Missä Seinäjoella on ns. kuntoiluportaat, joita voisi juosta edestakaisin? Näin niistä jossain blogissa kuvan, mutta itse paikkakunnalle muuttaneena en tiedä, mistä niitä etsisin. Ilmeisesti ovat Joupissa jossain. Voisiko joku ystävällisesti kertoa, missä ne ovat ja mistä sinne pääsee? :)
Kuntoiluportaat Joupissa?
TreeniäPortaissa
8
259
Vastaukset
- latuskapäät
Lakeuden Ristin torniin on portaan. Muutoin on aika laakeeta vaa.
- TreeniäPortaiss
Seinäjoella on kuntoiluportaat. Ilmeisesti Joupissa, kun ei muualla ole mäkiä, mutta missä siellä. Voisiko joku asiallinen vastata?
- mitähämitämitä
Kyllä mun kerrostalossa on portaat. Ihan pohjassa asun.
- hissitön
Eiku pohjassa.
Onko teillä hissi?
- Asso
Juokse Lakeuden Ristin portaat ylös alas.
- googlaa
Mitäpä jos vain googlaisit, niin varmasti löytyy, portaat.
Joko Seinäjoenkaupunki.fi tai Kuntoiluportaat/ Seinäjoki, johan alkaa löytymään.- portaat_
En olisi tullut täältä kysymään, jos google olisi löytänyt. Kukaan ei siis tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950