Aloittelija kysymys 76 pelistä

voittovain7

Eli eilen mietin. Toi jos ruksii tuon vain 7 oikein kohdan. Niin sitten en voita kuutosella mitään? kuitenkin jos tähän osuu kaikki 7 (voitto vain 7 oikein) Voittaako tällä 7 oikein tuloksella sitten enempi kuin lapulla jossa on mukana myös 6 oikein tulokset???

5

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaat pelin kahtia jos osallistut 76 Peliin Menee 50% 7 oikein tulokeen ja 50% Jos otat voitto vain 7 pelisi on 100%:sti 7 oikein tuloksessa eli voitat 7 oikein 2 kertaa. Jos pelaat näin Jos taas 76 oikein osuu 7 saat 7 oikein vain kerran.

      • siis 76 7 oikein tulokeen ja 50% ja 50% Voitto vain 7 100% 7 oikein eli 2x7


      • eikun siis siis 76 7 oikein tulokeen ja 50% ja 50% 6 oikein .Voitto vain 7 100% 7 oikein eli 2x7


    • totorobotti

      Moi itse etsin kuumeisesti noita samoja, mutta toto puolella on sellainen kun TotoClub.
      Heillä on käytössä jäsenille ohjelma, joka tekee valmiit rivit jäsenille ja ohjelman avulla voi itsekin tehdä niitä. Ottaa huomioon hevosen kunnon, ohjastajan 2 vuoden historialla. Itse tehdyt rivit linkitetty suoraan veikkauksen sivuille ei tartte kynällä ruksailla. Siirryin Totoon kun ei jaksanut enää pelata ja arvailla miten päättyy Jäps vastaan käpa jne....suomen potkupallo on kun lottoa pelaisi. Jos kiinnostaa voin kaivaa tiedot ja säännöt.

    • vaikeaadd

      ainaha se ruksi pitäs olla mutta riippuu järjestemän rakenteestakin hieman,
      joskus voi tulla hyvätki alavoitot, jotka vain kaikki oikeata pelaamalla jäisi saamatta

      entä ku kellää ei ole 7 oikein ja 6 tai jopa 5 oikealla voittavat saa tonneja? tällöin vain ylintä luokkaa pelannut ei voita mitään ja normaali järjestelmän alavoittoineen pelanneet juhlii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7284
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4702
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4634
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3378
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1985
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      30
      1768
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1747
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1610
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      35
      1522
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1287
    Aihe