Villi huhu

Kuulin,että eräille valtuutetuille olisi ohjeistettu hyshys-meininkiä näin vaalien edellä.Ollaan vaan ja hyssytellään. Ollaan hiljaa palstoilla,niin kaikki unohtuu. EI TOSIAANKAAN!
5425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joo ja kaikki salassapito sopimukset tulee täytellä. Kun soittais kuntaliittoon sieltä sanotaan:" kaikki valtuuston päätöksiin liittyvät asiakirjat ovat julkisia."
Hys, hys taikka et saa paikkaa

Äänestä

Sillon oli vielä jotain toivoa kun se oikee persu piti meidän kuntalaisten oikeuksista huolta.

Äänestä
  • Ei ollu oikee persu!

    Äänestä

  • Hulluvihi kirjoitti:

    Ei ollu oikee persu!

    Tälläkaudella nämä persua leikkivät pari Herraa. Toinen demari toinen muka sitoutumaton molemmat ovat kepun jatke. Eivät ole tehneet, eikä ymmärtäneet perussuomalaista politiikasta yhtäänmitään.
    Eikä ääniäkään koko "saunaosaston väki" saanut edes yhteensä tällälistalla kuin oikea persu. Sitä saa kadehtia nyt äänestää Pandaa, ei ole kohdetta. Ei sitä tynnyrisauna osastoa voi äänestää. 3 ehdokasta ja ps poliittiikka täysin hatusta.
    Ne perusti vastoin puolueensa sääntöjä oman uus osaston, muistan kun torilla oli kymmeniä ihmisiä ja ääniä tuli nyt oli Esa ja Jorma kun oli komesti vaalibussi torilla.
    PS puolueessa oli jo viimme kaudella Ähtärissä rökäletappio persuilla nyt tulee toinen...
    Aika ajanut ohi tynnyrisaunankin.

    Äänestä

Kyllä minulla oli silloin turvallisempi olo, kun tiesin että valtuutettuna oli edes yksi joka edes yritti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eionnistuhyssyttely kirjoitti:

Kuulin,että eräille valtuutetuille olisi ohjeistettu hyshys-meininkiä näin vaalien edellä.Ollaan vaan ja hyssytellään. Ollaan hiljaa palstoilla,niin kaikki unohtuu. EI TOSIAANKAAN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu