toivottavasti Suomi on mielenkiitoinen jollain toisella tavalla.
Mahtaakohan Ruotsin turistibyråå mainostaa: "Jos kaipaat jännitystä tule käymään Ruotsissa. Täällä koet "Tosielämän selviytyjät" - ihan toista kuin television Selviytyjät." - LomaRinkebyssä
Elokuvassa Nousukausi Janne Saari (Petteri Summanen) ja Katri Saari (Tiina Lymi) päättävät lähteä ennen Jannen uuden työn alkua ennenkokemattomalle extreme-lomalle työttömiksi Jakomäkeen.
Jakomäki oli aika kesy paikka. Nyt kaikki todelliset uskalikot lähtevät extreme-lomalle Rinkebyhyn. Kouluruotsilla pärjää kyllä.
- herre.gud
Joko Risikko on paheksunut tai kommentoinut Ruotsin poliisin väkivaltaisia ja rasistisia toimia?
Trump on aina oikeassa. Vois kääntyä vasemmallekkin välillä. Hahahahahahahaa
- Tapporahaakiitos
Eipä niistä loispaskoista pääse eroon kuin tappamalla.
- Vapaaehtoinen
Koska voi aloittaa?
- Li.vastaa.palstalla
Rauhanuskontoa edustavan etsintäkuuluttaminen ja pidättäminen on rasistinen teko ja johti oikeutetusti parempaan väkivaltaan rasistista Ruotsin valtiota vastaan.
- ylehesaripelkkääpaskaa
Ai , ai , kun on vaikea pala nielaistavaksi valtamedialle , mkun juuri ovat hehkuttaneet Trumpin puhuneen pelkkää paskaa.
- Ruottinen
Ruotsin kansalainenpa hyvinkin
- Totuuskomissio
Mutta tänään tapahtui kummia: Suomen kovin matutus ja muslimien etujärjestö Yle uutisoi tuon Rinkebyn tapauksen, kuitenkin hyvin neutraalisti, kun yleensä kouhottavat miten väärin muu maailma ja esim. Trump kohtelee muslimiveljiä ja sisaria.
- bvcbbvcb
Totuuskomissio kirjoitti:
Mutta tänään tapahtui kummia: Suomen kovin matutus ja muslimien etujärjestö Yle uutisoi tuon Rinkebyn tapauksen, kuitenkin hyvin neutraalisti, kun yleensä kouhottavat miten väärin muu maailma ja esim. Trump kohtelee muslimiveljiä ja sisaria.
Älä viitsi. Nyt tulee klo 16.11 Trumppia oikein olan takaa.
- Totuuskomissio
Tietenkin, mutta edellä kuvaamani oli kuitenkin yllätys Ylen pitkään jatkuneen pönötyksen keskellä.
Yrittävät mollata Trumpia jatkuvalla syötöllä se on tosi ja mitä tuo edes kuuluisi Suomen Ylelle jos millekkään taholle, niin kauan kuin Trump ei ole meitä vastaan hyökkäillyt.
Voihan Trumpilla olla kohta arvostelun saumaa Ylen ja mädän poliittisen järjestelmämme häneen kohdistuneista liki solvaavista höpötyksistä?
Yle voisi keskittyä petosjytkypolitiikkojemme savustamiseen esim. juuri Talvivaara-Terrafame jatketussa ympäristörikollisuudessa!
- ghiolu
Kerrassaan hupaisaa, että tällaista tapahtuu heti sen jälkeen kun Ruotsi ripittänyt Trumpia hänen Ruotsia koskevista puheistaan. Jotka toki olivat epätarkkoja.
Tosin selväähän se oli että ei kauaa kestä, Ruotsissa kun tällaista sattuu harva se päivä. - johannes21
Ruotsi on joukkopsykoosin vallassa. Trump kertoo totuuden Ruotsista.
Siitä ruotsalaiset närkästyy. Ministeri ja ent. pääministeri kommentoivat asiaa.
Suomen hurri Stubb puolustaa näitä joukkopsykoosin vallassa olevia.
Oireena ruotsalaisten taudissa näyttää olevan tosiasioiden kieltäminen ja valehtelu. Miten pitkää ruotsalainen yhteiskunta kestää tätä joukkopsykoosia.
Milloin alkaa tosiasioiden tunnustaminen. Turvapaikkapolitiikka on epäonnistunut.Ollaan liian hyväuskoisia ja nenästä vedettäviä.
Kulttuurimarxilaisuus lienee se sairauden syy.
Saman taudin oireita nähtävissä myös Suomessa Helsingin kuplan asukkailla. elävillä.
Youtube: Mitä on kulttuurimarxilaisuus.
Unkarilaismies kertoo pakolaiskriisistä - Hahahahaha
"Tarkoititko: hahaha, tyhmät eurooppalaiset ottavat sisään kaikki afrikkalaiset, they ja ne perspanevat teidtä suurella antaumuksella toivoen, että tykkäätte niiden pitkästä pötköstä persuksissa. Hahahaha. Ellet, niin opit "rakastamaan" niitä, hahahaha."
- gfhgfgf
Kannattaa lakaista vaan ongelmat maton alle ja laittaa pää pensaaseen ruotsissa. Sillä lailla ne kaikki ongelmat ratkeaa.
- Totuuskomissio
Ja Suomessa poliitikkojemme aikaansaama ja vero-ja velkavaroin ylläpitämä Talvivaara Terrafame ympäristörikos senkun jatkaa lisäsotkemista piikkiimme.
Miksi tämä vääryys ja rötös ei näy kiinnostavan s24:n väkeä? Ehkä pitäisi, siinä missä laiton maahan tunkeutuminenkin, sillä myrkkymonttu nielee omat ja varastetutkin ja pitkälle tulevaisuuteen.
Siinä saa alvia korotella ja muitakin veroluonteisia maksuja vielä tanakasti ja kaikki nk. "mirkan persieen so. kankkulan kaivoon"!!!
Jos ette katsoneet eilistä "Nälkämaan laulu" dokkaria, suosittelen. Saattaa löytyä Yle Areenasta? voi tosin ja toivottavasti tulee uusintana parhaaseen katseluaikaan.
- Tiedustelutietoa
Yksinkertaista: Trump nähnyt noin niin kuin (ilmeisesti monille yllättäen) suurvallan johtajana tietoa jostain mistä me tavalliset kuolevaiset, tai edes pilipalipoliitikot, saatika multikultimedia emme olleet tietoisia, ja sattui puhumaan tästä julkisesti, ohi suunsa.
- tötterö.huuli.valehtelee
Näitä Trumpin "tietoja" on Ruotsin poliisi kumonnut.
- jo_on_perkele
Suvakit haukkuu täällä Trumpia,mutta kun matu tulee vastaan ollaan
perse pystyssä.Matutko ne sodat kävi ryssiä vastaan että ollaan tähän
päivään saakka saatu elää vapaassa Suomessa?Miksei suvakki pokkuroi
kaikkien muidenkin maiden asukkaiden edessä?Pelkoa vai? - iÖrebro
Normipäivä absurdanissa.
- PisteetTrumpille
Iloitkaa Trumpista niin kauan kuin se kestää. Poliitikot korruptoituvat nopeasti ja unohtavat ajaa kansan asiaa. Trump on silti parasta, mitä politiikassa on tapahtunut vuosikymmeniin, aito totuuden torvi.
Olettehan muistaneet katsoa välillä tuota " Eksyneen Gongolaisen videota " jossa Suomen Poliisi joutaa kuskailemaan laittontaa maahanmuuttajaa mielenosoituksiin? Voisko Suomen sisäministeri kertoa minkä perusteella noin tehdään ? Että silleen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1751988Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli561417Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2051240Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi561152Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus781102Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e381037- 67957
- 62946
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy212893Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.95868