Ruotsi: 130 paklolaisten itsemurhaa

Joista 11 lapsia. Suomessa viime vuonna 56 pakolaisen itsemurhayritystä, vain yksi "onnistunut".

Ruotsissa lapsi- ja vanhusministeri, barn- och äldreminister, sanoo että pitäisi alkaa tilastoida noita itsemurhia, että saataisiin selvää mikä syynä kussakin tapauksessa, jotta voitaisiin auttaa pakolaisia, tehdä jotain, parantaa tilannetta.

Nyt siis kelpaa tilastointi, mutta pakolaisten/maahanmuuttajien tekemiä seksuaalirikoksia/raiskauksia ei tilastoida, jotta voitaisiin puuttua ongelmaan, auttaa kantaruotsalaisia, vähentää heidän todennäköisyyttään joutua raiskatuksi, seksuaalisesti häirityiksi.
8116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aloitti kirjoittamalla itsemurhista...

Ja päätyi jotenkin raiskauksiin.

Sellaista se on, kun raiskauksista tulee pakkomielle.

Tuntuu olevan aika yleinen pakkomielle näiden "maahanmuuttokriitikoiden" keskuudessa.

Äänestä
  • Samanlaisia "aasinsiltoja " suvakitkin käyttävät kun huudetaan raaazimmmm

    Äänestä

  • Jotenkin päädyttiin... Päädyttiin kylläkin ihan loogisesti. Kyse oli tilastoinnista. Toista asiaa saa tilastoida toista ei. Aasinsillasta ei puhettakaan vaan täysin looginen kirjoitus aloittajalla.

    Äänestä

  • Monilla pakolaisilla on raiskaus pakkomielle, eikä jää puheen tasolle.

    Äänestä

Suomessa tehdään pari itsemurhaa joka päivä. Niitä ei uutisoida mitenkään. Heti kun kunniakansalainen meinaa vahingossa päästä hengestään kiristäessään rahoja tai turvapaikkaa, nousee hirveä haloo.

Äänestä

No mitä nuo ääliöt eivät tekisikään turvapaikan saadakseen! Raiskaavat ja tappavat muita ja huijaavat jopa mukamas-itsemurhilla! Ruotsalaiset ovat kyllä umpisokeita ja -tyhmiä.

Jos todella tekee itsemurhan, niin silloin sen tekee, eikä aina epäonnistuisi. Epäonnistumisella halutaan vain huomiota ja oleilulupa. Veikkaan että ne harvat, jotka onnistuivat, ottivat yliannostuksen huumeita tai epäonnistuivat huijauksessaan. Toki joku voi olla tosissaankin, muttei kyllä siltä pätkääkään vaikuta. Niin tai näin, niin pahoja valehtelijoita ja paskiaisia suurin osa!

Tietäisittepä miten raukkamaisesti äärimuslimit tappavat länsimaalaisia ja myös suomalaisia rauhanturvaajia, niin olisitte samaa mieltä kanssani. Inhottavampaa ja eläimellisempää ihmisjoukkoa ei maa päällään kanna. Näitä ei pidä missään nimessä päästää maahamme olemaan, vaan kaikki on poistettava, jottemme joudu itse kärsimään pahasti heidän takiaan!

Äänestä

Jonkun vappaehtoisen täytyy nyt mennä avuksi raukoille.

Äänestä

Vahinko vain kun niin huonosti onnistuvat Suomessa. Olisi vähemmän raiskauksia ja murhia kun päättäisivät päivänsä.
Eikö SPR-VOK lempeät naiset ole ressukoille antaneet syliään riittävästi.
Kyllähän ne antavatkin. Sitä varten pyrkivät vapaaehtoiSEKSI.
On vastuutonta vanhemmilta lähettää lapsiaan turvapaikanhakijoina.
Tulisi tehdä heti lastensuojeluilmoitus lapsen heitteillejätöstä. Mikäli vanhempia ei ole Irakin ja Somalian viranomaisten huolehdittava lapsukaisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiöi kirjoitti:

Joista 11 lapsia. Suomessa viime vuonna 56 pakolaisen itsemurhayritystä, vain yksi "onnistunut".

Ruotsissa lapsi- ja vanhusministeri, barn- och äldreminister, sanoo että pitäisi alkaa tilastoida noita itsemurhia, että saataisiin selvää mikä syynä kussakin tapauksessa, jotta voitaisiin auttaa pakolaisia, tehdä jotain, parantaa tilannetta.

Nyt siis kelpaa tilastointi, mutta pakolaisten/maahanmuuttajien tekemiä seksuaalirikoksia/raiskauksia ei tilastoida, jotta voitaisiin puuttua ongelmaan, auttaa kantaruotsalaisia, vähentää heidän todennäköisyyttään joutua raiskatuksi, seksuaalisesti häirityiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu