Kauhajoki / Jokela ei muuttanut hallituksen linja

Nuo tapaukset hoidettiin vain paikallisesti ja mitään muutosta koulutuspolitiikkaan ei ole tehty !

Neiti Presidentti ei ole puuttunut millään tavalla Sipoon tosi törkeään koulu pahoinpitelyyn - olisi arvojohtajana voinut ottaa kantaa.

Neiti Presidenttiä on vain kauhistanut kun tummaihoinen poika ei näyttänyt bussille pysähtymismerkkiä ja jäi pysäkille !

Neiti Presidentti voisi arvovalta johtajana puuttua laajemminkin koulu/työpaikka kiusaamiseen ja aloittaa taistelun sitä vastaan.

Suomessa elää edelleenkin voimakkaasti harha. että uhrissa on jotain "vikaa" kun häntä vainotaan !

Jokaisessa henkilössä on aina vikaa ja siitä voisi aloittaa hänen terrorisoinnin !

Myös näissä jotka muita terrorisoi !
674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin, ei se sateenkaarilipun heilutuskaan auttanut mitään, vaikka vasemmistoministeri sitä lippua heilutti. Vaikka känninen sänkyyn kannettiin, niin ei sekään tehostanut koululaisten valvontaa ja kallonkutistajien lisäämistä ympäri Suomea.
Me olemme herttaisen tasa-arvoisia, me pohdimme mitä pitäis tehdä. Emme ehdi muuta!

Äänestä

Se on sosiaalidemokratisoimisprosessi; kaikkia poikkeavia kiusataan, jotta jotta heistä tulisi tavallisia, keskivertotollukoita. Koska kommunismin ihanteisiin kuuluu tasa-arvo. Se merkitsee sitä, ettei kukaan saa olla erilainen, koska silloinhan tuo erilainen olisi parempi ja se taas on vastoin sosiaalidemokratiaa.
Vasemmistopiireissä puhutaan paljon erilaisuuden sietämisestä, mutta ainakaan sdp-pohjalta sitä ei siedetä.

Äänestä
  • Katto korkealla, seinät levällään, se on meidän demareitten motto jo 1970-luvulta alkaen. kuten huomaatte, se motto toimii vielä tänään ja huomennakin.

    Äänestä

Nämä kaksi nuorta miestä lähetti todella voimakkaan vastalauseen koulu/työpaikkakiusaamista vastaan. mutta se ei ole Suomen psykopaatti päättäjiä herättänyt !

Mikä heidät herättää ?

Kun kaikkien tiedossa on että Suomi on maailman johtava koulu/työpaikkakiusaamis valtio !

Eipä tarvitse ihmetellä. että niin moni nuori päätyy masennuksen takia sairaseläkkeelle. vaikka ei ole päivääkään palkkatyössä ollut !

Tämä on Suomen hallituksen VALINTA !

Kiusaajia suojellaan, mutta uhrin hyväksi EI TEHDÄ MITÄÄN !

Opettajat/työnjohtajat pelkäävät kiusaajia ja antavat heidän tehdä urheilleen mitä haluavat. että itse pääsevät helpommalla !

Miten sitten käy kun uhrit kokoavat voimansa ja nousevat vastarintaan ?
Kaikki ei alistu ja masennu. kuten Jokela ja Kauhajoki osoittivat !

Äänestä

Kouluampumiset ovat onneksi loppuneet...

Äänestä

Nyt tulee telkkarista raaka ohjelama koulukiusaamisesta.
Ala-asteelta on poikaa vainottu ja hän miettii jaksaako jatkossa kääntää toisen posken vai siirtyykö tasaukseen ja ampuu vainoojansa.

Koulu /työpaikkiusaaminen ei ketään valtaa pitävää Suomessa vaikka Suomi on maailman pahin koulu/työpaikkavalito.

Koulu työpaikka kiusaaminen olisi helposti lopetettavissa hallituksen tekeminen lakien pohjalta ja kaikki kiusaajat nolattasiiin ja siirrettäisiin kiusaajien kouluun

Työpaikkakiusaajille pakotettaisiin tyänantajan antamaan lopputili tai saisi tosi suuret sanktiot

Omalla työpaikka oli kuvottavaa että entinen Toimitusjohtaja vielä eläkkeelläkin siskoili pahimman työpaikkakiusaajan kanssa !

Tämä kertoo että TJ ei koskaan halunnutkaan lopettaa työpaikka kiusaamista-

Katsoin sitä tilannetta murhaavasti ja kun muutaman kerran olen tavannut entisen TJ on hän häipynyt kuin pieru saharaan ! Minulla olisi kyllä valmiina herjat hänen varalleen !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KiusaaminenKriminalisoit kirjoitti:

Nuo tapaukset hoidettiin vain paikallisesti ja mitään muutosta koulutuspolitiikkaan ei ole tehty !

Neiti Presidentti ei ole puuttunut millään tavalla Sipoon tosi törkeään koulu pahoinpitelyyn - olisi arvojohtajana voinut ottaa kantaa.

Neiti Presidenttiä on vain kauhistanut kun tummaihoinen poika ei näyttänyt bussille pysähtymismerkkiä ja jäi pysäkille !

Neiti Presidentti voisi arvovalta johtajana puuttua laajemminkin koulu/työpaikka kiusaamiseen ja aloittaa taistelun sitä vastaan.

Suomessa elää edelleenkin voimakkaasti harha. että uhrissa on jotain "vikaa" kun häntä vainotaan !

Jokaisessa henkilössä on aina vikaa ja siitä voisi aloittaa hänen terrorisoinnin !

Myös näissä jotka muita terrorisoi !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu