Kaupunginjohtajan koeaika!

valheillaonlyhyetjäljet

Mitenkä pitkä kaupunginjohtajan koeaika olikaan?
Länsi ja Sisä- Suomen aluehallintovirasto tutkii ja selvittelee Kuntayhtymä Kaksineuvoisen tapahtuneista asioita. Useita tarkistuksia on jo tehty. Johtavat viranomaiset antaneet vääriä ja muunneltuja tietoja Aville? Avin tarkastukset alkaneet jo viime vuoden puolella ja jatkuvat edelleen. Kai kaupunginjohtajatar muisti tämän viimeistään virkaanastujaisissaan mainita. Henkilökuntaa haastateltu useaan otteeseen ja myös potilaiden omaisilta mennyt selvityspyyntöjä Aville.

5

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiitosvalitsijat

      Eilinen päivä oli kuntayhtymä kaksineuvoisen henkilökunnalle juhlapäivä!
      Kahvittelua ja riemunkiljahduksia oli kuulunut monissa työyhteisöissä. Kaikki helpottuneita. Entinen todellinen johtaja palaa takaisin kuntayhtymän johtoon. Nyt henkilöstö ja potilaat alkavat saada taas ihmisarvoista kohtelua. >>>>
      "Syksyllä 2014 Kuntayhtymä Kaksineuvoisen johtajan paikalta eläkkeelle jäänyt Antti Perkkalainen palaa takaisin tuttuun työhuoneeseen. Kauhavan, Lappajärven ja Evijärven sote-palveluja tuottavan kuntayhtymän yhtymähallitus päätti valinnasta maanantaina".

    • pusahajottanutkaiken

      Mistähän se kertoo, että kuntayhtymä kaksineuvoisen hallitus halusi eläkkeellä olevan entisen kuntayhtymän johtajan takaisin töihin?

    • Lummukanpöyröö

      Saatiin Kurikkaankin naiskauneutta. Sitä onkin jo odotettu

      • turhavalittaa

        Voi Lummikanpöyröö on se hyvä, että Pusalla, "Lumikilla, "Täystuholla" on Kauhavalla yksi ihailija.
        Toiset, kun itkee ja valittaa Kauhavalla entisen kuntayhtymän johtajattaren aikaan saannoksia ts. täystuhoa.
        Paikallislehdessä oli kokoneen kunnallispolitiikon pitkä kirjoitus asiasta. Hän kyseli mm. mitä on tapahtunut, kun "viisi vuotta sitten Kauhavan terveysasema tunnustettiin koko maassa nuorille lääkäreille suunnatussa kyselyssä parhaaksi terveysasemaksi. Meillä ei ollut lääkäripulaa eikä vaikeuksia saada tänne lääkäreitä. Jotakin on tapahtunut, koska tilanne on nyt päinvastoin."
        Tähän kysymykseen kykenee vastaamaan vain nykyinen Kurikan kaupunginjohtaja!
        Kauhavalaisille sanon, että turha on enää valittaa, "kun paskat on housussa".


    • lummukanpöyröö

      Pusa , tuo kuvankaunis Lumikki on nyt Kurikan kääpiöiden ihailtavana. Ihan kateheksi käy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4418
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3261
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2544
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      53
      2524
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2235
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1662
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1530
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe