Rosneft velka on 500 miljardia.
Miten voi käydä näin että Venäjän valtion omistava öljynyhtiö on konkurssikypsä?
Jos venäjän managerit miehitävät Suomen, seuraavana päivänä Suomi on kerjäläinen kansan valtio.
Miten voi käydä näin että Venäjän valtion omistava öljynyhtiö on konkurssikypsä?
Jos venäjän managerit miehitävät Suomen, seuraavana päivänä Suomi on kerjäläinen kansan valtio.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Venäjällähän mikään ei toimi, mutta kaikki järjestyy, jos on riittävästi länsivaluuttaa. ;-)
Venäjän epätoivoisesta tilanteesta kertovat lisää nämäkin uutiset ......
Venäjän ulkoministeriö avasi valeuutisia paljastavan sivuston – "Myös Venäjän näkökulma asioihin"
Ulkoministeriön edustajan mukaan Venäjä on epäoikeudenmukaisen informaation uhri ja haluaa nyt oikaista vääriä tietoja maasta.
http://yle.fi/uutiset/3-9473523
Venäjän armeija perustaa informaatiosotajoukot
Puolustusministeri Sergei Šoigu sanoi, että tavoitteena tehokkaampi ja vahvempi vastapropaganda.
Venäjän puolustusvoimiin on perustettu erityiset informaatio-operaatioiden joukot. Puolustusministeri Sergei Šoigu kertoi joukkojen perustamisesta puhuessaan Venäjän parlamentin alahuoneessa duumassa.
http://yle.fi/uutiset/3-9473714
Venäjän ulkoministeriön valeuutissivulla on vähän villoja
Sivulla lyödään valeuutisleima varsin arvostettujenkin julkaisujen artikkeleihin. Todisteluja tapauksista ei esitetä (kuin suoraan Valtakunnanvalehtelijan suusta).
Venäjän ulkoministeriön sivusto valeuutisten nimeämiseksi näyttää vielä kovin keskeneräiseltä projektilta verrattuna vaikkapa
tai, joilla yritetään torjua paljon puhuttua Venäjän informaatiovaikuttamista.
Venäjän ulkoministeriö on tähän mennessä nostanut sivuille
viisi äskettäistä uutisjuttua.
http://yle.fi/uutiset/3-9474329
Että tällaista säälittävää touhua Mishka karhulta ... TIRSK.
Venäjä joutuu puolustautumaan Lännen disinformaatiota vastaan. Se on hyvin luonnollista.Ukraina ja Krimin tapaukset valehdeltiin Lännessä.Hienoa valeuutisten levittäminen tulee vaikeammaksi ja saamme oikeaa informaatiota Venäjästä se on myös ryssänvihaajien etu joutuvat luopumaan harhoistaan
.....entä mistä tiedämme, ovatko nuo YLEn uutiset totta? Mistä ne on hankittu ja mikä on niiden julkaisemisen lopullisen tarkoitusperä.......?
Kas+näin,+palstan+malenki+politruk+....
"Yle+ja+STT+luotettavimmat+uutisoijat
Ylen+TV-uutiset+(84+%+arvioi+uutisoinnin+erittäin+tai+melko+luotettavaksi),+Ylen+radiouutiset+(82+%)+ja+STT+(81+%)+asettuivat+kärkeen,+kun+kansalaiset+arvioivat+luottamusta+eri+tiedotusvälineiden+uutisointiin.+Tämä+käy+ilmi+KAKS+–+Kunnallisalan+kehittämissäätiön+tutkimuksesta."
https://kaks.fi/uutiset/yle-ja-stt-luotettavimmat-uutisoijat/
Suomen+kansa+on+kertonut+kantansa+...
TIRSK!.
” Venäjä joutuu puolustautumaan Lännen disinformaatiota vastaan. Se on hyvin luonnollista.Ukraina ja Krimin tapaukset valehdeltiin Lännessä.”
Niinkö? Ukrainalle kuuluva Krimi ei olekaan Venäjän halussa? Eikä sinne ole rakennettu siltaakaan?
”Hienoa valeuutisten levittäminen tulee vaikeammaksi ja saamme oikeaa informaatiota Venäjästä se on myös ryssänvihaajien etu joutuvat luopumaan harhoistaan”
HeHe. Maailma ei muutu siitä miksikään, että SINÄ siirryt lukemaan slobojen tiedotuksia. Lienet tehnyt niin tähänkin saakka.
Muille taitaa Venäjän ”tiedotustoiminta” olla yhä synonyymi valehtelulle!
"+(84+%+arvioi+uutisoinnin+erittäin+tai+melko+luotettavaksi)"
Tein+tuon+tutkimuksen+myönnän+että+tein+virheen+tuossa+Minun+olisi+pitänyt+kirjoittaa+kuten+käskettiin+
"94+%+arvioi+uutisoinnin+erittäin+tai+melko+luotettavaksi"
Uhkasivat+eroittaa+jos+virhe+toistuu...
Terveisin:+tuon+tutkimuksen+tehnyt.
Venäjän kansa tietää valtaapitävän silmäänpissaamisen. Diktaattorin pelko pitää mielenosoitukset toistaiseksi aisoissa. Sotahan sen pitää järjestää, että kansa unohtaisi hetkeksi nälkänsä ja saisi uuden "geroin" kansansatuihinsa.
......suomi on jo konkurssikypsä kerjäläisvaltio, jos et ole sitä vielä huomannut (katsoppa suomen valtion velkalaskuria) . Tätä illuusiota pidetään vain vielä pystyssä velkarahalla jota saadaan, kun ollaan oltu EU:n nöyriä mallioppilaita......
......suomi on jo konkurssikypsä kerjäläisvaltio, jos et ole sitä vielä huomannut (katsoppa suomen valtion velkalaskuria) .
Totta ja silti ryssä kerjää almuja meiltä kädet ojossa 24/7.
Pelkästään viime vuonakin yli 100 000 000 euroa, kyllä tuollaista röyhkeyttä voi jo sanoa sikamaisuuden huipuksi.
Olemmeko samaa mieltä?
Venäjä ei edes saa ulkomaista lainaa.
Maikkarin uutisissa tänä iltana kerrottiin USA:ssa kuolevan alkuperäiskansojen jäseniä nälkään kuin kärpäsiä !!Trumpin säästöjen takia. Sellainen maa USA on !!
Niin ja millä tavalla tämä liittyi tähän ketjuuun/avaukseen?
Suomi24:n Nato-palstan keskusteluilla: USA on hyvä/huono tai Venäjä on hyvä/huono, ei ole merkitystä ko. valtioiden omaan sisä- tai ulkopolitiikkaan.
Siitä, pitäisikö Suomen liittyä Natoon tai ei, keslustellaan palstalla vähemmän.
Jotkin keskustelijat ovat sitä mieltä, että jos ei liitytä Natoon heti tai välittömästi, Venäjä kuskaa suomalaisen sivistyneistön (hih!) välittömästi Katynin metsään tai Sandermohin hiekkakuopalle niskalaukaukseen.
Jos taas liityttäisiin Natoon pitäisi asia päättää ainakin Suomen puolustusvaliokunnassa. Hallituksen tai eduskunnan kannatuksella ei olisi niin väliä.
Nato-nassukoiden+mielestä+Suomella+on+vain+kaksi+vaihtoehtoa:
Liittyä+Venäjään+(kannatus+0,3+%+kansasta)
Liittyä+Natoon+(kannatus+14%+kansasta)
On+muitakin+vaihtoehtoehtoja:
Itsenäisyys,+liittoutumattomuus,+puolueettomuus+(kannatus+56%+kansasta)
Todelliset+luvut:
Liittyä+Venäjään+(kannatus+0,+%+kansasta)
Liittyä+Natoon+(kannatus+26+%+kansasta)
Muita+vaihtoehtojaei+enää+ole.+Olemme+EU:n+jäsenmaa.
Homosexualisteilla on syytäkin pelätä Venäjää, Venäjällä joutuu homostelusta Gulagille.
Entäs liittyminen USA:aan?
Kannatus?
Natoon liittymistä vastustaa edelleenkin yli puolet suomalaisista.
Siksi poliitikot eivät edes uskalla järjestää asiasta kansanäänestystä.
Kun Suomi liittyi Euroopan Unionii 1994, PM Lipponen ja kokoomuslahtarit miettivät, voisiko Suomi liittyä Natoon samalla kertaa.
Päättivät, etteivät uskalla, koska silloin saattaa mennä koko EU:iin liittyminen mennä persiilleen.
Päätettiin, että EU:iin mennään "neuvoa-antavalla" kansanäänestyksellä ja rahaunioniin kikkailemalla markka vs. Euro-sopimuksilla. Keittiön kautta
Natoon mennään isäntämaasopimuksella ja JEF-sopimuksella. Keittiön kautta.
Myös naisten on syytä pelätä Venäjää. Siellä on vaimon pieksäminen lailla sallittua ja varsin yleinen kansalaisharrastus!
Sekin+toivottavasti+0+%.+Suomi+on+hyvä+maa+suomalaisille+ja+henkinen+helvetti+stallareille!+Tarkkispoika+on+armoton+jäkättäjä,+mutta+Allegroon+hän+ei+suostu+menemään!
”+Päätettiin,+että+EU:iin+mennään+"neuvoa-antavalla"+kansanäänestyksellä+ja+rahaunioniin+kikkailemalla+markka+vs.+Euro-sopimuksilla.+Keittiön+kautta”
Tiltuja+nyppii+EU-jäsenyys!
Me+liityimme+neuvoa+antavan+kansanäänestyksen+jälkeen+ja+siinä+oli+kannatus+57+%.++Tämän+päivän+gallupeissa+on+jäsenyyden+kannatus+yhä+suurempi+kuin+57+%.+Vain+stallarit+jäsenyyttä+vastustaa!
Aika paljon niitä näyttäisi olevan jumissa Kremlissäkin.
Jos USA:han liittyminen tarkoittaa, että Suomeen rakennetaan myös syrjäseuduille Mc Donaltseja ja K -Marteja, Superbowlin sarjaottelut tulevat suorana YLEltä, Suomen aika siirretään vastaamaan USAn itärannikon aikaa, mainostv -kanavilta tulee vain amerikkalaisia valmiiksinaurettuja tv-sarjoja, elokuvateattereihin tulevat amerikkalaiset toimintaelokuvat samoihin aikoihin, lippu vaihdetaan tähtilipuksi, kansallislaulu "star & stripe"ksi ja suomen itsenäisyyspäivä siirretään vietettäväksi 4 heinäkuuta, niin oh yeah, that is cool .......!!!!!!!
Jos+Suomen+pitäisi+liittyä+NATOON+tai+Venäjään,+niin+NATO+kannatus+olisi+100%,+kun+taas+venäjään+ei+haluaisi+liittyä+kukaan.
EU-äänestys pohjustettiin katteettomilla lupauksilla kansalaisille, nyt me olemme sen nähneet.
Euroon liityttiin ilman kansalta kyselyjä.
Eikö aito demokratia ole kansan kuuntelemista, olenko erehtynyt?
” Eikö aito demokratia ole kansan kuuntelemista, olenko erehtynyt?”
Sitä kuunneltiin riittävästi ja 24:n vuoden jäsenyyden jälkeen valtaosa kansasta YHÄ jäsenyyttä kannattaa!
Olenko erehtynyt?
Olet. Euroon liittymiseen oli selvä kannatus "kansalta". Samoin Unioniin. Ja nuo "katteettomat" lupaukset ovat toteutuneet, jopa paremmin kuin luvattiin. Hinnat (tarkista vaikka tilastoista,ei mutuista)lainan korot ,valuutan vakaus, vapaa liikkuminen, kaupankäynti jne kaikki jopa helpompaa kuin luvattu.
ps. myönnän että kahvikupposen ja pullan hinta markka aikana oli Essolla 10mk nyt 3,5€.
Entä sitten? Kannatan jäsenyyttä ja euroa yhä ja niin tekee muukin kansa. Kyllä täältä pois pääsee ellei kelpaa! Muistatko?
RyzgeRosvotPois
22.02.2017 22:16 Huom uutisen ajankohta.
Hyvä esimerkki ( Kok.. anteeksi. totuus median väitteistä asiasta )
Nyt sitäkin uutista on mukava katsella 22,11.2019.
Rosneft velka on 500 miljardia.
Kusessa ne jotka niin tyhmiä että lahjoittivat 500 miljardia venäjälle?
Todennäköisesti asia johtuu EU:sta (talouspakotteista) ja EU joutuu korvaamaan summan edunsaajille
rosneftillä on vara velkaan kun se voi ne maksaa kaasulla takaisin
Tutkimuksen+mukaan+78%+naton+kannattajista+ovat+homoseksuaaleja.+Siksi+he+pelkäävät+suuresti+Venäjää+koska+homostelusta+ei+Venäjällä+pidetä-
Tutkimuksen+mukaan+95%+tiltuista+on+alkoholidementikkoja,+joilla+on+seksuaalissävytteisiä+harhoja+muista+ihmisistä,+varsinkin+NATOn+kannattajista.
Sama+tutkimus+valottaa+noiden+ihmisraunioiden++harvoista,+joihin+kuuluu+mm.+vankka+uskomus+Venäjän+ihmeaseisiin+(kuolontähti,+valomiekat,+häivehävittäjät,+uivat+lentotukialukset,+jne)+ja+salaliittoteorioihin+(Ukrainassa+vallan+kaappasivat+kuunatsit,+WTC:+n+räjäytti++MacGyver+linkkuveitsellään+ja+MH+17+ampui+alas+CIAn+ufo).
Hoitosuosituksiin+kuuluu+vähentää+Sputnik+Newsin+katselua+ja+kylpyoljyn+juomista.
Tutkimuksen+mukaan+95%+tiltuista+on+alkoholidementikkoja,+joilla+on+seksuaalissävytteisiä+harhoja+muista+ihmisistä,+varsinkin+NATOn+kannattajista.
Sama+tutkimus+valottaa+noiden+ihmisraunioiden++harvoista,+joihin+kuuluu+mm.+vankka+uskomus+Venäjän+ihmeaseisiin+(kuolontähti,+valomiekat,+häivehävittäjät,+uivat+lentotukialukset,+jne)+ja+salaliittoteorioihin+(Ukrainassa+vallan+kaappasivat+kuunatsit,+WTC:+n+räjäytti++MacGyver+linkkuveitsellään+ja+MH+17+ampui+alas+CIAn+ufo).
Hoitosuosituksiin+kuuluu+vähentää+Sputnik+Newsin+katselua+ja+kylpyoljyn+juomista.
TILTUJEN hoitosuosituksia tulisi tarkentaa ... historia tarjoaa siihen hyvät opit. :-)
IMHO.