Nyt Heinonen jeesustelee ilkassa

On se ihme asia, että Seinäjoen kaupungin valtuuston jäsenet saavat maakuntalehdessä päivittäin palstatilaa agendalleen. Ei asia mene noin , että jos Seinäjoki saa jotain niin se on MAAKUNNALLISTA yhteistyötä ja jos joku uskaltaa sanoa poikkipuolisen sanan vastaan oman kuntansa puolesta esim. Kurvinen niin se on heti kylä ja siltarumpupolitiikkaa. Eikös myös Heinosen puolueTOVERI Kok.varapj. Sankelo tehdyt primapowerille " tarjouksen". Eikös sekin olisi pitänyt laittaa "vaalihuuman " piikkiin. Taidan perua ilkan Seinäjon kaupunkilehden tilauksen ja tilaan tilalle vaikka Turun Sanomat
8254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Seinäjoen kaupungin positiiviset uutiset kyllä saavat tilaa Ilkassa, mutta eivät kaupunkia kriittisesti arvioivat faktauutiset, esim. kaupungin päätöksestä pudottaa suuri osa kotihoitoasiakkaista pois!!! Ensin lopetetaan laitospaikat ja puolustellaan kotihoidon hyvyyttä. Sitten leikataan kotihoidon palvelut pois. Siitähän se budjetti nauttii.

Äänestä

Tuolla Heinosella ei ole alkeellisinta kykyä argumentoida keskusteluja. Pitäisikö hänelle hankkia jokin arvonimi, että paino paranisi. Onhan toki nytkin jo pahasti pöhöttynyt. Harmi että häärivät Haapaharjun ryhmästä, miehen joka osaa edustaa Seinäjokea.

Äänestä

Seinäjoen hallinto on retuperällä.

Pelkkiä komian perässä haihattelijoita rakentamassa jotain suurkaupunkia.

Äänestä

Tulee vielä päivä jolloin kaikki Seinäjoella ei enää kasvakaan.....poislukien horsmat..... ja silloin tarvittaisiin ystäviä.....!

Nyt on astuttu naapurien ja ystävien varpaille sekä uhotaan suuremmalle Vaasalle..... entä kun tulee päivä jolloin tarvittaisiin maakunnan ja Vaasan tukea..... riittääkö Keinosella Heinot ?

Ei sovi unohtaa, että Vaasan alueen kuntaliitosten toteutuessa tulee Vaasasta yli 100.000 asukkaan kaupunki.

Ehkä Vaasa laajenee Mustasaaren, Vöyrin kautta kaupunkina tai kuntayhteistyön kautta Härmä, Kauhava ja Lapua alueelle? Nyt löytyisi ainakin tukea!

Äänestä
  • Seinäjoen maakunnan kuppoo loppuu. Raja se on maakunnan sietokyvyllekin.

    Äänestä

  • Onha tämä Äsjoki sellainen maakunan syöpäläinen , tosi paha. Maakunnan väen tulisi nyt jo alkaa äänestää jaloillaan ja välttää kaikkia asiointia tässä nousukkaiden keskuksessa. Ilkan tilauksen katko on meillä vahvassa harkinnassa. Lehtikin ajaa keskittämispolitiikkaa maakuntatasolla.

    Äänestä

On tää surkeaa. Kattokaa nyt.

2-3 tyyppiä on nyt viikon kirjoitellut keskenään täällä Suomi24:llä sadalla eri nimimerkillä tätä "SJK on molookin kita ja pelsepuuppi" sepostusta.

Tiedättekö mitä? Mitä jos maakunta tarvitsee kiintopisteen? Joku teistä itki Lakeuden Ankkurista että se vie nyt "ihan kaiken". Höpö höpö. Ihmiset ajaa jo nyt Ideaparkkiin lempäälään tai Ouluun. Vaasaan lähtee harva.

Keskittyminen on iso ilmiö jota ei yksittäinen poliitikko pysäytä vaikka miten räpyttää. Pitäisi ennemmin tutkia mitä on se toiminta joka tulisi pitää "maakunnassa" pitkässä juoksussa ja löytää muulle touhulle, joka on vaarassa karata maakunnan ulkopuolelle, keino pysyä kasvukeskuksessa.

Muutos on alkanut jo 25-30 vuotta sitten, jotta ei tämä powerin joka teitä kuohuttaa, mikään lähtölaukaus enää ollut

Äänestä

Ihan oikein sanottu ja kirjoitettu Heinosen jeesustelusta. Toki hänet on laitettu virkamiesten juoksupojaksi, kun ensin on vähän kehuttu miestä. Heinonen toimii niin sanotusti korvakuulolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ankkurinlautturi kirjoitti:

On se ihme asia, että Seinäjoen kaupungin valtuuston jäsenet saavat maakuntalehdessä päivittäin palstatilaa agendalleen. Ei asia mene noin , että jos Seinäjoki saa jotain niin se on MAAKUNNALLISTA yhteistyötä ja jos joku uskaltaa sanoa poikkipuolisen sanan vastaan oman kuntansa puolesta esim. Kurvinen niin se on heti kylä ja siltarumpupolitiikkaa. Eikös myös Heinosen puolueTOVERI Kok.varapj. Sankelo tehdyt primapowerille " tarjouksen". Eikös sekin olisi pitänyt laittaa "vaalihuuman " piikkiin. Taidan perua ilkan Seinäjon kaupunkilehden tilauksen ja tilaan tilalle vaikka Turun Sanomat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu