Miehet metsästi,kaatoi puut nuotiota varten ja sytytti tulen. Ai niin ja muokkasi maan viljaa varten ja byggasi leivinuunin ja söi
Äitien tekemä ruoka
nainaista
3187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eiköhän siellä tehtaallakin ole miehiä, eikä naisista kaikki ole äitejä, liekö edes reseptien kehittäjät, vamistusprosessista ja laitteista puhumattakaan. Ei sen puoleen, ruuanlaitto naisille ominta alaa, kun vaan viitsisivät sitäkään kotona tehdä.
HK:n jauheliha taitaa jäädä ostamatta, alkaa teennäinen mainos oksettaa ja tulee jatkuvasti.
......."ihmisen ei ole hyvä elää yksin,MINÄ annan hänelle avun,joka on hänelle sopiva." "Ja Jumala loi naisen."
Vaimo valmisti metsästyksen tulokset (jos tulosta tuli!) syötävään kuntoon. Nuotion osaa nainenkin tehdä ja sytyttää (minä ainakin),puita en ala kaataa,on kaatuneitakin. Osaisin muokata maankin,mutta kun olen se "heikompi astia",ja työt on jaettava!Kylvää osaan,jos tarve vaatisi. Sota-aikaan tarve vaati,myöskin maan muokkauksen! Mies meni kai myllylle jauhattamaan leipätarpeet,mutta nainen on useimmiten leipoja!
Turha mahtailla ! Lopuksi:ilman naista ei ole miestäkään....eikä päinvastoinkaan!