Väärän värisen sylissä!!

11172
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lasten suojelu paikalle ja heti vauvoja pidetään paljasjaloin noiden laittomien maassa oleskelijoiden mielenosoituksissa. Että silleen.

1Äänestä

Mitähän tartuntatauteja noilla rikastuttajilla on?

1Äänestä
  • Toivotaan että säilyi taudeilta!!

    Äänestä

Nuorena se on vitsa väännettävä, vaikkapa suvakkiäidin toimesta väkisin...

1Äänestä

Kipeätä vauvaa juoksuttaa pr-tapahtumissa. Siitä ja tossuttomuudesta valitettiin enemmän.

1Äänestä

Ulkomaalaiset nappisilmääijät vetävät puoleensa jopa äiti-ihmisiä.

1Äänestä

joka on jäänyt varsin vajaalle huomiolle, on se mitä vauvan ympärillä olijoiden muka "solidaarinen" paljas jalka tarkoittaa heidän kulttuurissaan.

Paljaalla jalkapohjalla jonkun osoittaminen tarkoittaa sitä, että osoitettava on maan mutaa hänen jalkansa alla. Eli siis arvoton.

Kyllä siinä jätkäporukalla on hymy herkässä, kun porukalla käytetään elettä joka tarkoittaa että valkoihoisen lapsen paikka on mutaan survottuna heidän jalkojensa alla. Siitä samasta syystä porukka käyttää myös voittoa vihollisesta merkitseviä käsieleitä.

http://www.thenational.ae/arts-culture/ask-ali-why-it-is-rude-to-show-the-soles-of-your-feet
http://uwf.edu/atcdev/Afghanistan/Behaviors/Lesson8PhysicalGestures2.html

Ilmiö on sama, kuin oivallettaisiin ettei vierailemassaan maassa tunneta pystyssä sojottavan keskisormen loukkaavaa merkitystä. Ja sitten porukalla tehtäisiin keskisormielettä paikallista lasta kohti, kuvia ottaen.

1Äänestä
  • Suvakit ovat järjettömiä noissa touhuissaan pienten omien vauvojenkin terveys vaarannetaan . Että silleen.

    Äänestä

  • Noita käsivoitonmerkkejä esittelee kaikki matut.

    Axl ja nazima etunenässä, katselkaapas kuvia....

    Äänestä

  • Juu ja eks hurreissa vallan tehty se musavideo mis valjastetiin jotku tenavatähdet hoilaamaan jotain suvakkivirttä, mut pien koreografia-fibahan siinä sattu siinä vaiheessa ku ne pistettiin hoilaa etusormi pystyssä, joka taas on IDISin käyttämä kannatusmerkki! :) :D

    Äänestä

  • No ei nyt löydy enää sit sitä juutuupistaka (vissiin poistettu kaikki?) mut on tääkin melko upee? :)

    https://youtu.be/9VOFKCCaOQM

    Hyvä kertsi? :) "My land is your land" tarttuu sillee *köh* kivasti! :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kyrväke kirjoitti:

Totta se on!! Kauheeta!!
http://m.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kuva-espoolaisvauvasta-nosti-someraivon-aiti-kohu-syntyi-kun-vauvaa-piti-vaaran-varinen-mies/6330566

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu