Pitäessään leiriään sotarikolliset, raiskaajat ja tappajat pilkkaavat Suomen korkeinta lainsäätäjää eli eduskuntaa leiriytymällä keskeiselle paikkaa viikkokausiksi, poliisien ja kansanedustajien silmien alle.
Laittomat matut nauravat suomen uunoille päättäjille ja omiin muroihinsa kuseville Helsingin poliiseille!
Laittomat matut nauravat suomen uunoille päättäjille ja omiin muroihinsa kuseville Helsingin poliiseille!
Vastaukset 47
Vanhimmat
No voihan Whittu.
Siinä yksi Marcoon rakastunut
Poliisi on munaton matujen kanssa, suomalaisia kyllä riittää into kiusata tyhjänpäiväisyyksillä, kuten onko teltan helmat ylhäällä vai alhaalla?
En kehtaisi toimia helsingin poliisissa,
Tässä nyt sentään paljastuu ne Suomen pahimmat ruskeakieliset Irak-Somalia-turhahuijaripaikanhakijoiden muslimisti-hyysärit!!!
........"Laittomat matut nauravat suomen uunoille päättäjille ja omiin muroihinsa kuseville Helsingin poliiseille!
Suomen eduskunta ja Poliisit sekä oikeuslaitos RIKKOVAT VOIMASSAOLEVAA LAKIA!
Putin kyllä tulee jos pääsee oikeen pahaksi tuo mamukapina
Kolme vuotta sitten Krimi pelastettiin fasistien ja jutskujen kynsistä ja se pysyy turvassa noilta kivenheittäjiltä
https://www.youtube.com/watch?v=oI-4FvaUUvg
Onko Soinia näkynyt leirissä jakamassa tukensa matujen täällä ololle?
Luulisi matujen grillinuotioiden saavan soinin paikalle syömään halalkidutettua lihaa.
Tutkimus: suomalaiset eivät luota päättäjiin
Uusi tutkimus kertoo, etteivät suomalaiset luota päättäjiinsä. Kyselyyn vastanneista jopa 75 prosenttia kertoi, etteivät he luota lainkaan tai kovinkaan paljon EU-päättäjiin.
Kunnallisalan kehittämissäätiön tutkimuksesta selviää, etteivät myöskään kotimaan tai maakunnan päättäjät nauti kansalaisten luottamusta.
Suurin osa, 60 prosenttia, vastasi, ettei luota kuntapäättäjiinsä kovinkaan paljon tai ei ollenkaan.
Tutkimusaineisto koottiin joulukuussa. Tulosten virhemarginaali on korkeintaan 1,5 prosenttiyksikköä suuntaansa.
Onko matupaskojen asialla ollut SPR ja vokkitarhaamot?
Poliisit ja eduskunta tekee itsestään narrija, jos nämä niille nauraa eikä he älytä lopettaa niiden naurua ja pilkaa??? Tyhmiä ovat meikäläiset helvetin tyhmiä!!
Leiri on vähintäänkin aihellinen.
Hallitus käännyttää pakolaisia mm. Syyriaan varmaan kuolemaan täysin tietoisesti...
Varmaan kuolemaan??????? Onko tullut mieleen että mitä kauheuksia ja joukkomurhia ovat nämä matut tehneet kun niin vainotaan?? Elätätkö kyytä povellasi???
Lapin sodankin aikana sitten Suomalaisia varmaan odotti varma kuolema ja varmaankin sitten suurin joukoin paettiin samalla logiikalla Ruotsiin?
Jaa vai vallan SYYRIAAN?! :D :D
No nythän lopullisen vitsin murjasit! :)
Olikos niistä turvapaikanhakijoista 1 sadasta vai tuhannesta Syyriasta? :) Ja onko yksikään syyrialainen saanu hylkypäätöstä, onko? :) mUt taas sää suvakkipajukissa-aivoilla varustettu totaali-idiootti koitat kaupata kansalle irakilais-sotilaskarkureita syyrialaisina sotalapsukaisina! :) *läpy-läpy* Paitsi et toi kusetus on jo niin moneen kertaan nähny, että sä et enää edes ITSE voi tosissas uskoa siihen, mutta onhan sitä kiva trollata, vai? :)
Toisaalta, se osottaa lähinnä oman typeryytesi, joten: jatka toki! ;)
Syyrialaisista+on+90+%:lla+on+passit+mukana.+Vain+irakilaisten+ja+afgaanien+passit+ovat+lentäneet+Englannin+kanaaliin.+Mutta+ei+Suomen+tarvitse+lennättää+matuja+tuntemattomaan+kotimaahan+asti.++Minulle+riittää,+että+matut+viedään+pois+Rautatientorilta+ja+laivalla+Ruotsiin.
Ruotsilla+ei+ole+ongelmaa+sopeutumattomien+matujen+kanssa,+ei+raiskauksia,+ei+kranaatteja+eikä+no+go+-alueita.+Näin+ovat+ruotsalaiset+meille+itse+todistaneet.+Meille+suomalaisille+matut+sen+sijaan+ovat+suuri+ongelma.+Me+emme+osaa+heitä+kotouttaa+emmekä+työllistää,+se+on+nähty+viimeisten+20+vuoden+aikana.+Ruotsin+kielikin+on+matuille++helpompi+oppia.+Viedään+heidät+siis+takaisin+humanitaariseen+suurvaltaan.
Tuhannet eläkeläiset turvautuvat leipäjonoon
Leipäjonoissa käyvät eläkeläiset ovat pääosin kantasuomalaisia.
Pelkästään Espoossa vähintään joka kymmenes yli 65-vuotias elää päivittäin köyhyysrajan alapuolella. Köyhyysrahalla tarkoitetaan alle 1100 euron kuukausieläkettä ennen veroja. Asiasta uutisoi Länsiväylä.
– Valtakunnallisessa vertailussa köyhien eläkeläisten määrä, noin 11 prosenttia on alhaisempi kuin Vantaalla ja Helsingissä. Espoon yleinen tulotaso huomioiden määrä on kuitenkin suuri, arvioi tutkimusjohtaja Teuvo Savikko Länsiväylässä.
Pienituloinen eläkeläinen on samalla myös entistä yleisempi näky erilaisissa ruoka-apupalveluissa. Hyvän Arjen toiminnanjohtaja Hannu Hätönen arvioi Länsiväylän haastattelussa, että eläkeläisiä kaikista ruokaa hakevista on peräti neljännes.
– Vuositasolla meiltä hakee ruokaa noin 12 000 eläkeläistä. Heistä vanhimmat ovat jopa 80-vuotiaita.
Uskomatonta., että tuollaista leiriytymistä Suomessa sallitaan
Jos kysymyksessä olisi normaalit Suomalaiset olisi he jo aikapäiviä sitten viety poliisivankilaan.
Ministerit ovat luvanneet tulla tapaamaan näitä pakoloisia ja toivon sen tapaamisen tapahtuvan niin , että paikalle tulee riittävä määrä mellakkapoliiseja ja linja.autoja jonne nämä ilman pilaajat nippusiteiessä kuljetetaan,
Näin on tehty vain syyttä Suomen kansalaisille ! Kuten Paavo Arhinjärvelle !'
Miksi nyt ei toimita samoin
Ei suovaväri saa olla lupa rikkoa Suomen lakeja näiltä ihmisiltä joilla ei ole mitään asiaa Suomeen ja ovat täyin MEIDÄN RAHOITUKSEMME VARASSA !
Osoittavat olevansa muslimeja eivätkä koskaan ole kiitollisia KRISTITYILLE !
Suomalaisen ei oli tarttenu ees LEIRIYTYÄ, vaan jos sillä olis ns. "Haku päällä" niin se olis viety jo aikaa sit poliisivankilaan ilman leiriytymisiäkin! :/ Ja mitäs muita noi LAIT-TO-MAT (piti tavat jos se menis vihdoinkin poliisi-idiooteillekin kaaliin!) maassaolijat on ku "haku päällä" olevia? Mut poliisi ei korvaasa lotkauta vaikka tollanen nojais Maijaan?! :/
Poliisi on kyl nolannu ittesä ton tapauksen kanssa NIIN järkyttävästi, et mä en koko loppuelämäni aikana tuu tekemään MINKÄÄNLAISTA yhteistyötä enää poliisin kanssa! PISTE!
