Osinkojen jahtaajat ja yrittäjät ovat työttömyyden ydinjoukkoa.
.
Ahne yrittäjä ei työllistä, tämä on työttömyyden syy. !
.
Työtön ei ole syyllinen mihinkään.
.
Ahne yrittäjä ei työllistä, tämä on työttömyyden syy. !
.
Työtön ei ole syyllinen mihinkään.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voiko ihminen enää yksinkertaisemmaksi tulla kuin tämän ketjun aloittaja. ÄO on samaa luokkaa kuin tervapääskyllä.
Nyt se sattui, kolahti tukiloisyrittäjälle.
Kaikille halukkaille on töitä. Kyse on pelkästä loisimisesta.
Juu, mutta onko sellainen yrittäjä joka käyttää ilmaista työvoimaa?
Ilmaistyöpaikkoihin pääsee kyllä vaikka heti.
Kun kyse tulee rahasta.....voi kuinka vaikeaa onkaan loistukiyrittäjällä.
.
Voi...voi..voi....on kallaista jne.
Tuuli johtuu siitä, että puut huojuvat. Aina kun puut huojuvat niin silloin tuulee.
Työpaikat vähenevät entisestään tulevaisuudessa. Ammattikoulutus muuttuu työpainotteiseksi. Tietää lisää ilmaistyöntekijöitä yrittäjille. Ts. oppisopimuskoulutusta ilman palkkaa.
Teiniapinoita on tosi helppoa hallita, kun ne ei tiedä mistään mitään.
Teinit voidaan laittaa painamaan työtä viikot ympäri ilmaiseksi.
Yrittäjät kyllä osaavat loisia verorahoilla.
Onko suomessa orjatyövoiman käyttö kiellettyä?
Eikö työtön osaa tehdä yhtikäs mitään? Työtön tietää kaikki virheet mitä työnantaja tekee. Siitä huolimatta työtön ei osaa itse perustaa sitä viimeisen päälle oikeutta noudattavaa työpaikkaa, jota hän tarvitsee!
On kyllä vikaa ruikuttavissa työttömissäkin, kun eivät omia tärkeitä asioitaan osaa hoitaa! Muittenko se teidän ruikuttajien on hoidettava?
Voi mitä ruikutusta sultakin.
Yrittäjillä ei ole mitään velvollisuutta työllistää ketään. Ainut velvollisuus on tehdä voittoa.
Ala yrittäjäksi ja ala käärimään rahaa! Onhan se helppoa ja työttömiä saa ilmaisksi töihin!
Kulakit olivat SNTL:ssa kansanvihollisia
pika-ahneus ja kehittamisen haluttomuus seka myynnin osaamattomuus ovat todellisia syita työttömyyteen. on helpoin tapa siirtaa tai myyda firmat ulos...ja rahat tilille & nakemiin.
Vihervassupiireissä kytee tuollainen ajattelutapa, on niin kuin jotain joidenkin järjestämiä työpaikkoja joihinka sitten joskus harvakseltaan vääntäydytään.
Jos euroopankin kansojen enemmistö muuttuu sillä ajattelutavalla varustetuksi, käykö siinä lopulta niin, että enemmän yritteliäisyys moraalilla varustetut kansat lopulta ottavat haltuunsa tämän maailman ?
Kaukoidän kansat puskee 12 tuntista työpäivää 6-7 päivänä viikossa, kun täällä aletaan makaamaan sisätiloissa sekin aika asumistukiasunnoissa - ja jotkut niistä aktivisti vihervassareista vielä yrittää femunatsi aatteen varjolla vääntää maan täyteen näitä hiekkakultti maahantunkeutujia, myös asumistuella ja korotetuilla muilla sosiaalituilla makaamaan lopuksi ikäänsä tähän maahan.