Puola vastusti kovasti maanmiehensä Donald Tuskin uudelleenvalintaa Eurooppa-neuvoston puheenjohtajaksi. Mutta Brysselin eliitti valitsi tuon itselleen ja agendalleen lojaalin polakin kuitenkin!?
Miten voidaan valita huippuvirkaan henkilö, joka ei nauti edes kotimaansa luottamusta?? Vain Euvostoliitto voi tehdä tällaisia valintoja!
Miten voidaan valita huippuvirkaan henkilö, joka ei nauti edes kotimaansa luottamusta?? Vain Euvostoliitto voi tehdä tällaisia valintoja!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tusk on kova mamuttajasuvakki kuten Merkel ja moni muu EU:n eliitistä.
Eihän tuollaista "kultakimpaletta" voi päästää käsistä. Euroopan maiden, kansojen ja kulttuurien tuhoaminen on sen verran tärkeä asia Brysselin loisporukalle.
Ei EU:n pidä hyppiä puolalaisten hölmöyksien perässä.
Tusk voitti 27-1. Demokratia toimii.
Mikä kansa on EU?! Tarkoitat siis Brysselin eliittiä?
Juuri SE hyppii Euroopan kansojen silmille!
eu kansalaiset ovat harmaata maksavaa höllyvää massaa brysselin herroille.. massaa, jota on helppo ohjailla mihin suuntaan. eu herrat brysselissä direktiiveineen vain haluavat, se on valtaa, joka huumaa ja josta ei luovuta eikä irroiteta millään,,paitsi siten, kuin britit teki brexitillä. pikku hiljaa, vähä vähältä.