Mennään sitten vaikeimman kautta, SAATANAN TUNARIT! :)
Tässä se nähdään kannattaa äänestää Vihreitä ja vasemmistoa. Tosin eipä nuo PS:kaan ole voineet tehdä hallituksessa juuri mitään mitä lupasi,johtuen siitä että heitä on hallituksessa vai 1/3 osa.
Poliisi ei voi puuttua mielenilmaisuun,ennen kuin maanomistaja (Helsinki) jonka kuntapäättäjät (Vihreät) niin haluavat.
puuttua koska kyseessä on laittomasti maassa olevat henkilöt mutta kun poliisilla ei ole haluja niin ei se myöskään puutu.
Kyllä siinä pilkkaamista onkin.Samalla voisi pilkata oikeuslaitosta,kirkkoa ja hallitusta.
Tällaisen leirin edustalle pitäisi poliisin laittaa pidätyspiste. Poliisin tulee tarkastaa kaikkien leiriin saapuneiden henkilöllisyys. Luvattomasti maassa oleilevat matut tulee pidättää ja siirtää torin laidalla odottelevaan poliisiautoon, joka vie nämä luvattomat matut näille varattuun vartioituun paikkaan, josta ne täytyy heti palauttaa lähtömaihinsa.
Jos näitä luvattomia maassalorvijoita ei poisteta, niin silloin tästä on tehtävä valitus eduskunnan oikeusasiamiehelle tai oikeuskanslerille otsikolla viranhalitijan tekemä virkavirhe.
Eihän siinä ole mitään tolkkua, että luvattomat elostelijat riekkuvat toreillamme pilkaten kantaväestöä.
Helsinki on kivikautisten matujen kaatopaikka.
Helssinki hajoaa.Pääkaupunki tulee uuteen paikkaan.Näin on ennustettu ja suunta on nähtävillä.
Ihmiset alkavat paeta kaupungista.
Eikö Helsingistä löydy tuon laittoman leirin purkajia ??? Että silleen.
Ruotsista saa halvalla käsikranaatteja.
Ja matut eivät aio purkaa leiriään edelleenkään (HS kertoo). Migrin virkamiehet ovat nyt kuunnelleet noiden loisten vaatimuksia:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005106439.html
Tarkoittaa sitä että nämä partasuiset sotalapset määräävät maassamme asiat, ja saavat siis jäädä tänne. Ja se ei ole halpaa hupia, miljarditolkulla menee lisää verorahaamme noiden elättämiseen jatkossa. Ja nämä herrat saavat toki jäädä asumaan myös Helsinkiin, eli kaikki loput metsät ja puistot pitää kaataa uusien kerrostalojen tieltä että matut saadaan asutettua. Kammottavaa touhua.
Miksi tuota sakkia ei rahdata armeijan avulla johonkin rahtilaivaan ja kauas pois, kerralla?
Tästähän se lähtee.Ollaan vaatimassa kaikkea,vaikka itse tehdään
laittomuuksia.Näitä löytyy pian joka puolueen listoilta.Monissa
euroopan maissa näitä on päättävissä viroissa ja touhu on muuttunut
sen mukaiseksi.On se käsittämätöntä ettei päättäjät ajattele oman
maan etua.Esimerkki löytyy naapurista,mutta kun ei käy.
Mitä vittua on tekoa suomen armeijalla? armeijassa on kusipäitävajakkeja kun eivät ole suorittaneet sille lakisääteistä velvoitetta, vieraiden valtojen karkoitus maasta.
Joku näistä mielenosoittajista uhkaili, että jäävät paikalleen kunnes heidän vaatimuksiinsa suostutaan.
