Epäjumalanpalvontakeskusta ei Suomeen

EpäjumalanKumartajatPois

Ei saatanan kumartajien palvontarakennukselle!

4

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muslimit kylläkin vihaavat Saatanaa, joten huolesi on turha.

    • Ihan sama Jumala se muslimeillakin on. Mutta eipä taida tulla mitään muslimien kulttuurikeskusta kuten ei tullut taidemuseotakaan.

      Eikä siitä ole ollut enää edes uutisia. Ei se, että joku löytää mielestään joutilaan tontin keskeltä Helsinkiä ja hyvän idean mitä siihen rakentaisi vielä tarkoita, että se idea myös toteutettaisiin.

    • HirviöPaskakola

      Jumalassa ja allahissa on paljon eroja, esim. Suhtautiminen totuuteen. Allahissa ja saatanassa en löydä sen sijaan mitään eroa. Raamatussa ilmoitetaan totuudenmukaisesti asiat valehtelematta, koraanissa valehdellaan. Koraanin mukaan allah on tuhansien juonien mestari, Raamatussa saatanasta sanotaan samaa , mestari juonittelija. Jeesus suojelee valkeuden lapsina vaeltavia. Eroa virastasi Irja Askola!

      • Aa kärsii nyt mielenvikaisuudesta, valitettavasti. Säälikäämme heitä, amen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe