Tällaisia ne herranketkut on kun joutuu vähän duuniin. Ei kolmen kuukauden kesäloma ja kahden kuukauden talviloma riitä! Jos nyt joutui tekemään kahdesan tuntia duunia parina päivänä niin sitten vaan saikulle. Oikeilta duunareilta ollaan vaatimassa yli kymmenen tuntia päivässä ilman ylityökorotuksia ja ilman lomia, joiltain jopa duunia ilman palkkaa! Voihan prllk mitä ketkuja ja surkimuksia!
Lindström sairauslomalle
vihainenduunari
550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jari-parka osaa hänelle sälytettyjä ministerinhommia yhtä paljon kuin joku Hanna Mäntyläkin. Hanna ymmärsi lopulta paeta johonkin omaishoitajahommaan, Jarin terveyden tähden hänen soisi keksivän ajoissa jotain vastaavaa.
Lindströmin kannattaa alkaa perukoulun opettajan kesäloman tuuraajaksi. Talvella voisi harkita sisävesilaivan kansipojan hommaa. Jos sitä niissä pärjäisi ettei tule työuupumusta!
Tyypillinen työstä kieltäytyjä. Ei huvita ja persekin on kipeä -asenteella liikkuvia persuja tässä maassa piisaa. Karenssin paikka.
Veltto paska oli kuulemma paperifirmassakin, mutta työaikansa kyllä käytti muiden kyttäämiseen. Eipä siis ole ihme, että on tollanen fasisti, joka ajaa jopa orjatyötä Suomeen.
Siinä se nähtiin taas kun pölvästi päästetään ministeriksi, asiat perseelleen ja ukko sairauslomalle. Mutta onhan niitä hevosiakin nimitetty senaattoreiksi että eihän tämä nyt vielä mitään niin ihmeellistä ole!