Heidän hakemuksensa on käsitelty kaikissa mahdollisissa oikeusasteissa, veronmaksajien rahaa ja velkarahaa on palanut ja nyt pitäisi edelleenkin elättää tätä jengiä.
Millä oikeudella he esittävät minkäänlaisia vaatimuksia suomalaisille ja Suomelle? Ovatko he tehneet kotimaissaan jotakin, jonka vuoksi heitä siellä odottaisi kuolemantuomio? Miksi siinä tapauksessa Suomen pitäisi piilotella heitä?
Vastatkoon ken tietää.
Meidän päättäjämme saavat syyttää itseään siitä, että oikeistopopulismi nousee joka puolella Eurooppaa. Unkarissa rakennetaan lisää raja-aitoja Serbian vastaiselle rajalle, Marine Le Pen on vahvoilla Ranskassa, Hollannissa myös oikeisto nousemassa jne jne.
Kaikki tämä sen takia, että EU on heikko ja ollut sitä jo kauan. Valtioiden kansalaisia ei ole kuunneltu, senhän EU itse myönsi jo viime vuonna, kun itku silmässä valittivat että asialle on tehtävä jotain.
Jotain? Eivät tehneet yhtikäs mitään, joten tulos alkaa näkyä.
Eikös siellä Korkeasaaressa oo vapaita häkkejä ? :)
Hesarin mukaan Irakin leiri jatkaa paikallaan kuten ennenkin.
http://www.hs.fi/kotimaa
/art-2000005106400.html?share=62c121d7d2c6fbfc39c37b644206d632
Ei mitään, vaan nyt Rautatientori puhtaaksi.
Laittomuudet rehottaa aina vaan tullen mennen, maahamme saa tunkeutua ilman minkaanlaisia henkilöpapereita ja oleskelu jää näköjään pysyväksi, jos tunkeutujat niin päättävät.
Missä on Suomen puolustus, ei puutu poliisit,rajavartiosto,armeija? Tämä on suorastaan surkuhupaista, mutta kyllä veronmaksajien hymyt hyytyy, kun loishallintomme marionetteineen alkaa kaipailla lisävaroja bisneksilleen, osa poliitikoista kun on vahvasti mukana tässä petoksellisessa toiminnassa.
MIKSI poliisi ei poista noita paperittomia rautatienasemalta. Voiko kuka vain leiriytyä sinne?
persut kehuvat tiukentaneensa lakia vaikka laittomat maassa olijat hilluvat torilla oikeusministeri on pahassa tilanteessa joko hajoittaa leirin ja pidättää laittomasti maassa olijat taikka antaa asian olla ja tuhoaa persujen kuntavaalikannatuksen?
Nämä palautuksista kieltäytyvät kusevat meitä suomalaisia suoraan päin näköä.
Röyhkeys ja itsekkyys on huippunsa saavuttanut suvakkihöperöiden ja mädän kirkollisen touhuilun/ maanpetoksellisen hallintomme tukemana.
Ja viranomaiset täysin "munattomia"noiden pelleilyn suhteen, Suomi voidaan siis vallata ihan huutoäänestyksellä näköjään!!
Riittää, kun omaa etuansa tavoittelevat ihmiset kaikkialta maailmasta lähtevät rynnimään tänne hölmölän täyteen ylöspitoon, maa on vallattu sillä.
Elämme entistä oudommaksi käyvää ajanjaksoa, lopulta tulee kaaos ja konkurssi!
Suomen kuuluisin turvapaikkavanki on ollut täällä jo muutaman vuoden vangittuna, miksi esimerkiksi Vihreiden, Vasemmistoliiton tai RKP:n politiikot ole tehneet mitään hänen vapauttamisekseen. Vainottu ja kidutettu mies saapui tänne ja sai nopeasti viranomaisilta turvapaikan häneen kotimaassaan kohdistuneen vainon takia. Kaikki oli muutaman vuoden hyvin ja sitten hänet yllättäin vangittiin ja suljettiin vankilaan vuosikausiksi. Miksi kukaan ei tee Francois Bazaramban hyväksi mitään, missä ovat hänen vapauttamisensa puolesta tehdyt rasisminvastaiset marssit kaduilla ja puolustuspuheet eduskunnassa, eivät missään sillä Francois on hyljätty.
"Matujen pelko on viisauden alku" Uusi suomalainen sananlasku. Joltain muilta tuo olisi purettu heti. Jonkin sortin v1ttuilua suomalaisia kohtaa on se että tuollasen pelleilyn annetaan jatkua.
Tulevaisuuden sanalasku : "Lähti kuin matu Töölöstä".
Yleislakko käyntiin. Tilanne on kestämätön.
Vok:ien henkilökunta rikkoo tietoisesti sisäministeriön toimenpideohjeita
"Maahanmuuttajapuolen telttaleiriin osallistuu käännytystä vastustavien turvapaikanhakijoiden lisäksi myös vastaanottokeskusten henkilökuntaa sekä vastaanottotoiminnassa työskenteleviä vapaaehtoistyöntekijöitä", kertoo iltalehti (27.2.17).
Sisäministeriön toimenpidesuunnitelma laittoman maassa oleskelun ehkäisyyn ja hallintaan (toimeenpantu 1.1.2017 alkaen), kohdassa Palautusten turvaaminen, mainitaan hyvin selvästi mm. "vastaanottokeskukset markkinoivat vapaaehtoisen paluun mahdollisuutta aktiivisesti". Onko joidenkin vastaanottokeskusten työntekijöiden mielestä vapaaehtoisen paluun mahdollisuuden aktiivista markkinointia sellainen, että osallistutaan aktiivisesti yhdessä laittomasti maassa oleskelevien sekä maasta poistumismääräyksen saaneiden ulkomaalaisten kanssa heidän palautuksia vastustavaan mielenosoitukseen? Kyseisten vastaanottokeskusten lukumäärä lienee arvatenkin useampia kymmeniä, sillä mielenosoitukseen on kyyditetty osallistujia eri puolilla Suomea sijaitsevista vastaanottokeskuksista.
Vastuu mahdollisista virkavelvollisuuden rikkomisesta on tietenkin näiden vastaanottokeskusten johtajilla, missä tällaista toimintaa harjoitetaan. Sisäministeriön tulisikin tuomita tälläinen toiminpideohjeensa kanssa täysin päinvastainen toiminta, ja jakaa tuntuvia sanktioita sen rikkojille. Mitä todennäköisimmin, kun laittomien maassa oleskelijoiden mielenosoitusta pyörittävä moottori lakkaisi toimimasta, koko leiri lakkaisi samalla olemasta. Eiku päämäärätietoisesti ja tehokkaasti vaan eteenpäin itse asiassa, ja turhat kapulat pois rattaista. Aivan kuten sisäministeri Risikko samaisessa IL:n jutussa toteaakin:
"Ministeri Risikko on vieraillut molemmissa leireissä. Hän sanoo kuunnelleensa tarkalla korvalla molempien ryhmien viestit
- Olen kuunnellut ja kertonut molempiin leireihin, että Suomessa noudatetaan lakia ja toimitaan lain mukaisesti kaikissa tilanteissa. Lainvoimainen käännytyspäätös toimeenpannaan vastustuksesta huolimatta. Poliisilla on toimivalta tässä, Risikko selvittää. "
Pauka Risukasa ei taida tietää että Helsingissä ei noudateta maanlakia?
Rautaientorilla on käynnissä Vierastaistelija muslimien lakko maan lakeja vastaan!
MATUJEN LAKKO ON LAITON!!!! Menikö RISIKOLLE PERILLE????
Seinäjoelle kontissa koko matupaskalössi oitis. Hyysätköön Risukasa eukko niitä siellä vinosilmänsä kera.
Konttiin vaan ja matkaan merille
Ennenvanhaan olisi otettu näistä kukkakepeistä riuska niskaperseote ja linkaistu lähimpään hoitolaitokseen.
Helsingin poliisijohdon älykkyysosamäärä on samaa tasoa kuin liejuryömijän.
Matut kuljettaa johtoa kuin vuohta nussittavaksi.