Kaupunginjohtajan koeaika!

valheillaonlyhyetjäljet

Mitenkä pitkä kaupunginjohtajan koeaika olikaan?
Länsi ja Sisä- Suomen aluehallintovirasto tutkii ja selvittelee Kuntayhtymä Kaksineuvoisen tapahtuneista asioita. Useita tarkistuksia on jo tehty. Johtavat viranomaiset antaneet vääriä ja muunneltuja tietoja Aville? Avin tarkastukset alkaneet jo viime vuoden puolella ja jatkuvat edelleen. Kai kaupunginjohtajatar muisti tämän viimeistään virkaanastujaisissaan mainita. Henkilökuntaa haastateltu useaan otteeseen ja myös potilaiden omaisilta mennyt selvityspyyntöjä Aville.

5

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiitosvalitsijat

      Eilinen päivä oli kuntayhtymä kaksineuvoisen henkilökunnalle juhlapäivä!
      Kahvittelua ja riemunkiljahduksia oli kuulunut monissa työyhteisöissä. Kaikki helpottuneita. Entinen todellinen johtaja palaa takaisin kuntayhtymän johtoon. Nyt henkilöstö ja potilaat alkavat saada taas ihmisarvoista kohtelua. >>>>
      "Syksyllä 2014 Kuntayhtymä Kaksineuvoisen johtajan paikalta eläkkeelle jäänyt Antti Perkkalainen palaa takaisin tuttuun työhuoneeseen. Kauhavan, Lappajärven ja Evijärven sote-palveluja tuottavan kuntayhtymän yhtymähallitus päätti valinnasta maanantaina".

    • pusahajottanutkaiken

      Mistähän se kertoo, että kuntayhtymä kaksineuvoisen hallitus halusi eläkkeellä olevan entisen kuntayhtymän johtajan takaisin töihin?

    • Lummukanpöyröö

      Saatiin Kurikkaankin naiskauneutta. Sitä onkin jo odotettu

      • turhavalittaa

        Voi Lummikanpöyröö on se hyvä, että Pusalla, "Lumikilla, "Täystuholla" on Kauhavalla yksi ihailija.
        Toiset, kun itkee ja valittaa Kauhavalla entisen kuntayhtymän johtajattaren aikaan saannoksia ts. täystuhoa.
        Paikallislehdessä oli kokoneen kunnallispolitiikon pitkä kirjoitus asiasta. Hän kyseli mm. mitä on tapahtunut, kun "viisi vuotta sitten Kauhavan terveysasema tunnustettiin koko maassa nuorille lääkäreille suunnatussa kyselyssä parhaaksi terveysasemaksi. Meillä ei ollut lääkäripulaa eikä vaikeuksia saada tänne lääkäreitä. Jotakin on tapahtunut, koska tilanne on nyt päinvastoin."
        Tähän kysymykseen kykenee vastaamaan vain nykyinen Kurikan kaupunginjohtaja!
        Kauhavalaisille sanon, että turha on enää valittaa, "kun paskat on housussa".


    • lummukanpöyröö

      Pusa , tuo kuvankaunis Lumikki on nyt Kurikan kääpiöiden ihailtavana. Ihan kateheksi käy

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5363
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      569
      2707
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2589
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2260
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      2197
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1664
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1555
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      131
      1335
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      129
      973
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      86
      924
    Aihe